[ CiM0beTa @ 24.06.2012. 15:15 ] @
Ako se pravilno pise kod, da li postoje neke razlike u sigurnosti izmedju ova dva nacina? Da li je bolje koristiti i pisatisvoje funkcije ili koristiti tudje? Koliko je tesko napisati framework? Da li je potrebno (obavezno, pozeljno) zatvarati konekciju sa bazom posle svakog upita? Obicno postoji klasa ili funkcija za konekciju a retko gde sam sreo da se posle upita koristi close?
[ doktor83 @ 24.06.2012. 22:05 ] @
1.koliko sam ja upoznat ne postoje nikakve razlike u sigurnosti . Kod je kod,on se izvrsava redom, bio on pisan proceduralno ili oo.
2.Sve zavisi,naravno da je bolje pisati svoje funkcije posto ces lakse da ih prepravis/dodas,ali nekad treba koristiti i tudje klase :)
3.framework - moze da bude prost,a i kompleksan. Nadji neki tutorial na netu (ima ih dosta).
4.konekciju sa bazom ne moras da zatvaras posto se ona automatski zatvara nakon izvrsenja skripte,ali nije nikakav problem ni da zatvoris,jedan red koda vise :)
[ plus_minus @ 24.06.2012. 22:28 ] @
Onoliko koliko ti je hosting provajder siguran, toliko je siguran i tvoj kod.

Inače,

1. Kvalitetno ispisani kod je uvek bolji i sigurniji od nekvalitetno ispisanog koda.
2. Zavisi.
3. Zavisi. Takvi zadaci se ne završavaju za jedno veče. To je sigurno.
4. Nije, ali ne škodi ni malo ako se ispiše komanda i za to. :)
5. 100 ljudi, 100 ćudi. Uglavnom, lenjost. Ali i vera u sami setup/sistem/browser. Eventualno, neznanje da se i to uradi.