[ bttp @ 24.06.2012. 20:11 ] @
Ne znam da li tema pripada ovom forumu, ali nisam našao prikladniji, pa rekoh aj ovde da postujem.

Elem, već neko vreme sam se pitao da li stari Apple rainbow logo, ima veze sa rainbow flag, iz očiglednih razloga, kao i zbog toga što je sedište Apple blizu San Franciska koji je kao što znamo "gay capital of the world" :) Premda nisam mogao da nađem u sebi logično objašnjenje zašto bi to bilo tako, to pitanje me je kopkalo jer je sličnost previše očigledna da bi bila ignorisana.

Takođe me je zanimalo da li zagrižena jabuka ima veze sa asocijacijom na greh, takođe zbog asocijacije "dobar kao greh" :)

Elem, sve te asocijacije su samo plod mašte, kao i zgodna tema za dokono razmišljanje, što samo dodaje na vrednosti samog logoa.

Postoje i druge asocijacije, npr. da li je "bite" asocijacija na "byte" itd.

U trenutku dokolice sam potražio odgovore na ta pitanja i dileme i našao ovaj intervju sa tvorcem originalnog Apple logoa, zagrižene jabuke u bojama duge, koji je po meni zanimljiv za one koji su razmišljali na istu temu :)

Here it goes :)

http://creativebits.org/interv...rob_janoff_designer_apple_logo
[ madamov @ 25.06.2012. 14:04 ] @
To nije originalni logo, ako se pod "originalni" misli na "prvi", prvi je onaj na kojem se vidi Njutn ispod stabla jabuke i koji je dizajnirao treći suosnivač Applea, Ronald Vejn.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.06.2012. 14:35 ] @
Niko nije ni rekao da je prvi :)
A i taj se prvi spominje u članku.