[ Sofronijev @ 26.06.2012. 17:26 ] @
Ovaj laptop je kupljen pre par godina, imao je instaliran Linux i prosle godine se nesto pokvario, dali smo ga nekom prijatelju da popravi i instalira WinXP, on je rekao da je nesto crklo i ne moze da ga popravi. Pre par nedelja ja sam pokusao da ga upalim i on je radio sa WinXP, ali nije radio zvuk i jos par stvari i ja sam sve to namestio osim interneta. Ukljucim mrezni kabl u njega i nista se ne desava, pokusao sam u control panelu da napravim new connection, posle setup wizarda nista mi se ne pojavi. Zvao sam i mog internet provajdera ali oni nemaju pojma , rekli su da probam da instaliram neke drivere a ja sam to vec probao pre.
[ Binary Mind @ 27.06.2012. 11:55 ] @
Ima li u device manageru nekih zuckastih znakova pitanja Sta sve ima u Device manageru pod "Network adapters"? Taj tvoj netbook ima Attansic/Atheros integrisani LAN...
[ Sofronijev @ 28.06.2012. 13:06 ] @
Nema Network adapters, ali ima nesto Other devices koji kad otvorim ima Ethernet Controller , i oba imaju zuti znak pitanja a ovaj drugi ima i znak uzvika.
[ rull @ 29.06.2012. 12:52 ] @
Citat:
Sofronijev: Nema Network adapters, ali ima nesto Other devices koji kad otvorim ima Ethernet Controller , i oba imaju zuti znak pitanja a ovaj drugi ima i znak uzvika.


Nisi instalirao drajvere od mreze, ili si pokusao pa nisi dobro. Uglavnom fale ti drajveri od mreze. Nadji na netu i skini ih.



Evo ti sajt: Asus
[ Sofronijev @ 29.06.2012. 19:03 ] @
Skinuo sam driver za Wirelees i pre ali nista se ne promeni kad instaliram. Pre nego sto pocne instalacija izadje mi sledeca poruka :

Atheros 802.11a/b/g Wireless Adapter
The device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system
Insert or reinsert now

Da mi nije crko taj adapter, ne znam da li bi mogao da otvorim da vidim da nije ispao ili nesto.
[ Miroslav Cvejić @ 29.06.2012. 19:48 ] @
Možda je "ugašen" samo?
Ima li prekidaš ili kombinacija Fn+Fx kojom se pali/gasi WiFi?
[ Sofronijev @ 29.06.2012. 21:48 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Možda je "ugašen" samo?
Ima li prekidaš ili kombinacija Fn+Fx kojom se pali/gasi WiFi?


To je ! Nikad mi to ne bi palo na pamet , hvala :D
[ Binary Mind @ 30.06.2012. 17:12 ] @
A jel' proradila zicna ethernet veza?
[ Sofronijev @ 01.07.2012. 11:49 ] @
Citat:
Binary Mind: A jel' proradila zicna ethernet veza?


Nece preko zice, vazno mi je da wireless radi mada i on sad nesto poceo da zeza.