[ mongolski crv @ 01.07.2012. 22:42 ] @
kolika je daljina izmedju dve rucne stanice za razgovor ic-m5 vhf marine radio telephone i koliko su mhz
[ SStudio @ 02.07.2012. 00:03 ] @
Daljina zavisi uglavnom od raspona ruku, ako napraviš veći raspon biće više udaljene.
[ peca26000 @ 02.07.2012. 00:17 ] @
Mozda vidi i luster na plafonu, ili izmeri duzinu kabla, ''daklem ovo je t e l e f o n". :-)
Vidi malo na Gogletu sta pise.
Ovde uvek nesto ima http://www.youtube.com/watch?v=trZLrDJ8_yo
[ mongolski crv @ 02.07.2012. 09:44 ] @
kako telefon nista mi nije jasno daj malo opsirnije objasni ...molim te jer imam dva komada u extra stanju na koju duzinu mogu da razgovaram itd
[ salinger76 @ 02.07.2012. 14:43 ] @
ovde imas neke podatke o radio stanici. Imas cak user manual. http://www.rigpix.com/protrx/icom_icm5.htm
[ mikikg @ 02.07.2012. 15:08 ] @
Domet nekog radio uredjaja je VRLO diskutabilna stvar. Prakticno moze da bude od svega par stotina metra pa cak do nekoliko desetina kilometra i to zavisi od sledecih faktora:

- Efikasnost antena (kod ove stanice je u pitanju stap ili "pendrek" antena koja je najlosija vrsta antena)
- Snaga predajnika
- Osetljivost prijemnika
- Propagacija signala (da li ima ili nema opticka vidljivost i sl)

Po mojoj proceni ova stanica u paru moze da radi 3-5 kilometra.
[ 1OXB @ 02.07.2012. 20:20 ] @
@ mongolski crv

Pozdrav Risto!
Obrati paznju da mozda postajes pomalo naporan. U roku dan-dva si u vezi iste problematike postavio 5 tema! Forum nije dzubox pa samo ubacis pitanje i odmah da se nadje neko da ti odgovara na sve sto ti padne na pamet da pitas. Postoji GOOGLE i jos mnogi drugi odlicni pretrazivaci a podataka na Internetu ima za gotovo sve sto mozes da zamislis. Nemoj ocekivati da drugi obavlja posao za tebe i traga da ti nadje linkove gde bi ti video odgovore na svoja pitanja. To nije korektan odnos prema drugima. Ovo je sasvim drugarski savet i pomoci ce ti da izgradis bolji odnos prema ljudima ali i bolji njihov odnos prema tebi.
[ mongolski crv @ 04.07.2012. 23:12 ] @
definitivno si u pravu oala vam svima prostite malo sam nestrucan u ovim stvarima zelim da imam tu neku stanicu i zato trazim pomoc hvala vam svima na pomoci pozz iz brremena
[ 1OXB @ 05.07.2012. 09:16 ] @
Nikada nije problem da se pomogne Risto, samo nekada zasmeta kad vidis da neko sedi i trazi da mu drugi nadju resenja i odgovore. Kad vidis da se neko vec i sam trudi i pokusao je i probao sve i svasta ali je dosao do tacke kada vise ne zna i ne moze sam, tada ce retko ko da odbije da pomogne.
[ MIKIMM @ 27.02.2014. 12:08 ] @
ic-m5 vhf marine radiotelephon,ja imam istu koja je dosla resetovana pa ako neko zna kako da je podesim ili postoji neka modifikacija da se upise zeljena frekfencija.