[ endji @ 02.07.2012. 22:27 ] @
Pozdrav svima.Trebam napraviti jednostavnu bazu u kojoj ću unijeti tabelu sa 25 učenika i njihove zaključne ocjene iz 12 predmeta sa konačnom ocjenom.Nisam bas stručan oko accessa cijeli dan pokušavam da nesto napravim ali nista.Našao sam na ovom forumu u temi "Školski dnevnik nešto slično ,ali meni treba puno jednostavnije.Ne znam koliko mi tabela treba i kako ih povezati.Na kraju bi trebao napraviti izvještaj za svakog učenika.Unaprijed hvala na odgovoru....
[ FOX028 @ 03.07.2012. 06:20 ] @
Ako ti trebaju samo tabel za ucenike i njihove zakljucne ocene, mislim da ce ti biti dovoljne 2 tabele, tabela Ucenik u kojoj ces uneti podatke o uceniku (Ime, Prezime, Ime Oca, Broj u dnevniku, Opravdane i Neopravdane izostanke, itd.), tabela sa Predmeti u kojoj ces uneti nazive predmeta i tabela UcenikPredmet u kojoj ce biti dva primarna kljuca jedan za Ucenika a drugi za Predmet i polje za konacnu ocenu a u relacijama povezi odgovarajuce primarne kljuceve. Eto nesto ukratko, ako budem stigao kasnije odradicu ti primer ovoga.


Evo odradio sam ti primer Skolskog dnevnika, imalo bi tu jos ponesto da se dodaje ali evo neka polazna ideja.

[Ovu poruku je menjao FOX028 dana 03.07.2012. u 10:17 GMT+1]
[ timberman @ 28.06.2015. 11:58 ] @
FOX028 (ili neko drugi ako zna odgovor), da li je u izveštaju iz tvog primera moguće npr. predmet Matemarika ispisati drugim fontom, i da je npr. razmak između Matematike i Fizike veći nego između Fizike i Informatike?
[ BiloKoje @ 28.06.2015. 14:27 ] @
Može. U Detail sekciju iveštaja dodaj polje IDPredmet, postavi mu osobinu Visible na No.
Na Event On Format Sekcije Detail postavi ovaj kod:
Code:

If Me.IDPredmet = 8 Then
Me.Detail.Height = 1000
Me.Predmet.FontSize = 14
Else
Me.Detail.Height = 500
Me.Predmet.FontSize = 10
End If


Naravno, možeš da izabereš druge vrednosti za visinu reda i za veličinu fonta.
[ timberman @ 28.06.2015. 15:29 ] @
Probah al mi ne uspeva.
[ BiloKoje @ 28.06.2015. 17:03 ] @
Ja sam radio u Accessu 2013, nisam mogao da snimim promene u .mdb formatu. Nemam trenutno starije verzije da isprobam.
Evo primera u .accdb, kod mene radi.
[ timberman @ 28.06.2015. 17:23 ] @
Otvorio sam ovaj tvoj fajl u 2010-ci al ne radi. Ni ja nisam uspeo sačuvati promene u .mdb formatu, sačuvao sam ga kao .accdb uneo kod i ništa. Pokušaću opet...
[ Getsbi @ 28.06.2015. 18:51 ] @
Proverio u Access 2010. Radi tačno ono što je rečeno.
[ timberman @ 29.06.2015. 09:23 ] @
Radi, bila mi je odčekirana opcija Show the Message Bar in all applications when active content, such as ActiveX controls and macros, has been blocked . Da li je moguće da svaki put kad dodam novog učenika da se njemu automatski dodaju predmeti npr. Srpski jezik, Matematika i Istorija, a ostali da se naknadno biraju?