[ anon70939 @ 03.07.2012. 22:01 ] @
Jako mi se svidja kako su na forumu http://www.arcs.org.rs/forum/ organizovali da bude pregledno sto se tice pracenja tema.
Ima nesto slicno i na ES pod linkom "Moj profil" ali se tu ne vidi da li je neko odgovorio na post.
Ako se ne prati tema mailom, jako je tesko videti na vreme da je neko nesto pisao posle toga.
Evo recimo screenshot-a kako to izgleda tamo. Tacno postoji polje gde se vidi kad je zadnji put neko odgovorio na datu temu. I kad se odgovori ta tema se pojavi na vrhu te stranice.
Korisno je, a ne verujem da je potrebno mnogo muke da se samo modifikuje stranica "Moj profil" i doda ovakvo polje


[att_img]
[ valerijan @ 03.07.2012. 22:19 ] @
Važne teme ubacim u Markirane teme...

Tu se vidi: da li je i kada neko odgovorio.
[ Shadowed @ 03.07.2012. 22:24 ] @
@CoyoteKG, postoji nesto vrlo slicno tome o cemu pises - http://www.elitesecurity.org/p...a/poslednjeteme/ucestvovao/125
Ovaj link pokezuje teme u kojima je poslednjih 125 poruka a u kojima si ucestvovao. Jedino sto bi mozda to trebalo prepraviti (ili napraviti dodatno) da broj oznacava broj tema a ne poruka.
[ anon70939 @ 03.07.2012. 23:20 ] @
Citat:
valerijan: Važne teme ubacim u Markirane teme...

Tu se vidi: da li je i kada neko odgovorio.


Da, ili opet... mozes da kliknes i da te podsecaju mailovi.
Ali ja pricam o jednostavnosti...
Mozda ne markiras svaku temu, a eto posle 3 godine mozda neko bas napise nesto u temi koja si mislio da je nebitna pa nisi markirao i propustis to...

@Shadowed, OK je taj link mozda... Ali meni ne pokazuje ono sto me interesuje. Ne ucestvujem u poslednje vreme puno u IT delu foruma, vise sam na Madzone uz jutarnju kafu na poslu... to mi nekako preslo u naviku, ali opet mislim da sam na mnogo vise tema ucestvovao nego sto se vidi na ovoj slici
[att_img]

Nisam se preterano interesovao da vidim kako bi moglo da se isprati sve to sto vi pricate, ali inace u zivotu mislim da je najbitnija jednostavnost kao sto je onaj link. Jedan klik samo i eto tu su sve informacije. Ne moram da markiram, cak i nesto sto ne markiram ako neko nekad nesto naknadno upise videcu i slicno...
Nisam od ljudi koje vole da menjaju boju foruma, podesavaju... Sta da kazem kad skoro da nemam ni jedan bookmark nego iznova i iznova kucam u adress baru kompletne adrese sajtova koje posecujem :). Ili koristim gugl

Obicno ne pisem nikakve predloge i sugestije, ali posto najvise vremena ipak provodim ovde, eto odlucih da prenesem jednu pozitivnu stvar koju sam video na nekom drugom forumu na kojem takodje provodim vreme.

Ipak sam ovde 7 godina i ko zna gde sam sve pisao i mozda bi mi bas bilo nesto interesantno da procitam gde sam ostavio komentar pre 7 godina, a ako je tema jos uvek aktivna, ili se probudila iz neaktivnosti. A naravno da ne moram da se namucim da to pronadjem
[ Shadowed @ 03.07.2012. 23:36 ] @
Nisu sve, naravno. To je poslednjih xyz. Hm, mozda da se uradi opcija grupisanja po temama na onom linku u profilu "Pretraga". Ta pretraga prikazuje bas sve poruke datog korisnika pa bi u tom slucaju bile sve teme.
Bilo bi takodje dobro uraditi i stranicenje, da ne kazem paginaciju, te pretrage i u ovom i u tom obliku. (Ja to sad pola govorim kao odgovor tebi, pola kao sugestiju Gojku)
[ anon70939 @ 03.07.2012. 23:42 ] @
kapiram :)

Ne podudaraju mi se bas teme sa ovim sto sam attachovao (da ne ubacujem sliku u post da ne razvlacim stranicu...)

Ili to sto ti kazes, ali samo da se sortiraju teme same po tome na koje je zadnje odgovoreno. Odnosno na kojoj se nesto napise da izadje na vrh. Jedino mozda ne lepljive teme na kojima se pise 20 puta dnevno.
I naravno da tako kao sto ti kazes ali da bude jednostavno na jedan klik. Mozda bas da se iskoristi ova stranica za koju rekoh "Moj profil" Aktivnost po temama
[ valerijan @ 04.07.2012. 07:11 ] @
^

mikro/dodatak: teme koje su Markirane možeš sam organizaovati (raspored).

klik na padajući meni pokazuje prvih 24, a direkt klik lista sve memorisane (kod mene skoro 40, a bilo ih je i više).

Još jedna prednost je što su tu fiksirane i može se primetiti promena i nakon dužeg vremenskog perioda (a to je ograničenje opcija: na osnovu podatka u browseru/serveru, teme u kojima ste učestvovali/pokrenuli Tema Profila)

Skoro kao opcija Profil: samo što pamti (po tvom izboru) i teme u kojima nisi učestvovao. ;)
[ anon70939 @ 05.07.2012. 10:24 ] @
I toliko o tome...
Gde je Gojko? :)
[ Gojko Vujovic @ 05.07.2012. 11:23 ] @
Tu sam tu sam, citam. Pa mogao bih da unapredim postojece prikaze da dodam to sto ti fali. Ali nisam bas razumeo, kako ti se ne podudaraju teme na profilu i u listi koju ti je dao Shadowed?

Prikaz i profila su tvoje poruke u tim temama. Prikaz koji je Shadowed linkovao su poslednjih X poruka filtrirano po temama na kojima si ucestvovao. Ako mislis da postoji neko neslaganje, posalji mi tacno koja tema bi trebalo da se nadje na tvojoj listi, pa da proverim, moguce je da stvarno postoji bug zbog koga se ne pokazuju neke teme. Obrati paznju da se tema tu nece pojavljivati ako u njoj nije bilo novih poruka, a to je i cilj, zar ne?

Sa druge strane, definisi mi tacno kakvu listu bi zeleo da vidis, koji su kriterijumi filtriranja i koliko stare poruke da se pojavljuju i da li da se prikazuju samo ako je bilo novih poruka od poslednje posete ili hoces nesto nevezano za poslednju posetu?
[ Shadowed @ 05.07.2012. 11:54 ] @
Gojko, mislim da bi ubio sve muve jednim udarcem kada bi se uvelo grupisanje rezultata po temama na stranici za pretragu (i pagination da se rastereti server).
[ anon70939 @ 05.07.2012. 14:20 ] @
Što se mene lično tiče ne treba meni baš tolika pažnja. Samo sam dao predlog koji bi možda svima bio koristan :)

Citat:
Gojko Vujovic: Prikaz i profila su tvoje poruke u tim temama. Prikaz koji je Shadowed linkovao su poslednjih X poruka filtrirano po temama na kojima si ucestvovao. Ako mislis da postoji neko neslaganje, posalji mi tacno koja tema bi trebalo da se nadje na tvojoj listi, pa da proverim, moguce je da stvarno postoji bug zbog koga se ne pokazuju neke teme. Obrati paznju da se tema tu nece pojavljivati ako u njoj nije bilo novih poruka, a to je i cilj, zar ne?


Evo primer jedan samo. Tema Letovanje - Grcka i Turska mi se ne nalazi na linku http://www.elitesecurity.org/p...a/poslednjeteme/ucestvovao/125.

Posle mog pisanja je bilo odgovora pre pre 1 dan i 3h od strane @deerbeer

Recimo kako bi možda meni bilo najpreglednije.

Kao što rekoh, na linku Moj profil gde i onako jako česti klikam i pratim ono što sam pisao, umesto kolone "Datum i vreme aktivnosti:" Bolje dodati kolonu u kojoj bi bio datum i vreme poslednje aktivnosti koja ne mora biti moja.
Kad bi dodao tu kolonu, mogla bi tabela da se sortira po tom datumu.

Kako bi se izbeglo da non stop budu jedne iste teme u vrhu, ukoliko neko učestvuje u previše TOP tema ([ ...Zakon fotka... ], Jako Dobri Video Klipovi !!!... ), u kojima ima svakodnevno više odgovora, najbolje bi bilo takve teme izbaciti iz ove tabele.

Prednosti ovoga je jednostavnost!
- Link "Moj Profil" je na jako pristupačnom mestu.
- Teme na koje sam pisao pre 5 godina, nisam markirao ili ne pratim ih mailom, ako postanu ponovo aktivne, javiće se na vrhu ove liste.


Nadam se da sam malo jasniji.

[ Shadowed @ 05.07.2012. 15:01 ] @
Tacno to bi dobio onim mojim predlogom iz prethodne poruke, samo sto bi sa profila imao jos jedan klik (ili ako bi se dodalo u meni gore, onda bi bilo isto). A dodatno bi se moglo koristiti i u drugim pretragama. Takodje, to grpisanje vec postoji (u delu poslednje poruke grupisane po temama) pa se moze iskoristiti postojeci kod.
[ anon70939 @ 05.07.2012. 15:34 ] @
Onda je to to :)


e da.. zaboravio sam jos jednu bitnu stvar. Da kada se dobije onakva tabela koju sam opisao malopre, da se tu vidi i ko je zadnji postovao u toj temi...
Ako na ovom linku sto sam vec dao https://static.elitesecurity.org/uploads/3/1/3133541/arcs.PNG vidimo recimo kod tebe npr. My Rocket Queen, tu se vidi da sam zadnji pisao i da sve ispod toga je starije i vec sam pregledao. Bilo bi glupo da svuda pise moj nick. Tj. ne bi imalo smisla. Opet ne bih znao osim po pamcenju datuma, gde sam zadnje odgovarao i ispratio