[ aleksandar36 @ 04.07.2012. 14:07 ] @
20 Sajtova sa slicnim sadržajem

Pozdrav svima,treba mi savet. Treba da napravim 20 sajtova čiji su domeni sledeci(primer)
keyword-madrid-keyword.com
keyword-belgrade-keyword.com
keyword-rome-keyword.com
keyword-paris-keyword.com

U pitanju je ista firma, koja pruža iste usluge u različitim gradovima evrope.
Znači deo teksta sa naslovne strane bi se nalazio na svim sajtovima, a neke stranice bi imale kopiran sadržaj (npr FaQ stranica)

Interesuje me kako da rešim problem dupicate contenta na stranicama tipa faq i još nekim koje će biti identične?

Takođe, da li mogu da dupliram deo teksta sa naslovne strane na svim sajtovima?

Hvala unapred na savetima
[ old @ 04.07.2012. 15:04 ] @
Više nego dovoljna je jedna FAQ stranicu u Google rezultatima, ja bih u duplikate stavio "noindex" meta tag.

Dodavanje (uvećanje) različitog dela teksta na naslovne stranice uzrokovaće da ponavljani deo teskta bude bezopasan.

[ aleksandar36 @ 05.07.2012. 11:05 ] @
Hvala na pomoci, tako sam i mislio da stavim na faq i slične stranice.
Nisam samo najbolje razumeo za naslovnu stranu, konkretno meni bi se ponavljalo oko 30% sadržaja na svim sajtovima. Ne znam da li bi to moglo da mi napravi problem..
Pozdrav
[ old @ 05.07.2012. 17:16 ] @
Prema mom iskustvu, ali iskustvo pojedinca je ovde nedovoljno za preciznu procenu, do 20% dupliranog sadržaja na stranici nije opasno.

[ ||NeX|| @ 15.09.2012. 13:35 ] @
Odluči koja ti je stranica najbitnija, pa tamo gdje imaš kopiran sadržaj, uradi canonical tag na tu stranicu (koju definišeš kao najbitniju).
[ NaPocetkuSveta @ 16.09.2012. 03:12 ] @

Koristi rel="canonical" meta tag. Nebih preporucio noindex jer nema potrebe za tim.

S'obzirom da spominjes razlicite gradove, zar dobar deo sadrzaja nebi bio razlicit (npr jezik - srpski, francuski, italijanski...)?

Hoce svi sajtovi biti hostovani kod istog provajdera, ili ce im IP adrese biti drugacije?

Licno, ja bih pre razmisljao o koriscenju sub-domejna nego upotrebi 20 razlicitih domejna. Mada ovo zavisi od vrste usluga/proizvoda koje firma nudi i krajnjeg cilja veb sajta. Gugl je dovoljno pametan da ukapira da je firma ista ali drugo trziste. A ovih 20 domejnova mi vise izgleda kao spam nego korisni sajtovi.