[ herzog @ 10.07.2012. 12:41 ] @


ovo je potpuno neverovatno,ovo je tv sa drzavnom frekvencijom.
[ Nabukodonosor @ 10.07.2012. 12:44 ] @
Sta je rekao sto nije tacno? Mrzi me da gledam 2 sata.
[ endre85 @ 10.07.2012. 13:09 ] @
Samo sam kliknuo negde u sredinu videa:
http://www.youtube.com/watch?f...page&v=GGbsAK48cKU#t=1899s

Komentari o velicanju ovog coveka na youtube strani su tek zalosni.

Sta je kosinusni zakon brzine???? (valjda 35. minut) Pomocu toga je Big T spustao brzine sa beskonacne na 300.000 km/s or something like that.
[ Braksi @ 10.07.2012. 15:19 ] @
33:45

"danas je nauka veoma zaostala u odnosu,... pa... po duhovnom nivou mislim !"

LOL
[ Braksi @ 10.07.2012. 15:25 ] @
malo sam produzio da gledam oko 36:00

spominje marksa, kapital, smanjivanje brzine emt do na 300,000 km/s. Hahaha, ludilo.

Mada kad covek pogleda komentare neverovatno koliko ljudi se primilo na ovo neverovatno lupetanje. Ovo je neka usavrsena verzija Milana Tarota, neki naucni Tarot.
[ Tyler Durden @ 10.07.2012. 15:44 ] @
Stvarno tesko baljezganje.
A zasto je to na javnim glasilima?
Zato sto narod bas to hoce. Pogledaj samo komentare na YT. Tuga.
[ endre85 @ 10.07.2012. 16:44 ] @
Slusajuci ovog lika sa kratkim osvrtom na njegovu biografiju, tice se utisak da se na nekim mestima doktorati dele sakom i kapom. Ili je mozda lik pametniji od svih nas pa prica ono sto narod zeli cuti.
[ Braksi @ 10.07.2012. 18:44 ] @
Odu KGB u Bugarsku 1969. da pitaju Baba Vangu kad ce propasti Amerika, a ona im rekne:

"Kad napadna na Sirijata !"
[ Kovacevic Vladimir @ 10.07.2012. 19:39 ] @
ESTRADA!

Pozdrav
[ CiM0beTa @ 10.07.2012. 21:30 ] @
Moze se odgledati na tenane. Pa da se sitnicari... Ja nisam gledao, jer takodje imam svoje misljenje, pa ne bih da ga tek tako menjam, zato necu da gledam :) U sustini, odgledao sam mozda prvi minut i tacno znam kuda vodi. Jos je covek filozof.

Ali ono sto i mala deca znaju a ljudi su zaboravili..pa da vas podsetim. Vera i nauka imaju toliko toga zajednickog da su ovakve price na neki nacin korisne jer produbljuju nasu svest. E sad ako neko pocne da se bori sa sopstvenim demonima..onda jbg. preovladao je u njemu taj duhovni deo :)
[ ime.prezime @ 10.07.2012. 21:36 ] @
Citat:
CiM0beTa: Vera i nauka imaju toliko toga zajednickog ...

ahahahaha :) ako je nesto vera onda nije nauka , ta dva su kao , hmm , pa nebo i zemlja :D
[ CiM0beTa @ 10.07.2012. 22:01 ] @
i psihologija. sigurno, cim je ovakav komentar :)
[ Sarastro @ 11.07.2012. 00:38 ] @
Ne razumem vase cudjenje oko zvanja i znanja doticnog? Pa zar nije ovde vec sve apsolvirano?
[ Braksi @ 11.07.2012. 06:50 ] @
mene Tesla pomalo podseca na Pikasa. Odnosno kako je Pikaso pravio sasvim nebulozne slike u kasnijim godinama zivota tako je i Tesla voleo da se bavi nekim projektima na granici naucne fantastike. Medjutim kad gledate rane radove Pikasa vidi se da je to vanserijski umetnik.

Slicno je i Tesla bio jedan fantasticni inzinjer kakvih je bilo mozda sedmorica u njegovo vreme. Nije bez zasluge dobio jedinicu indukcije - T (Tesla) sto je velika cast.

Ipak zbog svog zivota neobicnog ostavio je dosta prostora za mastanje.
[ Sarastro @ 11.07.2012. 06:56 ] @
@Braksi

Da si kojim slucajem u pravu, onda bi celokupna Teslina naucna zaostavstina bila javno dostupna. Poznato ti je da je najveci deo nedovrsenih radova zaplenjen od americke vlade, ni danas to nije dostupno javnosti. Nije valjda da ameri vole vise da mastaju od ostalog sveta?
[ valerijan @ 11.07.2012. 07:32 ] @
Citat:
Braksi:
mene Tesla pomalo podseca na Pikasa. Odnosno kako je Pikaso pravio sasvim nebulozne slike u kasnijim godinama zivota tako je i Tesla voleo da se bavi nekim projektima na granici naucne fantastike. Medjutim kad gledate rane radove Pikasa vidi se da je to vanserijski umetnik.


Pikasove "kasnije" godina života počinju u njegovim 20im?!?
[ CiM0beTa @ 11.07.2012. 08:00 ] @
Citat:
valerijan:
Citat:
Braksi:
mene Tesla pomalo podseca na Pikasa. Odnosno kako je Pikaso pravio sasvim nebulozne slike u kasnijim godinama zivota tako je i Tesla voleo da se bavi nekim projektima na granici naucne fantastike. Medjutim kad gledate rane radove Pikasa vidi se da je to vanserijski umetnik.


Pikasove "kasnije" godina života počinju u njegovim 20im?!? 8)


Dok je Tesla aktivno radio, svi njegovi patenti su bili korisni i "stvarni". Tek u poslednjih deset godina njegovog zivota, kad vec nije vise izlazio iz hotelske sobe...onda je poceo da se vise bavi paranormalni stvarima, sto mozemo shvatiti kao i neki umetnicki izraz autora, kome je dosadilo da vise bude to sto jeste, vec zeli malo da se poigra i sa zivotom i sa svima nama.
[ Java Beograd @ 11.07.2012. 08:57 ] @
Onog momenta kad se spomene Nikola Tesla, temu treba prebaciti u Ultra Mad Zone.
[ Marko83 @ 11.07.2012. 09:54 ] @
^^
E svasta....
[ timotic @ 11.07.2012. 16:52 ] @
[ herzog @ 12.09.2012. 07:37 ] @
Citat:

endre85
Samo sam kliknuo negde u sredinu videa:
http://www.youtube.com/watch?f...page&v=GGbsAK48cKU#t=1899s

Komentari o velicanju ovog coveka na youtube strani su tek zalosni.

Sta je kosinusni zakon brzine???? (valjda 35. minut) Pomocu toga je Big T spustao brzine sa beskonacne na 300.000 km/s or something like that.


Pa sad, Tesla mozda jeste samo pronalazac, al ipak Endre, postuj rad onoga cijim se delima koristis.
Mozda su komentari od nekih slicnih njemu (blah"slican se slicnom raduje", ili od nekolicine likova sa menjanjem ip adresa)

Izgleda da sto se vise neki lik pojavljuje u javnosti, manje zna o bilo cemu . Sto vise prica - to manje zna.
A jos kad je i dr nekakvih "drustvenih nauka". Doduse, ja znam ljude koji su i matematiku ucili napamet pa tako cak i zavrsavali fakultet (ono, potpuno bez
razumevanja - sto nisam verovao da je moguce)
[ Odin D. @ 12.09.2012. 19:14 ] @
Ovaj mentalni zombi, voditelj Aleksandar Gajšek, je doživio ispiranje mozga od one budaletine Vladete Jerotića koji je od njega napravio tabulu rasu bez ikakvog filtera na ulazu. Sticajem nesrećnih okolnosti odgledao sam prije 2-3 godine pola neke ove emisije sa pomenutim dvojcem klovnova i dobio napad dijareje.
Ne bih sad kliknuo na ovaj youtube link ni za 100 DM.
[ vladd @ 13.09.2012. 09:15 ] @
DA malo korigujem, nije Tesla pronalazac, u klasicnom znacenju reci.
Nikola Tesla je vrhunski naucnik svoga vremena. Da ga ne mesamo sa savremenim pronalazacima, koji se u najvecoj meri prosto bave tehnikom(npr iz doticne oblasti) i realizuju neke svoje ideje.

Tesla je ponovio sve aktuelne naucne eksperimente iz svog vremena i neke je cak nesto drugacije sagledao, a njegovi radovi su delo velike genijalnosti i specificnog nacina razmisljanja. Pa i neekonomskog..

Povelika je razlika izmedju Tesle i pronalazaca..

Poz
[ endre85 @ 13.09.2012. 20:11 ] @
Citat:
herzog:
Citat:

endre85
Samo sam kliknuo negde u sredinu videa:
http://www.youtube.com/watch?f...page&v=GGbsAK48cKU#t=1899s

Komentari o velicanju ovog coveka na youtube strani su tek zalosni.

Sta je kosinusni zakon brzine???? (valjda 35. minut) Pomocu toga je Big T spustao brzine sa beskonacne na 300.000 km/s or something like that.


Pa sad, Tesla mozda jeste samo pronalazac, al ipak Endre, postuj rad onoga cijim se delima koristis.
Mozda su komentari od nekih slicnih njemu (blah"slican se slicnom raduje", ili od nekolicine likova sa menjanjem ip adresa)

Izgleda da sto se vise neki lik pojavljuje u javnosti, manje zna o bilo cemu . Sto vise prica - to manje zna.
A jos kad je i dr nekakvih "drustvenih nauka". Doduse, ja znam ljude koji su i matematiku ucili napamet pa tako cak i zavrsavali fakultet (ono, potpuno bez
razumevanja - sto nisam verovao da je moguce)


Gde nisam postovao rad Tesle? Pitao sam sta je to kosinusni zakon brzine. Verujem da ni sam Tesla nije cuo o tome.

Mozda si mi to napisao zbog sledece recenice:
Komentari o velicanju ovog coveka na youtube strani su tek zalosni.

Mislio sam na lika koji je pricao o Tesli.

EDIT: Sad vidim da ima dosta novijih komentara. Kada sam ja gledao taj klip. Bilo je puno komentara o genijalnosti prof. dr Velimira Abramovića. Kao i komentara podrske ovom profesoru. Nisam siguran da ih zasluzuje.

Treba malo ljudi da pogledaju ko im drzi predavanje:
http://dzonson.wordpress.com/2007/11/13/velimir-abramovic/

Evo jos ako hocete da citate lupetanja ovog lika:
http://www.novasvest.com/opisi...ehnika/310-usvetluvremena.html

Moj favorit:
Citat:

Dakle Vi verujete da je moguće napraviti vremeplov? Da li ste potvrdu za tu ideju našli, možda u Teslinim radovima i eksperimentima?

Da, njegova tehnologija je praktično vremenska tehnologija, pošto je on radio sa nehercijanskim talasima. Nehercijanski talasi imaju trenutni prenos, na bilo koju udaljenost. Vrlo jednostavna tehnika je u pitanju. On emituje onu talasnu dužinu koja je identična distanci na koju se taj talas prenosi. Znači, ako treba da prenesemo talas na dvadeset ili trideset kilometara, emitovaćemo tu talasnu dužinu.


Neko je ovde lepo sazeo moje misljenje o ovom profesoru:
http://blog.dnevnik.hr/siboney...ovic-filosof-i-hohstapler.html

Joj majko moja... joj Gospode Bože... kakva provala lupetanja, maskiranog nadahnutim i nadmenim stavom!

[Ovu poruku je menjao endre85 dana 13.09.2012. u 21:35 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 15.09.2012. 16:40 ] @
Sta mu je sa ovim salovima? Izgleda kao debil.