[ radekupinik @ 13.07.2012. 20:28 ] @
pokušavam da instaliram windows xp na lap top fujitsu simens e8020d ,prilikom pokretanja zadam instalaciju sa cd roma instalacija se pokrene krcka pucka 30 sekundi i izaci poruku da ne vidi hard disk na kome bi instalirao program otprilike kad prevedem to napiše,proverio sam hard u drugom lap topu i on je ok ,dvd rom vrti e sad dali čita ne znam čuje se,u biosu vidi sve i ram memoriju i sve što je prisutno al opet neće.dali je moguće da je ram memorija ili disk za instalaciju ili pomagajte drugovi,,,
[ deedee5 @ 13.07.2012. 20:48 ] @
http://www.elitesecurity.org/t33225-1#1417575

Ako ti se neda stavi Vistu ili win 7...
[ radekupinik @ 13.07.2012. 20:59 ] @
hvala ovo deluje dosta moguće ako neko ima neki predlog još nek javi jer tek u ponedeljak imam vremena da probam
[ radekupinik @ 17.07.2012. 15:09 ] @
neće nažalost ni win 7 pokrene i prijavljuje problem.ako ne uspem javljam se
[ valerijan @ 17.07.2012. 15:23 ] @
Da li si pokušao da instaliraš OS (XP/Vista/7) sa USB fleša?

[ili da pokušaš da zameniš mesta RAM...ili da ostaviš samo jednu, pa samo drugu: (ako imaš dve)...ili još bolje da isprobaš da li je ok sa nekim koje su provereno ispravne]

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 17.07.2012. u 22:22 GMT+1]
[ radekupinik @ 01.08.2012. 20:39 ] @
nei de ni pomoću n lite programa nemogu da provalim zašto skinuli smo kontrolere sa fujitsu sajta.al ništa ni xp ni 7 odbija.e sad hard je provereno ispravan'ram memorija isto instalacija krene i stane nevidi hard.mozda nisu ti kontroleri ko bi znao step by step da objasni i ako slucajno zna koji su pravi controleri pravi za taj model
[ Informacija @ 01.08.2012. 22:03 ] @
Da li ti instalacioni CD radi na drugom kopjuteru? Da nije problem u njemu.
[ radekupinik @ 02.08.2012. 07:01 ] @
radi druze ali kada se pomoću n lite preintegriše zauzme samo 150 mb recimo windows xp tu je problem ne znam zašto se to dešava
[ mld @ 02.08.2012. 07:16 ] @
Proveri setovanje HDD-a u biosu i ostale parametre.
[ radekupinik @ 04.08.2012. 10:09 ] @
Nakon mnogo muka instalirali smo ubuntu koji se nzalost iz nama nepoznatog razloga startuje samo sa usb a a posle radi ok i posle gasenja opet mora usb i onda opet radi i kada izvadite usb do novog gasenja .probali smo razna podesavanja u bios u.a windows necce da prihvati ni sa nlite.eksterni flopi nemamo windows na usb nemamo tako da cemo i to probati kad nabavimo sa cd necce.Win 7 prijavljuje da mu dvd nije kompaktibilan a win xp nevidi hard ni pomoccu kontrolera.Pitanje dali bi novi bios pomogao ?pozdrav i hvala svima
[ Djetvan @ 04.08.2012. 14:28 ] @
I neispravan cd-rom (optički uređaj) uzrok je ponekad smetnjama prilikom instalacije.

Kako mi se čini, vi podižete Ubuntu samo u memoriji tj. u lajv modu, bez instalacije.

Da bi instalacija mogla da se odradi sa usb fleša mora u BIOS-u da se namesti tako da se usb hard prebaci na prvo mesto u opciji Advanced > Hard Disk Boot Priority.
BIOS vidi usb fleš kao hard disk.
[ radekupinik @ 05.08.2012. 13:28 ] @
naravno pa opet necce a zato imace novi bios cim se ukaze prilika.hvala