[ drnda @ 14.07.2012. 08:12 ] @
Da li neko moze da objasni kako podesiti Zara radio da pomocu Virtual cable-a preko Winampa salje muziku na Shoutcast-ov server?
Negde gresim u podesavanjima input i output plugin-ova...
Zarin output je podesen na Virtual cable, Winamp-ov input na Soundcard (Line-in), Output u Winampu je Direct Sound Output plugin (koji je podesen da koristi Virtual cable kao default device).
Kad pokrenem playlist u Zari, preko Winampa ide na Live stream, sve sam uspela da namestim, osim kvaliteta zvuka : kod mene na racunaru se cuje lepo, ali preko stream-a je zvuk kao iz metalnog bureta, i ne mogu mu nista )
Pokusala sam i preko VAC Audio repeater-a da namestim in i out, i nista nisam postigla. Zvuk koji dolazi do servera je usporen, metalan, sa ogromnim ehom.
U jednom momentu sam preko stream-a cula cak i neku muziku koju uopste nisam pustala, pa cak i sebe preko mikrofona.
Moze asistencija, ukoliko sam dala dovoljno podataka?

[ Kovacevic Vladimir @ 14.07.2012. 10:14 ] @
Što ne prosto, kad može komplikovano...

Zaru sam isprobao, znatiželje radi, proverio jasan i kvalitetan zvuk iz Winamp-a direktno u razglas (koji mi je priključen na zvučnu kartu), kao što navodiš:
Citat:
drnda: kod mene na racunaru se cuje lepo,


Ne razumem (možda nam objasniš)...zašto je potrebno toliko posrednika u lancu, da bi se čulo nešto, što može direktno?

Ili se Zara sa Shoutcast ponude u Winamp-u i Tvoj Zara radio razlikuju.

Pozdrav

[ drnda @ 14.07.2012. 11:56 ] @
Ako pustam tako direktno, onda mi se svi zvuci sa zvucne kartice emituju online...to sam htela da izbegnem, da bi Zara radio emitovao zvuk nezavisno od zvucne kartice. U principu, ako pustim direktno, nema problema sa kvalitetom, ali Zara (ili Winamp) propusta sve zvuke koji idu preko zvucne kartice, a meni taj racunar ne sluzi samo za to... ne zelim da emitujem zvuke sa skajpa ili sa youtube-a miksovano s muzikom :)

Sa vritualnim kablovima sam htela da izbegnem nabavku druge zvucne kartice koja bi sluzila samo za Zaru.
Koliko sam razumela u Zarinom uputstvu, ona sama ne moze emitovati muziku na server...
Mislim da je ovo objasnjenje zasto mi treba posrednik, osim ako nemas neki drugi predlog kako izbeci emitovanje svih zvukova sa zvucne kartice direktno na Shoutcast-ov server, sve skupa s muzikom.

pozz

[ bobanex @ 15.07.2012. 00:35 ] @
Malo me je zacudila informacija da Zara radio nema mogucnost za shoutcast striming ali je zaista tako barem u aktuelnoj verziji (1.6.2).

http://www.zarastudio.es/en/faq.php
Is ZaraStudio designed to broadcast an Internet station?
ZaraStudio is not a program designed for that purpose, but it is a program that automates audio playback. Anyway, it can be used along with other programs to broadcast an Internet station. Some of those programs are OddCast or WinAmp with the Shoutcast plugin.

Ali se zato secam da sam ranije testirao ovaj program i da je imao i striming a isto tako jedan moj poznanik koji poseduje FM radio stanicu mi je pomenuo da strimuje direktno iz Zare.
Te cinjenice mi nisu dale mira te sam pozvao u pomoc svog prijatelja (Google, moj dobar drugar).
Dosao sam do sledeceg. U ranijim verzijama (konkretno 1.4.4 http://heartandhoof.com/MRAUDIO/Zarainstaller.zip) Zara je mogla da koristi pluginove samim tim i shoutcast plugin (konkretno 1.9.0 http://heartandhoof.com/MRAUDIO/shoutcast-dsp-1-9-0-windows.exe).
Koristan link za dodatne informacije i download pomenutog softvera bio bi:
http://mram.50webs.com/index_files/page4.htm

[Ovu poruku je menjao bobanex dana 15.07.2012. u 05:12 GMT+1]
[ drnda @ 15.07.2012. 18:39 ] @
Evo i mene sa novim informacijama :

startovala malopre streaming na nacin kao i do sada, i sve radi savrseno... kad je cerka ukljucila laptop koji koristi isti adsl kao i ja preko wireless routera...veza sa serverom je pukla, emitovanje prekinuto...kad sam pokusala na racunaru koji emituje streaming da pokrenem bilo koji program koji proizvodi zvuk, pukla mi je veza sa serverom i emitovanje je takodje prekinuto...

Predlog za resavanje ovog slucaja? Jos jedna zvucna kartica? Sve mi to blesavo deluje sad, jer sa VC prakticno imam novu zvucnu karticu (max. 100 setova), pa sam uverena da ovo moze da proradi i bez nje... Imas neku sugestiju?
Dakle, sve radi super, ali cim pokrenem youtube, ili ukljucim dodatni laptop na kucnu mrezu, sve puca i nemam slanje na server.


p.s. promenila default windows Audio na soundcard (bilo namesteno na VC) i sad mi ne puca veza, ali ne mogu da koristim racunar da bih cula neki drugi zvuk osim tog koji se emituje...pffff...