[ lupco_1959 @ 14.07.2012. 08:15 ] @
U firmi na jednom kompu imamo instalirano program za knjigovodstvo koji je uradzen u delphi ju a za bazu koristi interbase odnosno firebird 2.1.
Sad treba da i ostale kompjutere (ima ih ukupno 5) treba da koriste isti taj program.Svi su povezani u lan mrezu preko tcp/ip protokola.
Znaci ostali kompjuteri samo treba da "vide" program a ne da se instalira posebno na svaki od njih.
Sherovao sam program i napravio precicu do svaki komp ,zatim sam instalirao firebird 2.1 i bde na svaki od njih ali kad startujem program na bilo koji od klientskih
kompa javla mi gresku could not find object a zatim could non convert variant of type null into type OleStr i posle nekoliko pokusaja program se startuje ali ne "vidi" bazu.
Dali treba da se izvrsi neko podesavanje.Pokusao sam sa IB Consolom ali opet isto.
[ savkic @ 14.07.2012. 09:41 ] @
Teško je reći, nemamo uvid u taj prg odnosno kako se podešava. Da li si instalirao FB Client na sve mašine? Da li sa njih možeš pristupiti FB Serveru i toj bazi, ako da onda je FB instalacija u redu samo trebaš da vidiš podešavanja u tom programu, gde se navodi host (adresa servera) i putanja do baze.
[ elektrostudio @ 14.07.2012. 21:19 ] @
Greska je sto si instalirao fb na svaki od klijenata. Ti treba da vidis samo jedan fb server u LAN-u i da se aplikacija konektuje na nju. Zavisi kako je aplikacija napravljena - treba da postoji neki ini fajl u aplikaciji koji kaze gde je FB server, a aplikacija treba biti instalirana na svakog klijenta ponaosob - najbolje resenje.
[ doroz @ 03.10.2012. 10:35 ] @
Ne treba biti program na svakoj masini posebno.
Glavno da se shera disk i da postoji pristum exe-u.

Problem je u tome sta se mora definirati lokacija baze (pristup) na drukciji nacin nego lokalno...
Kad se pristupa preko windowsa nekoj fajli path je: \\MASINA\c\FOLDER\NESTO.GDB, a za firebird to mora biti \\MASINA\c:\FOLDER\NESTO.GDB ili MASINA:c:\FOLDER\NESTO.GDB

I samo je u tome vjerovatno problem.