[ stoprocentni @ 15.07.2012. 14:37 ] @
Kad je uključena opcija "use hardware acceleration", prvo startovanje (cold boot) FF-a je bolno sporo (skoro pola minuta). Svaki sledeći put se FF podiže daleko brže. Kad otčekiram pomenutu opciju, FF startuje i prvi put gotovo trenutno. U čemu bi mogao da bude problem?

Drajveri, directx... sve mi je ažurirano na poslednje verzije.
[ Newsletter @ 15.07.2012. 18:58 ] @
Ne znam koja verzija FF ti je instalirana ali ukucaj u address bar "about:support" i pogledaj u dnu opciju “GPU Accelerated Windows” pa nam javi detalje vezane za nju. Moguce da imas nekih problema sa drajverima za graficku karticu.
[ stoprocentni @ 15.07.2012. 19:14 ] @
@Newsletter

Hvala na odgovoru, ipak nije to bilo u pitanju. Rešio sam problem, Windows update (KB2505438) je odradio posao. Sada FF startuje skoro trenutno sa uključenom HW acceleration.

[Ovu poruku je menjao stoprocentni dana 15.07.2012. u 21:47 GMT+1]
[ Newsletter @ 19.07.2012. 18:49 ] @
@stoprocentni

Super, drago mi je da sad radi sve kako treba.
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2012. 10:48 ] @
Firefox v. 14.0.1

Već nedelju dana se užasno sporo otvara stranica!

Citat:
stoprocentni: Kad je uključena opcija "use hardware acceleration", prvo startovanje (cold boot) FF-a je bolno sporo (skoro pola minuta).


Funkcija "use hardware acceleration" uključeno/neuključeno - ništa ne menja na stvari.

Citat:
Windows update (KB250543 je odradio posao.


Update ne može da se sprovede do kraja, jer me Microsoft opominje: To get updates, you must first validate your Windows software. Validation assures that you are using an authentic and fully licensed copy of Windows.

Šta se može još uraditi za otklanjanje ovakvog ponašanja Firefoxa prilikom prvog otvaranja?!

Pozdrav
[ Igor Gajic @ 23.08.2012. 10:51 ] @
Pogasi sve add-onove koje imas za FF. Po mogucstvu i deinstall istih.
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2012. 16:31 ] @
Hvala!

Probaću, pa se javljam sutra, može korisno poslužiti Tvoj odgovor/savet i drugima.

Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 24.08.2012. 06:26 ] @
Citat:
Igor Gajic: Pogasi sve add-onove koje imas za FF. Po mogucstvu i deinstall istih.


Done.
TO je TO!
Hvala!

Pozdrav