[ zugazugazuga @ 16.07.2012. 13:22 ] @
Imam problem sa veoma visokim server loadom. Čak nekad pređe i preko 100. Sve je bilo uredu do pre 10-15 dana, a onda odjednom problem. Nisam dirao ništa na sajtu i nisam dodavao nove stvari, a poseta mi je konstanta par meseci, oko 4000 dnevno. Load nije konstantno visok, skače, a na par sati zna da se smiri i to mi je najčidnije jer zašto je nekad visok sa 40 online, a nekad je sve uredu sa istim brojem korisnika. Ima li neki način da to sredim?
[ agvozden @ 16.07.2012. 14:50 ] @
Pošto je forum php, onda bi trebalo da izmeriš korišćenje memorije, da trekuješ upite... pokušaš neku optimizaciju...

za sve ostalo bi trebalo da daš više detalja i da pitaš u hosting forumima, pretpostavljam da koristiš apache server.

ako si u linux-u pokušaj top, free, uptime i slične komande, pa tek onda postavljaj ovakva pitanja.
[ djricky @ 16.07.2012. 15:57 ] @
OT: da nema veze slucajno sa onom "leap" sekundom od pre par nedelja? koja aplikacija "kuca" procesor?
[ zugazugazuga @ 17.07.2012. 18:25 ] @
Citat:
agvozden:
Pošto je forum php, onda bi trebalo da izmeriš korišćenje memorije, da trekuješ upite... pokušaš neku optimizaciju...

za sve ostalo bi trebalo da daš više detalja i da pitaš u hosting forumima, pretpostavljam da koristiš apache server.

ako si u linux-u pokušaj top, free, uptime i slične komande, pa tek onda postavljaj ovakva pitanja.


Ko je pomenuo forum, bolje malo bolje pročitaj pa onda piši odgovor.

Uglavnom, sredio sam stvar :)
[ Nemke_BG @ 17.07.2012. 18:50 ] @
Citat:
zugazugazuga: Ko je pomenuo forum, bolje malo bolje pročitaj pa onda piši odgovor.

Uglavnom, sredio sam stvar


Mislio je na to da se ova tema nalazi u sekciji ovog foruma pod nazivom "PHP" a ne u sekciji foruma u kojoj je trebalo.
[ zugazugazuga @ 17.07.2012. 23:00 ] @
:) Ispado budala
[ bbip @ 23.07.2012. 14:57 ] @
problem je u hostingu. Isto se i meni to desavalo kad sam bio kod veratneta. Malo malo i postalo je nepodnosljivo koliko se sporo ucitavaju stranice. A posle sam skapirao da su me bacili na neki slj host sa 1000 drugih sajtova. nisam nista mogo nego sam uz velike muke i peripetije prebacio sajt kod drugog operatera.
[ djricky @ 23.07.2012. 19:25 ] @
off topic:
Citat:
bbip: posle sam skapirao da su me bacili na neki slj host sa 1000 drugih sajtova

ne nego su samo tebe smestili na dedicated masinu... poznajes li koncept shared hostinga?

on topic: sta je bio problem?
[ plus_minus @ 23.07.2012. 19:34 ] @
^^

Poznaje, naravno. On je do juče bio SEO majstor.
Sada se prekvalifikovao u php/apache majstore.
[ bbip @ 24.07.2012. 09:05 ] @
Citat:
plus_minus:
^^

Poznaje, naravno. On je do juče bio SEO majstor.
Sada se prekvalifikovao u php/apache majstore. :D


A zasto je problem da neko bude SEO majstor?

[Ovu poruku je menjao bbip dana 24.07.2012. u 10:19 GMT+1]
[ bbip @ 24.07.2012. 09:16 ] @
Citat:
djricky:
off topic:
Citat:
bbip: posle sam skapirao da su me bacili na neki slj host sa 1000 drugih sajtova

ne nego su samo tebe smestili na dedicated masinu... ;) poznajes li koncept shared hostinga?

on topic: sta je bio problem?


U pocetku je sve bilo ok, ali cim sam platio host za narednu godinu posle par dana vec je ucitavanje stranica bilo totalno usporeno. Pre podne i nekako ali uvece je bilo ocajno. A isto nista nisam menjao na sajtu tako da nema drugog objasnjenja nego da je do hostinga. Ono ja razumem da oni zele da zarade stedeci resurse ali valjda sve ima granice.
[ HelloCode @ 25.07.2012. 03:41 ] @
jel to shared ili vps hosting? ako je shared onda batali brz sajt, a ako je vps moguce da je node opterecen.

Sve u svemu tvoje php scripte ne mogu da opterete server na 100, jer bi morao konstantno da saljes neke requestove (jako jako puno njih), a ako imas pristup serveru probaj sa "top" shift+m i pogledaj sta najvise jede memorije, i to moze uzrokovati visok load.