[ dule87 @ 16.07.2012. 15:24 ] @
Imam sledeci problem,kada povezem PC i TV preko hdmi odmah mi PC detektuje TV kao primary.Zelo bih da postavim da mi monitor uvek bude primary(on ide na VGA) a TV secundary.Instalirao sam now sistem win7,nove drivers za ati hd4650 i nigde ne mogu da pronadjem podesavanja,ati je izmenio onaj CCC.Takodje u samom WIN7 ne daje mi da postavim da bar pbude clone,vec vidi monitor i tv kao da su jedan pored drugog.Ako je imao neko slicnih problema i yna resenje,voleo bih da mi pomogne.Hvala unapred.
[ Srbizator @ 17.07.2012. 14:50 ] @
Citat:
dule87:
Imam sledeci problem,kada povezem PC i TV preko hdmi odmah mi PC detektuje TV kao primary.Zelo bih da postavim da mi monitor uvek bude primary(on ide na VGA) a TV secundary.Instalirao sam now sistem win7,nove drivers za ati hd4650 i nigde ne mogu da pronadjem podesavanja,ati je izmenio onaj CCC.Takodje u samom WIN7 ne daje mi da postavim da bar pbude clone,vec vidi monitor i tv kao da su jedan pored drugog.Ako je imao neko slicnih problema i yna resenje,voleo bih da mi pomogne.Hvala unapred.


Ako misliš na ono kad klikneš desnim dugmetom na desktop pa odabereš Screen resolution, nije problem ako ti je monitor obeležen brojem 2 a televizor brojem 1. Primarni uređaj je onaj gde u tom polju Screen Resolution ispod one padajuće liste (Duplicate these displays, Extend these displays, Show desktop only on 1, Show desktop only on 2) piše This is currently your main display. Ako ne piše, možeš da selektuješ monitor, izabereš Extend these displays i onda kad selektuješ koji hoćeš pa onda ispod štikliraš polje Make this my main display. Probaj da restartuješ mašinu onda pa vidi hoće raditi?