[ Acetilholin @ 02.03.2004. 21:00 ] @
Naime. Zelim da napravim meni u flashu. Ali da pored menija bude animacijica mesecevih mena/sazvezdja. Znaci sistem ocita koji je datum i onda generise sliku neba u tom trenutku (i onda tako ostane do sledeceg reloada).

Sada... Ja znam da je ovo mnogo komplikovano, ili barem cenim da jeste. Pa pitam da li je neko naleteo na nesto ovako. Ja sam nasao prikazivac razlicitog dela dana (ako je dan, onda jedna, a ako je noc, druga pozadina) ali cisto ideja...
[ noviKorisnik @ 03.03.2004. 07:56 ] @
Izgleda da je udica dobro zabačena... zar ne?

Ako želiš - najprostije - samo mesečeve mene, potrebno je da Flash ima ugrađen podatak o tačnom trenutku punog meseca i matematiku za računanje faze Meseca u trenutku generisanja slike.
[ Acetilholin @ 09.03.2004. 00:05 ] @
Sada sam se nalozio! Lako je naci i sliku meseca, i racunanje, (zvezde? pa to je mnogo komplikovano za jednostavan sajtic, tako da cu mozda samo da ubacim radnom sliku ;))

ali generisanje slike... odnosno odsecanje dela mecesa! Mozda 3d? Pogotovu je komplikovano da napravim da bude gradient prelaz (znam da nije stvarno, ali bolje izgleda... pogotovu kada ce mesec da bude polu nacrtan)

:P Joj...
[ Lunatic @ 06.04.2004. 20:48 ] @
ma zajebi generisanje... sam napravi neke skice osnovnih polozaja meseca koje ce se menjati u zavisnosti od rezultata "matematickih izracunavanja"
[ Acetilholin @ 17.04.2004. 21:52 ] @
Ma da. Napravicu po jednu za svaki dan u mesecu, pa ce da ide u krug :)
I jos cu da roknem neke oblake ispred u flashu pa ce kao da izgleda lepo :)
[ zaraza @ 18.04.2004. 00:34 ] @
mozes i da povuces sa nekog sajta infomraciju o mesecu, i da na osnovu toga pomeras masku u flashu preko punog meseca...