[ Srbizator @ 17.07.2012. 15:36 ] @
Imam problem sa nVidia MSI GTX560 Ti grafičkom kartom kada mi je u isto vreme povezan monitor (LG L1953S) i TV 42 inča (LG 42LF75).
Radi se o sledećem. Kada su oba uređaja povezana, monitor preko vga kabla + vga na dvi adapter, a TV preko HDMI kabla (na ulazu u grafičku je HDMI na mini HDMI adapter), konstantno pucaju drajveri (display driver nvidia windows kernel mode driver version 301.42 stopped responding), bez obzira na verziju drajvera, igre konstantno ispadaju i zamrzavaju se...Hoću da napomenem da ne koristim TV za igranje nego isključivo monitor i u Screen Resolution je podešeno Show desktop only on 2 (monitor), dok je TV isključen. U trenutku kad pri ovakvom podešavanju iščupam HDMI kabl sa mini HDMI konvertorom iz grafičke, svi problemi prestaju. Mogu da igram Max Payne 3, sve na ultra maksimalnim podešavanjima bez i jednog jedinog problema. Ukoliko je HDMI kabl uključen u grafičku, bez obzira što je u windows 7 podešeno da radi samo monitor, ne mogu ni Angry Birds da igram bez pucanja drajvera.
Isprobao sam grafičku kod druga koji je povezao preko HDMI kabla na 32 inča TV koji koristi kao monitor (dakle jedan uređaj je u pitanju) i za nedelju dana nije bio ni jedan jedini problemčić, čovek je oduševljen.
Ima li iko ikakvu ideju?
Hvala.
[ Miroslav Cvejić @ 17.07.2012. 17:52 ] @
Jesu li uzemljeni računar, monitor i TV?
[ Srbizator @ 17.07.2012. 17:57 ] @
Da, naravno.
[ Miroslav Cvejić @ 17.07.2012. 18:03 ] @
Mnogo tu konvertera i adaptera ima u priči. Jesi i njih probao kod druga?
[ Srbizator @ 17.07.2012. 18:23 ] @
Da, taj HDMI na mini HDMI koji se utakne u grafičku sam probao i radi. A ovaj drugi što iz monitora kod mene ide na grafičku je VGA na DVI, pošto grafička ima 2 DVI i 1 mini HDMI izlaz. Lepo nisam pametan :) Mislio sam ranije da je problem u napajanju pa sam uzeo novo Cooler Master 750w napajanje, ali ne rešava problem.
[ Miroslav Cvejić @ 17.07.2012. 18:34 ] @
Ako ti je za utehu ti isti drajveri pucaju svakodnevno na novom laptopu. U sred surfa samo se skrolovanje u Firefoxu uspori i posle par minuta iskoči da je drajver rešio da se restartuje. To se nije dešavalo sa prošlom verzijom drajvera.
[ Srbizator @ 17.07.2012. 19:33 ] @
Meni se dešavalo to sa svim verzijama drajvera, takozvani TDR, kako to nazivaju na nVidia forumu. Mislim da se radi o kompatibilnosti komponenti, napajanju, memoriji... Jedino sam siguran da nema veze sa procesorom, pošto nVidia ima neki obrazac o konfiguraciji i tim problemima gde se zahteva da se sve upiše što postoji u mašini sem procesora, to ih uopšte ne interesuje (koji je procesor). A pošto mi se to više ne dešava kad mi radi samo monitor a ne tv, sve više se nosim mišlju da je problem u HDMI kablovima. Nađoh povodom toga neki članak o tim kablovima i otkrih da postoje 1.4 i 1.3 verzije HDMI kablova. 1.3 verzije koji se najčešće prodaju kod nas ne mogu da postignu vertikalnu rezoluciju od 1080p već samo od 720p, pa je možda i to problem.