[ Zelimir33 @ 19.07.2012. 14:10 ] @
Zelim da promenim ime.
Jel to moze da se uradi za srbe koji zive u Svajcarsku i koja je procedura?

Hvala.
[ mmix @ 19.07.2012. 17:03 ] @
konzulat?
[ CiM0beTa @ 19.07.2012. 18:32 ] @
Jel moze i ime i prezime ? U supu npr. U srbiji, gde i zivim...isto me zanima?
[ Miroslav Jeftić @ 19.07.2012. 18:36 ] @
Citat:
CiM0beTa: Jel moze i ime i prezime ? U supu npr. U srbiji, gde i zivim...isto me zanima?


To se radi valjda kod matičara, ne u SUP-u (naravno, menja se posle toga u LK i ostalim dokumentima)
[ CiM0beTa @ 19.07.2012. 18:40 ] @
Tacno, kod maticara. Samo ne znam, ako to sredim, sto vidim da nije tesko(google kaze), sta ce ovi iz supa da mi kazu? jer mi prvenstveno treba to novo ime za licnu kartu.
[ Count Zero @ 19.07.2012. 18:52 ] @
Šta znam.. Želimir je OK ime.

Zaje8ano je ko se zove Sida, eventualno i Jugoslav
[ CiM0beTa @ 19.07.2012. 20:23 ] @
Ma ja ne bih uzeo želimir, sta znam nisam ni razmisljao koje ni ime ni prezime. Jel ima predloga?
[ ime.prezime @ 19.07.2012. 22:16 ] @
ja sam promenio u ime prezime :)))
[ Miroslav Jeftić @ 19.07.2012. 22:58 ] @
Citat:
CiM0beTa: Tacno, kod maticara. Samo ne znam, ako to sredim, sto vidim da nije tesko(google kaze), sta ce ovi iz supa da mi kazu? jer mi prvenstveno treba to novo ime za licnu kartu.


Ne vidim šta bi trebalo da kažu, obavestiš ih o promeni imena ili prezimena isto kao što bi o promeni prebivališta ili o drugim promenama ličnih podataka
[ CiM0beTa @ 20.07.2012. 08:34 ] @
Pa da sam u bg to bi mi bilo ok, ali posto je malo mesto, znam sta me ceka. Ja jos uvek imam onu staru licnu kartu, pa razmisljam ako bih uzimao novu, da im lepo dostavim sve te papire od maticne sluzbe i da mi naprave tu novu lk. Na neki nacin da ne znaju o promeni imena i prezimena...kazem izgubio sam staru lk. ??? Ili tako nesto... Jer to bas nije cesta pojava da neko menja ime i prezime a da nije u pitanju brak ili razvod. :/ Ima da mi uzimaju otiske i da me traze po dosijeima...ko sam i sta sam :/
[ etjen @ 20.07.2012. 09:00 ] @
u svakom slučaju, ti imaš pravo na to.
[ Miroslav Jeftić @ 20.07.2012. 10:05 ] @
Citat:
CiM0beTa: Pa da sam u bg to bi mi bilo ok, ali posto je malo mesto, znam sta me ceka. Ja jos uvek imam onu staru licnu kartu, pa razmisljam ako bih uzimao novu, da im lepo dostavim sve te papire od maticne sluzbe i da mi naprave tu novu lk. Na neki nacin da ne znaju o promeni imena i prezimena...kazem izgubio sam staru lk. ??? Ili tako nesto... Jer to bas nije cesta pojava da neko menja ime i prezime a da nije u pitanju brak ili razvod. :/ Ima da mi uzimaju otiske i da me traze po dosijeima...ko sam i sta sam :/


Ne vidim zašto, ako si promenio ime nisi promenio prste, valjda si i dalje ista osoba Koliko se sećam kada su koleginice menjale prezime (posle udaje), nije bila neka specijalna procedura
[ Shadowed @ 20.07.2012. 10:55 ] @
Ma, troluje.
[ Braksi @ 20.07.2012. 12:08 ] @
Citat:
CiM0beTa:
Ma ja ne bih uzeo želimir, sta znam nisam ni razmisljao koje ni ime ni prezime. Jel ima predloga?


Max Power ?
[ CiM0beTa @ 20.07.2012. 18:38 ] @
Ne trolujem. Ozbiljan sam. Samo razmisljam, da li to neko radi i kakva je procedura...A ime, naravno da necu da se glupiram. Uzecu vec neko koje nije retko...
[ Miroslav Jeftić @ 20.07.2012. 18:53 ] @
Citat:
CiM0beTa: Ne trolujem. Ozbiljan sam. Samo razmisljam, da li to neko radi i kakva je procedura...A ime, naravno da necu da se glupiram. Uzecu vec neko koje nije retko...


Pa svaki vikend se neko venčava i menja prezime, skoro cele godine. Tvoj razlog bi bio drugačiji, ali procedura je verovatno ista.
[ zmej @ 20.07.2012. 21:01 ] @
Citat:
CiM0beTa: Pa da sam u bg to bi mi bilo ok, ali posto je malo mesto, znam sta me ceka. Ja jos uvek imam onu staru licnu kartu, pa razmisljam ako bih uzimao novu, da im lepo dostavim sve te papire od maticne sluzbe i da mi naprave tu novu lk. Na neki nacin da ne znaju o promeni imena i prezimena...kazem izgubio sam staru lk. ??? Ili tako nesto... Jer to bas nije cesta pojava da neko menja ime i prezime a da nije u pitanju brak ili razvod. :/ Ima da mi uzimaju otiske i da me traze po dosijeima...ko sam i sta sam :/

He, he, da neces ti malo da izbegnes neku obavezu!!!!!
Trebaju ti uverenja, da nisu osudjivan, izvod iz KE, iz SUPa, pa iz suda da se ne vodi krivicni postupak protiv tebe....Neces moci bas tako lako da promenis ime, kao fora, odes u maticnu sluzbu opstine i promenis ime, a uostalom ukucas u google kompletna procedura i neophodna dokumentacija za tu operaciju. A otiske za novu licnu kartu ce da ti pod obavezno uzmu.....Nema sanse da oni iz SUP-a ne znaju da si ti promenio ime.....
[ CiM0beTa @ 20.07.2012. 21:10 ] @
nisam osudjivan...sta je KE?
[ zmej @ 20.07.2012. 21:15 ] @
Citat:
CiM0beTa:
nisam osudjivan...sta je KE?

Kaznena evidencija!!!!!!
[ Jericho @ 20.07.2012. 22:34 ] @
Zasto trolujes i trujes coveku temu?
[ zmej @ 24.07.2012. 12:12 ] @
Stvarno sam troll, ubio sam temu koja se bas na simpatican nacin razvijala!!!! Pu #bem ti lebac!!!!
[ Jericho @ 24.07.2012. 13:16 ] @
Gde si se ti prepoznao? Troll je cimobeta, koji navodno takodje menja ime, a jos ne zna koje bi uzeo.
[ zmej @ 24.07.2012. 13:44 ] @
Pa cela tema je bila takva, zajebantska, a ja sam je svojom ozbiljnoscu prekinuo, bas je bilo dobrih predloga za novo ime....
[ Java Beograd @ 24.07.2012. 13:59 ] @
Došao Ličanin u matičnu službu.
- Ja bih da promenim lično ime
- Može. Kako se sada zovete ?
- Pera Dupe
- A kako bi ste hteli da se zovete ?
- Laza.
[ zmej @ 24.07.2012. 17:37 ] @
Lol.....
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2012. 18:17 ] @
Ljudi, pa moj zet je promenio i ime i prezime, smesne situacije nastaju kad ljudi koji ga znaju po starom imenu, odu da ga traze na poslu - narocito zenske osobe, kolege verovatno misle, au kako li se ovaj predstavlja
[ Lavlja_Jazbina @ 24.07.2012. 19:41 ] @
A mozda ima tip na nasledstvo,pa da bude novi rodjak.