[ divx_by_jasmin @ 19.07.2012. 16:37 ] @
pozdrav svima, komsija ima problem sa racunarom, iako ga je vise puta nosio u servis, dobijao ga je nazad bez ikakve popravke uz pricu da se BSOD pojavljuje zbog virusa i windowsa, ili da se kod njih na testiranju nije pojavljivao BSOD..

BSOD se pojavljivao u windowsu ponekad po mojoj proceni kada se nesto radi brze i zahtevnije..

prilikom zadnje reinstalacije win7 (zahtev iz servisa) na upisivanju podatka na HDD pojavio se prvi BSOD :




posle drugog pokusaja na skoro istom mestu se pojavio opet BSOD ali sa drugim parametrima :



googlanjem error kodova ispada da je problem do hard diska, iako su oni u servisu na reklamacionom listu napisali da je sve na testu proslo ok, medju tim testovima je bio i HDD test , za koji je napisano OK

da napomenem da je HDD formatiran pre instalacije , obe particije, formatiran je i posle neuspesne prve instalacije posto je prva stigla negde do 50% upisivanja fajlova..

formatiran je iz win7 instalacije koja ako sam dobro video ima samo quick format tj. taj je po defaultu , a nema da se bira full format kao sto ima na xp instalaciji, pa mozda je to pravilo problem..

svaki je savet dobrodosao


i da kao sto sam napisao u naslovu teme , pretragom na internetu nasao sam neka od mogucih resenja, zamena ntfs.sys , ali to je pisano za problem koji se javlja u windowsu, medjutim ovde se to desava u instalaciji gde je ntfs.sys 'sveze' ubacen na formatiran HDD

jos da kazem da je instalacioni disk u redu, instalirao na vise racunara i sve radi bez ikakvih problema

unapred hvala
[ KrkaCiC @ 19.07.2012. 17:24 ] @
Moras prvo da napises detaljno koja konfiguracija je u pitanju.
[ Binary Mind @ 19.07.2012. 19:15 ] @
^
To bi definitivno pomoglo
[ divx_by_jasmin @ 19.07.2012. 19:55 ] @
Konfiguracija je sledeca :

Chipset: AMD 740G
Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.0 GHz
Memorija: 3 GB DDR3 1333MHz
Grafika: Ati Radeon 5450 HyperM 512MB DDR3
HDD WD 500GB 7k SATA300
NapajanjeATX Midi Tower 500W

[ Binary Mind @ 19.07.2012. 20:37 ] @
To je prilicno uopsten opis konfiguracije koji nije od neke pomoci. Za svaku komponentu navedi proizvodjaca i model posto su to mnogo bitnije informacije od uopstenog opisa.
[ divx_by_jasmin @ 19.07.2012. 21:21 ] @
posto racunar nema operativni sistem , ne mogu preko nekog programa iscitati detalje za sve komponente , pogledacu jedino da li postoji neka boot varijanta pa cu onda sutra postaviti ovde , jer racunar nije kod mene.. za sada imam samo te informacije ..
[ Miroslav Cvejić @ 19.07.2012. 21:34 ] @
Prvo testiraj RAM, onda testiraj hard disk alatom koji je izdao proizvođač hard diska.