[ halisuretan8 @ 19.07.2012. 21:22 ] @
Na Google Maps nigde nema Beograda, vec tek u velikom zumu moze da se vidi ime "Beograd", a sve vreme stoji Palilula.
Jesu li G-lupi ili su G-ludi?
http://goo.gl/maps/J5UH
ili
http://goo.gl/maps/SK5H
[ CiM0beTa @ 19.07.2012. 21:58 ] @
Jel treba da budemo srecni zbog toga ?
[ milanche @ 19.07.2012. 22:41 ] @
Skoro je neko primetio da uopste nema ni Krusevca na Google maps.
[ calexx @ 20.07.2012. 00:16 ] @
Niš odavno nije Niš nego Niš Eyalet a to je nekada bila oznaka za deo otomanskog carstva u kome je Niš bio centar. Ponešto se lagano vraća?? :(
[ lukeguy @ 20.07.2012. 08:18 ] @
To sam nedavno primetio i za Skopje. Doduše meni uredno piše Niš na ovim kartama.

Google je nedavno radio update mapa, moguće da nešto nije prošlo kako treba.

Ima dole desno u ćošku 'report a problem' link, pa ga upotrebite.
[ CiM0beTa @ 20.07.2012. 08:38 ] @
Ma nema price, prodali Beograd, ostale samo periferije :)
[ Shadowed @ 20.07.2012. 08:48 ] @
Pa, Google je uvek imao puno informacija ;)
Eto, vidite da se i granica Vojvodine vidi sa manje zumiranja nego Beograd ;]
[ calexx @ 20.07.2012. 09:34 ] @
Citat:
lukeguy: Doduše meni uredno piše Niš na ovim kartama.
Izgleda da ima veze kako su obeležene mape, ovo sam video na google earth ali kada je korišćena latinica. U windows varijanti mi je podešena ćirilica i tu piše kao i na mapama, uredno stoji Niš ali na linuxu nema ćirilice i onda je ovako:

[ lukeguy @ 20.07.2012. 09:47 ] @
Zar to nije Google Earth na screenshot-u?
[ calexx @ 20.07.2012. 10:14 ] @
Napisao sam da sam na njemu video problematične oznake a i valjda koriste iste mape. Jedino što na mapama imam oznake na oba pisma i onda piše ispravno. Na GE mi je samo latinica i onda je ovako. Do skoro mi je i na telefonu kod vremenske prognoze pisalo Niš Eyalet ali su posle par meseci vratili samo Niš.
[ halisuretan8 @ 20.07.2012. 13:08 ] @
Ja ne znam ko radi na Google maps, da li je moguce da rade ovakve gluposti? Mada, sto se tice Googla sve je moguce.
Sve mislim da je GMaps uradjen kao Wikipedia, tako da su turci prijavili dosta Nis Elayet pa je valjda to prihvaceno. Odakle im inace takva fantazija?
[ mr. ako @ 20.07.2012. 13:28 ] @
Citat:
lukeguy:
Zar to nije Google Earth na screenshot-u?


Na Google mapama ima Earth view uz plugin, tako da, po izgledu, moze biti i da je na mapama u browseru.
[ lukeguy @ 20.07.2012. 13:40 ] @
Gmaps i Earth ne koriste potpuno iste podatke za prikaz, niti se ažuriraju istovremeno. No, tema je bila Google maps.

Postoji MapMaker inicijativa za one koji su zainteresovani da mapiraju i dodaju podatke na Google Maps. Podaci nisu automatski vidljivi, potrebno je da ih verifikuje neko od 'trusted reviewers', tako da random preimenovanje gradova nema teorije da se desi. Uostalom može se lako proveriti koje su izmene nedavno unete na MapMaker sajtu.
[ halisuretan8 @ 20.07.2012. 15:02 ] @
Citat:
lukeguy: potrebno je da ih verifikuje neko od 'trusted reviewers', tako da random preimenovanje gradova nema teorije da se desi. Uostalom može se lako proveriti koje su izmene nedavno unete na MapMaker sajtu.


Ono za Nis, mora da je trusted bio Sultan Murat I. A ono za Palilula, neki drugi veliki prijatelj glavnoga grada.....
[ agasoft @ 20.07.2012. 15:12 ] @
Morao da verifikuje?
Šališ se.
Onda je to verifikovao Mustafa Ali Luhar Sulejmani šesti iz Prizrena...
[ Sunrider @ 20.07.2012. 16:03 ] @
Sta znam, ja ukucam u Maps pretrazi "Belgrade, Serbia", i nemam problem O.o
[ Aleksandar Đokić @ 20.07.2012. 21:42 ] @
ma to oni nesto detektuju ip-jeve levo desno pa u odnosu na to vrse prikaz, tu je negde problem
[ AcaKS @ 21.07.2012. 01:58 ] @
Ja sam vise puta prijavljivao problem preko "report the problem" u zadnjih par meseci.

Nis eyalet znaci Niski pasaluk. Uzas.
[ Markoxxx @ 25.07.2012. 16:43 ] @
Tek danas videh da nema ni Beograda, a video sam da Skoplje fali odavno, a svi ostali glavni gradovi susednih drzava se jasno vide... pre mi se cini da je ovo nesto namerno nego da je "nesto poslo po zlu" :)