[ Islednik @ 20.07.2012. 10:52 ] @
Dakle imam IPTV telekomov osnovni paket. Od druga sam nabavio (dzaba) jos jedan stb aminet125. Koliko sam skapirao na ruteru Pirelli 2 i 3 port su mi otvoreni za IPTV. Kada na njih prikacim ovaj stb koji imam od telekoma sve radi ok ali zato kada na neki povezem ovaj stb koji sam nabavio dobijam `Cannot get redirection url from the server........press home to retry if problem persists contact service center`.

E sad zanima me da li je moguce povezati na neki nacin i ovaj drugi stb i gledati ko covek IPTV na dva Tv-a?
[ misaj @ 20.07.2012. 12:35 ] @
Nisam siguran ali mislim da je IPTV dovoljno kompleksan sistem da na njega nije moguće priključiti tek tako drugi uređaj i samo gledati na njemu TV?! Neka me neko ispravi ako grešim?
[ djricky @ 20.07.2012. 12:41 ] @
drugi port je uglavnom podesen za VoIP (VPI 8, VCI 36)...

portovi na centrali su podeseni na 10mbita kad ima IPTV na liniji, pa teoretski mogu da rade 2 STB-a paralelno posto multicast trosi oko 3.5mbita...
[ Islednik @ 20.07.2012. 14:58 ] @
Dakle kao sto rekoh kada ubacim ovaj STB sto sam dobio od Telekoma u portove 2 i 3 sve radi normalno i bez problema.

Kada ubacim ovaj STB od druga sto sam uzeo ( da napomenem i on ga je isto dobio od telekoma) dobijam sledecu poruku


Cannot get redirection url from the server........press home to retry if problem persists contact service center

E sad da li je moguce podesiti da se ovaj STB ( uzet od druga ) ponasa kao ovaj sto sam ja dobio od telekoma posto kapiram da su oni ubacili da sa moje linije verovatno STB ( uzet od druga ) ne moze da se konektuje na server ili tako nesto?

[ Jericho @ 20.07.2012. 23:03 ] @
Verovatno prolazi samo MAC adresa tvog STB-a, bez obzira sto je drugi box isti kao tvoj.