[ RF MasterX @ 20.07.2012. 15:45 ] @
Ovako, da krenem od pocetka. Planiram vec neko vreme prelazak sa windowsa na linux, pa sam poodavno skinuo
Ubuntu 11.04 i instalirao ga u Virtual Box -u, radi probe. I to je sve bilo OK. Medjutim sad sam skinuo ovaj 12.04 LTS
pa sam obrisao onaj stari i instalirao ovaj. Ali sad mi ovi izgleda totalno drugacije. Mislim nema veze sto izgleda
drugacije nego mi malo nezgodno sto ga nema onaj normalni start menu, nego ovo nesto preko celog ekrana.
Pa me interesuje postoji li mogucnost da da se ovo iskljuci i da bude kao ranije ili da skidam neki drugi distro?
[ calexx @ 20.07.2012. 17:15 ] @
Valjda je i 11.04 tako izgledao. To što je preko celog ekrana se lako leči, verovatno je samo maksimizovan, klikni na onaj kvadrat u belom krugu gore levo. Klasičnog menija nema, tako izgleda Unity a možeš da mu nabaciš i recimo Cinnamon pa da se pojavi klasičan oblik ... ili da probaš još nešto.
[ Zekica @ 20.07.2012. 19:23 ] @
Možeš instalirati gnome-session-fallback:

ili iz terminala da otkucaš:
sudo apt-get install gnome-session-fallback

ili iz software center-a da potražiš gnome-session-fallback i da ga instaliraš.


Kad ovo završiš, izloguješ se i izabereš Gnome Classic (pritisneš na onaj krug u kome je ubuntu logo pored tvog imena).

[ RF MasterX @ 20.07.2012. 20:02 ] @
Citat:
calexx: Valjda je i 11.04 tako izgledao.
Izgledao je sasvim drugacije, evo pogledaj screenshot.
A u ovom ne postoji ta mogucnost da se promeni velicina. Cim pritisnem Start taster odma' izadje ovo preko celog ekrana.

Probacu ovo sto je predlozio Zekica, kad se zavrsi instalacija videcu sta ce da ispadne...
[ RF MasterX @ 20.07.2012. 20:40 ] @
Uradio sam ovo sto je Zekica rekao. Reseno. Sad sve izgleda normalno.

Hvala.