[ milos 2 @ 22.07.2012. 20:47 ] @
pozdrav,

jedan sajt, jedan sajt od 7 stranica, mysql bazom podataka, i da mogu da napravim jedan mejl sa tog server-a (ne mora da bude sa zavrsetkom domena tog sajta).

imam komp 1GHz, 1GB ram-a, SBB internet sa upload-om 1Mb/s realne brzine (dobijeno na speedtest-u), na njemu je instaliran win xp SP3.

u sustini znam da moram da instaliram apache serverm, pa preko njega da pustam sajt, hteo sam da pitam da li mi je dosta ovaj upload za ovakvu stranicu, i da li mi zbog mysql database treba jos nesto.
[ DusanSukovic @ 23.07.2012. 05:43 ] @
Citat:
milos 2:
pozdrav,

jedan sajt, jedan sajt od 7 stranica, mysql bazom podataka, i da mogu da napravim jedan mejl sa tog server-a (ne mora da bude sa zavrsetkom domena tog sajta).

imam komp 1GHz, 1GB ram-a, SBB internet sa upload-om 1Mb/s realne brzine (dobijeno na speedtest-u), na njemu je instaliran win xp SP3.

u sustini znam da moram da instaliram apache serverm, pa preko njega da pustam sajt, hteo sam da pitam da li mi je dosta ovaj upload za ovakvu stranicu, i da li mi zbog mysql database treba jos nesto.


Ma to je ok za kucno zezanje :)
[ CiM0beTa @ 23.07.2012. 07:39 ] @
ako hoces da sajt bude vidljiv i dostupan svima, mora komp da ti radi bez gasenja?? i da imas staticku adresu, registrujes neki domen i povezes sa svojom IP adresom, apache i jos mnogo podesavanja... jednom recju tesko... ili mozes da instaliras xampp ili wampp i ako imas staticku adresu mogu sajtu da ti pristupe preko IP.
[ milos 2 @ 23.07.2012. 07:45 ] @
Hvala vam mnogo
[ view @ 23.07.2012. 10:38 ] @
Vise ces nabiti racun za struju drzeci taj racunar non stop ukljucen nego sto ces platiti hosting za jedan sajt...A da ne racunamo to sto verovatno nemas staticku ip adresu i to sto ces trositi dosta protoka od svog interneta koji nije bas tako jeftin...

Mada nije lose i tako nesto raditi ako imas visak vremena i novca,svako novo iskustvo je dobrodoslo ali finansijski gledano nije isplativo.
[ milos 2 @ 23.07.2012. 10:51 ] @
planiram da koristim lap-top za to, tako da ne bi trebalo da uzima puno struje, jedini problem je sto ne znam kako da na xampp-u namestim mailserver
[ view @ 23.07.2012. 11:04 ] @
Ok,kazem lepo je steci nova iskustva i dobro je sto te to interesuje da sam resis ali kazem ti da je to mnogo skuplje resenje nego da platis neki bolji web hosting.

J abi ti preporucio http://www.ampps.com/ ima mnogo bolje okruzenje i one click skripte medju kojima imas i opcuje za email.
[ milos 2 @ 23.07.2012. 11:13 ] @
ok, ali gde da nadjem hosting za sajt od 1MB, bilo bi bacanje para da kupujem hosting, jer je najmanje sto ima, koliko sam ja nasao, 1GB. imam onda 1023 MB prazno.
[ view @ 23.07.2012. 11:25 ] @
Ja nerazumem zasto svi gledaju prostor na hard disku kada biraju hosting kada je to uopste nebitno....A kao drugo taj prostor ti nije samo za web sajt vec i za email naloga i za neki lokalni backup....Prostor na hard disku je najmanja stavka na web hostingu zar nisi gledao neke druge karakteristike osim prostora i protoka i spram toga uporedjivao hosting pakete ?
[ milos 2 @ 23.07.2012. 11:49 ] @
jesam naravno
[ DusanSukovic @ 23.07.2012. 11:57 ] @
Citat:
milos 2:
jesam naravno


A zasto ne bi na primer napravio besplatni account na http://devio.us, gde imas databazu MySQL , operativni sistem je OpenBSD. Naucices pravi operativni sistem da koristis, ne da se bakces sa XP i da nabijas racun za struju kao sto reche Zeljko? Uvek ovde mozes da postavis pitanje sta te muci.

[ technotize @ 23.07.2012. 13:18 ] @
a za slanje mejla ti nije potrebno da dizes i mail server na tom kompu, nego samo iz PHP-a pozovi mail() funkciju, a u php.ini upisi da ti je SMTP server SBB-ov SMTP server (smtp.sbb.rs ili kako vec glasi).

Code:
[mail function]
SMTP = smtp.sbb.rs


i ne moras da placas staticku IP adresu (mada se obicno preporucuje), nego instaliraj nesto tipa DynDNS ili no-ip (koji su besplatni, a daju ti "slovnu" adresu npr. trtvrt.dyndns.org za tvoju dinamicku IP adresu. kad god ti se promeni adresa program ce u pozadini sam da javi DynDNS-u da to azurira i tako uglavnom uvek moze neko da te dobije preko te adrese, for free). pozz
[ CiM0beTa @ 23.07.2012. 14:37 ] @
Pa da, evo moj predlog, imas i byethost.com/ isto besplatan hosting, samo problem je kod vecine besplatnih hostinga je iskljucena mail() funkcija. Pa moras da koristis PEAR: http://www.elitesecurity.org/t449102-0#3100149

inace ovaj hosting je bez reklama. I kad otvoris nalog, stigne ti mail sa podacima za logovanje, ftp, baza...i naravno domen : koji moze biti jako lep ako je kratko korisnicko ime.

A onda odes na http://www.iz.rs/ i besplatno registrujes domen www.domen.iz.rs

I promenis nameserver-e u svom hosting nalogu. Posle 24h a mozda i pre sajt ce ti biti dostupan i na iz.rs domenu.

Ja nikad ne bih ukljucio laptop kao server. Nece da potraje dugo, tek da znas :)
[ HeYoo @ 23.07.2012. 15:14 ] @
Na Red Hatovom OpenShift-u mozes podici svoju malu web aplikaciju ili sajt potpuno besplatno bez reklama i uobicajnih smaranja "free" hostinga. Jedina "mana" je sto ce ti oduzeti neko vreme dok se prilagodis toj njihovoj platformi.
[ newtesla @ 23.07.2012. 15:17 ] @
Ha: ti možda jesi merio upload na nekom speedtest-u, recimo, ali potpuno je druga priča ako se pristupa tvom portu 80: tada radi potpuno drugačije... SBB? ... pre svega - nestabilna latencija.

Imaš na www.iz.rs besplatne domene, a i besplatan hosting, pa potraži tamo.
[ view @ 23.07.2012. 15:23 ] @
ako je taj sajt nesto iole ozbiljan ili je bar potrebno da bude stalno dostupan bar zbog maila onda resi lepo 10-30 eura godisnje i plati pravi hosting pa se ti posle uci i vezbaj na svom xaampu ili ampps na lap topu koliko hoces a ove varijante da drzis u kuci ili free host to je potpuno nepouzdano.
[ milos 2 @ 23.07.2012. 15:50 ] @
ok, hvala na savetima, videcu onda sta cu za prelaznu varijantu, pa cu posle uzeti neki hosting.
[ CiM0beTa @ 23.07.2012. 17:04 ] @
Da, jos da ti pojasnim. Prvo proveris koji iz.rs. domen ti je slobodan. Izaberes jedan i zapamtis, zapises negde. Ne registrujes ga odmah nego samo zapisi sa strane. Onda odes na byehost i otvoris nalog, po mogucstvu sa istim korisnickim imenom kao sto ti je i domen. Kad sve to sredis onda odes u controlpanel na byehost-u. Adresa koja ti je stigla na mail. Logujes se i parkiras domen www.domen.iz.rs Znaci odes na parked domains: i tu upises domen i pogledas koji su nameserveri. Izaberes jedan, zapisi ih sve. I odes opet na iz.rs. i registrujes taj tvoj domen. Prilikom registracije popuni polja koja treba i upisi te nameservere koje ti je zadao byehost.
to ti je to. Sve mozes da odradis za 15 minuta.

Ipak, ako mislis da nesto ozbiljnije radis, vazniji ti je hosting od domena, jer je placeni hosting mnogo bolji. Mozes da automatski instaliras razne aplikacije. Joomla, drupal, forumi, ...itd.. A domen ko domen, moze bilo koji, ako je razvojni.
pozz
evo ti recimo jedan moj davno otvoren free nalog:
http://mxxm.byethost17.com/
[ Lighttwen @ 24.07.2012. 12:17 ] @
Ja imam ideju kako bi povezao domen sa dinamičkom IP adresom.
Podesiš No-Ip npr. testiranje.no-ip.org
Zatim skineš No-Ip DUC klijent, koji bi menjao ip adresu testiranje.no-ip.org svakim menjanjem tvoje ip adrese.
Registruješ domen, dodaš ovaj kao namesever testiranje.no-ip.org i eto...
[ Darklord @ 24.07.2012. 19:58 ] @
Mislim da bi radila adresa sa dyndns a zatim za tvoj domen koristis CNAME zapise tamo gde moze
[ DusanSukovic @ 25.07.2012. 09:24 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...e-host-ali-koji-je-dostupan-vr