[ starkg @ 24.07.2012. 14:36 ] @
Drugar je kupio zadnji mikrotik za x86 , mislim da je verzija 5.19 da li se sta odmaklo u odnostu na starije verzije 3.30 itd...

Potrebno je pravilo da ogranici broj konekcija na UDP portovima, dobro znam da to nije isto sto i TCP protokol ali opet cuo sam da nove verzije mikrotika imaju mogucnosti. To je zbog torenta koji prave mnogo konekcija. Sad ptrebno je da torenti rade sa malo konekcija u vremenu kada je aktivan online gaming.
Kod mene sam to resio na nacin sto sam ogranicio tcp na 70 konekcija a blokirao udp portove i ostavio samo one za igru 25000-30000 i neke kao avast itd...
Ne kazem to kod mene radio posao nisam imao problema ping je dosta dobar, ali kod drugara je najnoviji mikrotik.

Naravno ja cu se potruditi da mu to nekako googlam ako nadjem resenje okacicu ovde da vidim sta vi mislite, ako neko zna nesto moze napisati.

Pozdrav.

[ Aleksandar Đokić @ 25.07.2012. 13:58 ] @
skripta da ukljucuje/iskljucuje potrebna pravila, mangleujes all-p2p i dropujes (p2p ce i dalje raditi, ovo ce samo malo oboriti brzinu), mozes dalje da manglujes sa layer7 filterom, ogranicis broj tcp konekcija, mislim da nove verzije mikrotika mogu da ogranice i broj udp konekcija (ovo je malo glupo receno obzirom da je udp "connectionless", ne pravi sesiju)