[ CiM0beTa @ 25.07.2012. 08:02 ] @
ovo mi je connect.php
i dobro da ne raspravljamo sad o tome, koji stil je bolji, da li valja ili ne. Samo me zanima, posto se ova skripta ucitava medju prvima i svuda je prisutna, da li je to neka opasnost, ili da li moze doci do prekida konekcije a da je korisnik jos uvek na sajtu sa istom sesijom? Mozda je onda bolje da connect bude funkcija i da se poziva kad je potrebno, ili je dovoljno i ovo.

Code (php):
<?php
$connect_error = 'Sorry, we\'re experiencing connection problems.';
mysql_connect('localhost','root','password') or die($connect_error);
mysql_select_db('mxxm_1') or die($connect_error);
?>
[ VladaSu @ 25.07.2012. 09:48 ] @
Kada otvoris konekciju ka bazi skripta je nece zatvoriti sve dok se ne zavrsi izvrsavanje stranice a to je obicno manje od pola sekunde.
Posle zavrsenog izvrsavanja koda stranice ni ne treba ti konekcija. Konekciju mozes ti sam prekinuti naredbom.
Nemoj da mesas sesiju ne serveru u kojoj smestas podatke kao u db i mreznu sesiju koja te ne zanima kao web programera.

Ako ti konekcija ka bazi pukne jednostavno javice se neki error i korisnik ce odraditi refresh stranice i izvrsice se do kraja. To se prakticno ne desava, retko zbog nekih limita itd...
Mnogo cesece se desava da ne moze uopste da se kontektuje jer ti ne radi mysql server.
[ CiM0beTa @ 25.07.2012. 11:58 ] @
da, prevideo sam to da se prilikom pozivanja bilo koje funkcije refresuje cela stranica, pa i connect.php. Mislim kad kliknem na neki link, ili hocu da posaljem pp ili email, uvek se refresuje cela stranica, s tim sto je header isti a menja se samo main. A connect mi je u headeru.