[ CiM0beTa @ 30.07.2012. 21:03 ] @
Code (php):

<?php
define('_BAZOOO_', 1);
session_start();
require 'engine/connect.php'; // baza
connect(); // funkcija za bazu
if (isset($_SESSION['bazooo'])) {
     $user_code = $_SESSION['bazooo']; // session
     require 'linker/home.php'; // neka vrsta kontrolera koji sadrzi php kod i poziva template/home.php
} else if (isset($_COOKIE['bazooo'])) {
     $user_code = $_COOKIE['bazooo']; // kolačići
     require 'linker/home.php';
} else if (isset($_GET['email']) && isset($_GET['user_code']) && !empty($_GET['email']) && !empty($_GET['user_code'])) { // GET varijable pristigle iz linka u mailu
     require 'linker/newpassword.php'; // reset passworda ako je zaboravljen
} else {
     if (!isset($_GET['register']) && !isset($_GET['username']) && !isset($_GET['password'])) { // recover password or username
          require 'linker/login.php'; // login
     } else if (isset($_GET['register'])) {
          require 'linker/register.php'; // registracija
     } else if (isset($_GET['username'])) {
          require 'linker/username.php'; // recover username
     } else if (isset($_GET['password'])) {
          require 'linker/password.php'; // recover password
     }
}
if (isset($_GET['logout'])) { // odjava
logout();
}
?>
 


ovo mi je index.php preko kog pozivam sve ostale fajlove i funkcije. Zanima me, mozda je nesto suvisno, neka ispravka? Takodje me buni funkcija logout() . Ta funkcija se nalazi u engine/func.php a taj fajl se ne includuje direktno u index.php, pa me cudi kako uopste radi...U svim ostalim fajlovima je ona ukljucena. Ali link za logout mi je index.php?logout i nalazi se na home stranici. I naravno sve te funkcije su ucitane. Da li je moguce da su negde kesirane, jer fajl nije pozvan direktno iz index-a ? hvala..

inace evo te funkcije:

function logout() {
session_destroy();
if (isset($_COOKIE['bazooo'])) {
setcookie('bazooo',$_SESSION['bazooo'], time()-432000);
}
header('Location: index.php');
}
[ VladaSu @ 01.08.2012. 11:41 ] @
Prva dva if-a imaju isti kod unutar njih tako da moze biti to skraceno sa OR.
A za logout funkciju sto se vidi mozda je zbog toga jer imas neki include u connect.php.
[ CiM0beTa @ 01.08.2012. 12:56 ] @
prebacio sam logout na home.php, inace nema include u connect nista, samo baza. Jos me zanima, ako se index.php stalno poziva, koji je pocetno mesto za nelogovane korisnike i home.php koji je mesto pocetno za logovane korisnike, mozda bih trebao da koristim require_once. Ne znam ima li potrebe da se funkcije i konekcija sa bazom uvek iznova ucitavaju, mozda malo ubrzam ceo proces.