[ acaelfak @ 03.08.2012. 11:00 ] @
Pozdrav,

Studiram na Elektronskom fakultetu u Nisu, od oktobra sam cetvrta godina. Izabrao sam smer Elektronika i mikroprocesorska tehnika.
Cesto se zapitam sta cu ja moci u stvari da radim nakon sto zavrsim fakultet. Dosta je stvari na mom smeru za koje mislim da su beskorisne i da mi nikad nece trebati. Naravno, dosta stvari mi je zanimljivo.
Postoji dosta studendskih organizacija u Nisu. Svi se kao druze, sve je navodno super, ali se cesto zapitam cemu te organizacije i da li ti ljudi imaju neke koristi ili im samo sluze da neka putovanja dobiju po nizim cenama?
Recimo, jedino cime se aktivno bavimo jeste projektovanjem u Vhdl-u. Dosta je interesanto, ali to je sve sto se meni trenutno cini perspektivnim(a mozda se samo meni cini). Skoro svi ostali predmeti samo dodju i prodju. Naucim i polozim, ali pitanje je koliko mi od tog znanja nesto ostane.
Zeleo bih da me neko ko je malo iskusniji i radi u toj oblasti neko vreme uputi. Znam da sve prvenstveno zavisi od mene i mog ulozenog truda, ali verujem da tu ima jos necega. Naravno, potrebno je strpljenje.
[ ventura @ 03.08.2012. 11:08 ] @
VHDL inženjeri su poprilično traženi i dobro plaćeni tako da nema problema oko toga... Ne razumem se nešto dubinski u tematiku, ali ako te to baš zanima, potrudi se da uđeš u to sve što je dublje moguće, apliciraj negde za junior poziciju i kreni odatle.
[ acaelfak @ 03.08.2012. 23:34 ] @
Drago mi je da cujem da je VHDL perspektivan. :D
Voleo bih da cujem jos neko misljenje. Mozda nekog ko je u tom poslu duze vreme. :)