[ maksvel @ 07.08.2012. 14:47 ] @
Prebacujem sa jedne mašine veb-server i prateće baze na CentOS.
Izimportujem sve, ubacim i staru mysql tabelu sa korisnicima, oni se lepo pokazuju u Webminu, kao i dozvole prema konkretnim bazama i to je sve OK.
Imam WordPress i još neke cms-ove tu, u njihovim kofiguracionim fajlovima sve stoji lepo kao što je bilo. Ali, dobijam grešku u konekciji - kod svih tih programa. Kada u konf. fajlovima zamenim korisnika sa root, radi. Čim stavim normalnog korisnika, neće. I obrišem i napravim drugog i sve mu dodelim lepo, opet neće.
Šta li bi to moglo biti? Trenutno nemam još detalja, nisam stigao baš da iščačkam danas, ali ako ko ima ideju sa ovim poznatim, šta bi moglo biti?
[ Miroslav Strugarevic @ 07.08.2012. 16:49 ] @
Mozda je glupo pitanje.. Da li si probao da se konektujes na mysql (mysql -u korisnik -p) sa tim "obicnim" korisnicima?
[ maksvel @ 07.08.2012. 18:19 ] @
Radi tako.
Ko zna. moguće da je neka glupost, mada sam baš probavao više puta.
Čačnuću sutra malo više, verovatno je nešto trivijalno.. bar se nadam :)
[ bogdan.kecman @ 08.08.2012. 08:18 ] @
user na mysql je vezan za host odakle se loguje, pera@localhost nije isto sto i [email protected] ... obrati na to paznju ..

drugo ako si importovao mysql bazu a nisi odradio reload/flush mysql nije pokupio te vrednosti koje je dobio a razni phpmyadmin-i ce videti te usere

dakle pre svega odradi jedan

Code:

FLUSH PRIVILEGES;


pa probaj dalje
[ maksvel @ 08.08.2012. 10:30 ] @
Hm, uradim to, posle lepo i dalje radi root.
A ovaj drugi user, dobije prompt, ali cim kazem npr. use database X, dobijem

No connection. Trying to reconnect...
Connection id: 137
Current database: *** NONE ***

ERROR 2013 (HY000): Lost connection to MySQL server during query


A rootu se to ne desava.

Sorry, moguce da je neka glupost, nisam bas na ti sa detaljima, do sada sam samo pravio user-a i permissions i to je radilo.
[ maksvel @ 08.08.2012. 10:42 ] @
E pa, sad mozete da me psujete koliko hocete.. necu da se ljutim.

Uradio sam nesto prilicno retardirano i zato nije radilo: u my.conf sam pejstovao nekoliko linija da mi character-set i sl. bude UTF, ostanu oni glupi iskoseni navodnici umesto normalnih, pravih i ne radi. Sad videh u logu da se tu bunio.
<neki mnogo blushed smiley>
[ bogdan.kecman @ 09.08.2012. 11:51 ] @
aiiiiiiiii utf navodnici, kako ih mrzim ... organski ih ne podnosim ...
[ maksvel @ 09.08.2012. 12:23 ] @
A to se inače dešava često - kopiram neki kod iz knjige (pdfa) i posle zalazim da ih ispravim, ... samo sad nisam to na vreme skužio, zbunilo me najviše što je kao root radio. Verovatno ima neki override pogrešnih postavki ako je root.
Drugi put pažljivije gledam log.. a i pejstovaću stručno :)