[ Aggressiv @ 07.08.2012. 17:03 ] @
Skoro sam kupio kineski Iphone, mislim da je PK168 (to pise ispod baterije)..
Prvi problem, ne mogu da pokrenem igrice. Pri pokretanju svake igrice mi izbaci "Please install the java game".

Drugi problem, kada prikljucim telefon na usb kabl, i usb kabl naravno, u kompjuter, na telefonu mi se samo pojavi "Charger connected", a na kompjuteru nista, i telefon se samo puni, ne mogu da prebacujem fajlove.

Treci problem, ne mogu da napravim konekciju za Telenor Gprs. Nasao sam podesavanja na internetu, u ukucam APN, username i password, ali nemam gde da ukucam Proxy Server i Port, ali imam polja za Primary DNS i Secondary DNS. - Resen.

Za sada toliko, ako naletim na jos nesto, dopunjujem :)

EDIT:
Cetvrti problem, ne znam kako da primim fajl preko bluetootha, uspeo sam da sa telefona posaljem fajl na kompjuter, ali kada idem sa kompjutera da prebacim nesto, na telefonu mi nista ne izbacuje, a na kompjuteru pise Failed. Da li negde trebam da udjem, ili?

[Ovu poruku je menjao Aggressiv dana 08.08.2012. u 08:34 GMT+1]
[ Aggressiv @ 08.08.2012. 08:00 ] @
Dopuna!

Mislim da je operativni sistem Maui-Based Generic.

Ne radi ni youtube, pise "Not Supported".

Neko zna nesto o svemu ovome?
[ calexx @ 08.08.2012. 08:40 ] @
Pod pokretanje igrice misliš na one koje su već u njemu?
Imao sam jedan kineski telefon i čini mi se da je kod uključivanja USB kabla nudio da se bira između punjenja, da služi kao storage i beše još nešto. Ako se dobro sećam priča od tada, problem je kada USB kabl nije baš za taj telefon, sa nekim kablovima radi delimično, sa nekim sve. Možda bi mogao da pitaš prodavca da li ima još neki sličan.
Kod konekcija je još veći problem, mislim da sam ja prepravljao neku postojeću a nisam dodavo. Ipak, nisam hteo da koristim GPRS pa se nisam mnogo trudio oko toga.
Citat:
Aggressiv: Da li negde trebam da udjem, ili?
Ne mogu da izdržim a da ne odgovorim ovde, najbolje je da uđeš u neku radnju i kupiš normalan telefon. Ti kineski na prvi pogled imaju milion mogućnosti ali od toga ne radi prosečno oko 999999. ;)
[ Aggressiv @ 08.08.2012. 09:24 ] @
Da, mislim da one koje su vec u njemu. :) Ako vec ne mogu da se pokrenu, da li neko zna kako mogu da se obrisu odatle (sa ekrana)?

Taj "USB kabl" je bio kabl od punjaca, kabl se usb prikljuckom ukljuci u adapter, pa u struju. -_- Verovatno i kada se taj USB prikljucak ukljuci u kompjuter, sluzi samo za punjenje...

Konekciju sam uspeo nekako da napravim, i radi mi internet preko Gprs-a.

To za radnju, primetio sam i ja da sam trebao, ali kasno.. :) Video sam iPhone od 60e sa WiFi-em, i ostalim glupostima koje su naskrabali, i kupio, posto nisam ranije imao iskustva sa kinezima.. :)

[ Aggressiv @ 08.08.2012. 12:39 ] @
Nasao sam na youtubu zanimljiv video, za instalaciju android os-a na iPhonu... Sta mislite o tome?
[ calexx @ 08.08.2012. 12:49 ] @
Ako je uputstvo za iPhone, kakve veze ima sa kineskim telefonom? On se samo tako zove.
[ bakara @ 08.08.2012. 13:11 ] @
Ne verujem da ima mnogo zainteresovanih da instalira android na iphone.

btw, ti nemas iphone, nije to ni slicno osim po izgledu.
[ Aggressiv @ 08.08.2012. 18:41 ] @
Razumeo sam... Idemo dalje :D

Danas sam primetio jedan bug, nekad (ne uvek) mi stizu prazne poruke od nekih ljudi koje znam naravno, a oni mi kazu da su napisali tekst.. I primetio sam da se nekad to desava, umesto teksta, ne prikaze nista, samo praznu poruku, povremeno, ne uvek... Je l' zna neko u cemu je problem sa ovim? :/
[ miki069 @ 08.08.2012. 21:59 ] @
Ja mislim da te lože ti ljudi i šalju ti prazne SMS ili je zbog visokih temperatura.
Probaj u nekoj klimatizovanoj prostoriji da primaš SMS-ove.
Šalji ih sam sebi, da te ne rade mangupi.
Uostalom javiće se već neko stručan.
Ovaj forum je pun poznavalaca Maui-Based Generic operativnog sistema.
Samo opušteno.
[ pajaja @ 08.08.2012. 22:52 ] @
Salu na stranu, mislim da ti je najbolje resenje ono koje ti je calexx dao - prezali tih 60e i kupi nov telefon. Nema tu sta mnogo da se popravlja, osim ako nemas nekakvu garanciju i uspes da dobijes zamenu koja u stvari radi.
[ dsimic344 @ 19.11.2012. 23:20 ] @
Kako si uspeo da ukljucis Gprs