[ wlada_85 @ 08.08.2012. 14:03 ] @
Ovako,
Upisao sam ETF u Beogradu, medjutim igrom sluchaja sam se neshto razboleo, onda sam izgubio dve godine. Zatim sam nastavio na etfu ali nisam bio medju svojim kolegama i to je teshko ishlo (dao sam 18 ispita) . Posle nekog vremena da kazem sam preshao na VISOKU skolu isto u Beogradu. Sad cu je zavrshiti. Medjutim, ono shto je moj problem je da sam na toj VISOKOJ sve predmete polozio, shto bi se reklo bez uchenja, da se razumemo NISAM NISHTA PREPISAO! . Samo sam redovno ishao na predavanja i to je to... Ne bih da hvalim sebe, ali to mi je isuvishe jednostavno.

Sada bi logichan nastavak mog studiranja bio spec. studije, sa jedne strane mi se i dopao taj sistem uchenja da se dosta toga radi shto je primenjivo u praksi, za razliku od ETFa gde sam ucio zirator :)
Ali javlja mi se taj problem shto mi je cela ta VISOKA smeshna, nekako zelim JOSH znam da mogu JOSH.

Inache zavrshavam na visokoj ELEKTRONIKU I TELEKOMUNIKACIJE. Znam da imam one opcije Novi Sad, Nish, gde mi mozda priznaju neshto pa da se vratim na akademske studije. Jedna opcija mi je i da se vratim na ETF. Ali nekako bih najvishe voleo da nadjem neki posao i da onda paralelno dodajem josh na moju diplomu, shto bi apsolutno bilo nemoguce ako bih uzeo akademske.

E sad da probam da postavim konkretno pitanje, da li imaju neki kursevi kod nas ili mozda neka fora sa onlajn uchenjem u inostranstvu, a da bi taj kurs mogao da lepo sedne na ovu diplomu. A interesuje me i elektronika i telekomunikacije. Programiranje malo manje, ali ne bezim ni od toga. Neki su mi savetovali CISCO, meni to lichi na predmet racunarske mreze. Plus shto sam petljao oko mreza, vajrlesa, mikrotika ...


Sa druge strane, vidim da se dosta traze ljudi za IT sektor. Malo se trazi hardwerasha, a i to malo traze ogromno iskustvo. Chak sam imao konflikt sa profesorkom koja je rekla da je softver bitniji od hardvera. Tachno je da je elegantnije softverski reshiti neke stvari, ali hardver mora da izvrshava taj softver :) A hardver moze da radi i bez softvera (ne kazem da ce to reshenje biti skroz elegantno kao sa softverom, ali moze da radi :) )

Dajte mi neke predloge u kom pravcu sad da krenem.
HVALA