[ jewra_92 @ 08.08.2012. 17:52 ] @
Tel je rutovan i instaliran je O2 rom sve radi kako treba sem jednog malog problema sa mikrofonom.
Kad zovem ili kad mene neko zove, mikrofon ne radi kako treba, dok normalno pricam moj sagovornik me jako slabo cuje, moram da urlam da bi me cuo. To se javlja u 50% razgovora, nekad radi nekad ne radi...

Mikrofon sam testirao i radi odlicno na drugom rom-u, znaci ispravan je. Nesto drugo je upitanju.

Prvo sam mislio da je problem sa aplikacijom setCPU, jer sam smanjio takt procesora skoro na min da bi produzio trajanje baterije(trajala je 3, skoro 4 dana uz normalno koriscenje) ali izgleda da nije to problem. Nije ni auto task killer apk, jer mi se desavalo da mi se tel sam ugasi kad ga pokrenem, dok nisam skontao da treba samo neke aplikacije da stavim na auto kill listu,a ne sve . :D
Nov sam u svetu android telefona, pa se ne razumem bas najbolje, ali dosta sam vec skontao. :)

To je problem, nadam se da ce neko imati resenje a da nije koristi Telenorov rom. :P
Pozdrav Jewra :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.08.2012. 20:41 ] @
A "koristi neki treci ROM"? :)

Char ROM-ova i jeste u tome da se menjaju dok ne nadjes neki koji ti odgovara.
[ pajaja @ 08.08.2012. 22:29 ] @
Upravo tako, ako ti ne radi mikrofon na tom ROM-u pokusaj da nadjes ROM na kome radi. Ako to nije poznat bug i ne postoji fix lakse ti je da probas da nadjes neki slican ROM. Ne verujem da ti drugi imaju vece mane od toga da ne radi mikrofon:)
[ jewra_92 @ 09.08.2012. 10:41 ] @
Sinoc sam se iznervirao, nisam mogao ni jedan poziv da obavim zglavno. Tako da sam instalirao ewra rom koji sam nasao na netu. Po komentarima je dobar, nema bagova jos je uradjen overclocking na 787MHz. Znaci trci ali i jede bateriju kao lood. Governor sam postavio na smartassV2 i smanjio takt na 600 MHz nije mi potrebna dodatna snaga(ali je mocno kad znas da moze brze :D ), kontam da ce duze trajati baterija nego na O2 gde sam koristio ondemand governor na 600 Mhz.

Ne znam da li da stavim jos neki dodatni profil u setCPU za screan off i sleep? Ako mislite da ce mi pomoci na koji governor da stavim profile i na koji takt? Cilj mi je da sto duze produzem trajanje baterije, a pritom da ne usporim telefon jako, da nadjem neku zlatnu sredinu. :)
[ Zoran Milovanovic @ 09.08.2012. 11:09 ] @
Ostavi ga na smartassV2, postavi najnizu frekvenciju za screen off, a u sleep rezimu CPU i onako vreme provodi u Deep Sleep.