[ bane95 @ 08.08.2012. 21:08 ] @
Zeleo bih da instaliram Linux na racunar , ali ne mogu da se snadjem , koji da instaliram ? ( Volim da isprobavam OS-ove :D )
Trenutno imam racunar sa 2gb ram memorije , intelov dc e5700 3ghz , 320 gb hdd itd ....
Da li je moguce da instaliram Solidworks , Autocad , Catiu .... i ostale malo usmerenije windows programe na njega ?
[ vladared @ 09.08.2012. 09:53 ] @
Na linuxu genralno ovi programi neće raditi kako treba. Zašto su ti potrebni?
Inače na ovoj mašini većina linuxa će raditi kako treba. Moj predlog Ubuntu :)
[ bane95 @ 09.08.2012. 12:13 ] @
Citat:
vladared:
Na linuxu genralno ovi programi neće raditi kako treba. Zašto su ti potrebni?
Inače na ovoj mašini većina linuxa će raditi kako treba. Moj predlog Ubuntu



Programi su mi preko potrebni , koristim ih u skoli , radim 3d modeliranje , crteze skice itd, itd ...
Takodje sam poceo uciti i PS CS6 i Sony Vegas pro ... sta je sa njihovom kkmpatibilnoscu na LInux ?
[ maksvel @ 09.08.2012. 12:18 ] @
Na to uglavnom možeš da zaboraviš na Linuksu.
Mada ti i hardver generalno nije dorastao ozbiiljnijem radu u takvim programima - malo je to RAM-a.
[ bane95 @ 09.08.2012. 12:22 ] @
Citat:
maksvel:
Na to uglavnom možeš da zaboraviš na Linuksu.
Mada ti i hardver generalno nije dorastao ozbiiljnijem radu u takvim programima - malo je to RAM-a.



Znaci Linux da forgetujem . Za hardver znam da nije nesto ... al stacu ... jos sam ja ucenik
[ calexx @ 09.08.2012. 12:28 ] @
Na linuxu mogu da se koriste windows programi ali onako lagano, koliko da ih probaš i za tako nešto. Ova teška artiljerija možda i ne može a možda može ali bi sigurno odustao posle par sati čekanja na neku ozbiljniju intervenciju.
Zašto ne windows? Eventualno se raspitaj da li ima nekih alternativa za linux ... ali je u školskim uslovima uglavnom obavezan neki konkretan program a ne samo rezultat rada.
[ bane95 @ 09.08.2012. 12:35 ] @
Citat:
calexx:
Na linuxu mogu da se koriste windows programi ali onako lagano, koliko da ih probaš i za tako nešto. Ova teška artiljerija možda i ne može a možda može ali bi sigurno odustao posle par sati čekanja na neku ozbiljniju intervenciju.
Zašto ne windows? Eventualno se raspitaj da li ima nekih alternativa za linux ... ali je u školskim uslovima uglavnom obavezan neki konkretan program a ne samo rezultat rada.


Windows je super , samo ja sam eto malo zeleo da isprobam i linux ... cisto iiz radoznalosti , a i cuo sam da su Linux-i malo stabilniji od Windowsa .... bla bla bla xD
[ calexx @ 09.08.2012. 12:37 ] @
Pa instaliraj linux ili više linuxa, napravi nekoliko particija na hardu pa na svaku instaliraj drugi linux. Posle nekog vremena će da ti bude jasno da li te to zanima i da li može da ti završi posao.
[ bane95 @ 09.08.2012. 12:43 ] @
Citat:
calexx:
Pa instaliraj linux ili više linuxa, napravi nekoliko particija na hardu pa na svaku instaliraj drugi linux. Posle nekog vremena će da ti bude jasno da li te to zanima i da li može da ti završi posao.


Vidis , mozda to i uradim ... samo ne sad ... cekam zimski raspust
[ pajaja @ 09.08.2012. 15:09 ] @
Pa za to ti treba manje vremena, obzirom da ti ostaje netaknut windows i da neces morati kasnije da se bavis njegovom instalacijom i instalacijom ostalog softvera koji ti je potreban.
[ SlobaBgd @ 09.08.2012. 15:16 ] @
A imaš i Live verzije mnogih Linux distribucija koje se podižu sa CD/DVD diska, i dovoljne su za upoznavanjem sa Linuxom - od komandi, preko korisničkog interfejsa, do upoznavanja strukture direktorijuma. Na tim Live Linuxima, imaš i Internet, i video i audio plejere, i tekst editore...
Kad se "poigraš", restartuješ računar i izvadiš CD i oet si u netaknutom Windowsu.
[ ZZ Top @ 09.08.2012. 19:34 ] @
Ksd vec volis da eksperimentises mozes probati ReactOS.
[ bane95 @ 09.08.2012. 20:38 ] @
Citat:
ZZ Top:
Ksd vec volis da eksperimentises mozes probati ReactOS.


Jel´ i to neka verzija Linuxa ili ?

Thanks for advices