[ elmagico @ 09.08.2012. 14:47 ] @
Pitanje:

Zanima me da li postoji mogucnost da se otvori racun u banci (USA ili CANADA) i dobije debit ili credit card, ako nisam stanovnik USA ili Kanade.

Imam adresu u USA (koju sam otvorin na myus.com) ali mi treba sada i kartica izdata u Americi koja bi se vodila na ovu adresu.

Pozdrav
[ elmagico @ 10.08.2012. 08:22 ] @
Da li je moguce da niko nema informaciju za ovako nesto.

Treba da se otvori pored VODIC ZA EMIGRACIJU i tema EMIGRACIJA, da mozemo mi iz DIJASPORE da diskutujemo o tekucim problemima
[ Ivan Dimkovic @ 10.08.2012. 08:54 ] @
Moguce je otvoriti racun u USA.

Ako imas firmu u USA, moras fizicki da budes prisutan na aplikaciji za racun + nece svaka banka hteti da otvori racun ako nemas lokal (ja nisam imao problema sa Wachovia-om, sada Wells Fargo, recimo).

Moje iskustvo je bilo da su u NYC-u bili manje usluzni, dok u Delaware-u nije bilo nikakvih problema. Bice ti potrebna bar privremena adresa za korespodenciju zato sto ce ti poslati debitnu karticu postom.
[ elmagico @ 13.08.2012. 10:11 ] @
Nemam firmu u USA. Hocu jednostavno da otvorim racun koji cu da koristim za neki online shopping i jos neke stvari (nista protivzakonito) Imam registrovanu adresu u USA.
[ Shadowed @ 13.08.2012. 10:31 ] @
Protivzakonito je vec to otvaranje racuna :)
[ elmagico @ 13.08.2012. 12:46 ] @
Sto je to protivzakonito?
[ Shadowed @ 13.08.2012. 13:24 ] @
Pa, po nasem zakonu je zabranjeno da imas racun u banci u inostranstvu osim u slucaju da si tamo prijavio boravak. Osim ako nisu nesto promenili u medjuvremenu.
Doduse, nije da se to nesto narocito sprovodi, al' jeste ilegalno :)
[ djoka_l @ 13.08.2012. 13:29 ] @
Citat:
Shadowed:
Pa, po nasem zakonu je zabranjeno da imas racun u banci u inostranstvu osim u slucaju da si tamo prijavio boravak. Osim ako nisu nesto promenili u medjuvremenu.
Doduse, nije da se to nesto narocito sprovodi, al' jeste ilegalno :)


Pa zar ne vidiš da je čovek iz Bazela. Pretpostavljam da je tamo legalno.
[ Dexic @ 13.08.2012. 18:59 ] @
Za rezidente Srbije:
nije protivzaakonito IMATI racun, vec imati NOVAC na racunu.
Pardon... protivzakonito je DRZATI novac na racunu :)
[ djoka_l @ 13.08.2012. 21:56 ] @
Citat:
Dexic:
Za rezidente Srbije:
nije protivzaakonito IMATI racun, vec imati NOVAC na racunu.
Pardon... protivzakonito je DRZATI novac na racunu :)



Nije tačno: http://www.nbs.rs/export/sites...ev/ds_rezidenti_devize_ino.pdf

Samo mi nije jasno, zašto je postavljaču teme potreban račun u USA, kada sve što mu treba može da radi i sa računom u Švajcarskoj. Nema banaka tamo?
[ Dexic @ 14.08.2012. 05:02 ] @
A gde tu pise da smes IMATI racun?
[ elmagico @ 14.08.2012. 07:51 ] @
@djoka_l

Potreban mi je racun jer hocu nesto da online da kupujem a ti sajtovi traze adresu u USA i da kartica bude izdata u USA.
[ nibugmail @ 14.08.2012. 08:03 ] @
Previse si platio za myus.com. ima puno privatnih mailboxova koji rade za manje para mesecno. ima Amera koji zive na Tajlandu pa i u Srbiji, i oni otvore mailbox i dobijaju postu, pakete i sve.

E sad za racun moras da odes tamo, narocito ako nisi njihov drzavljanin. Ako jesi onda mozes i online u nekim bankama da otvoris racun.
[ elmagico @ 14.08.2012. 09:01 ] @
kao na primer kojih, i koliko su provereni?
[ nibugmail @ 14.08.2012. 10:20 ] @
ja recimo koristim the postal depot in reno, nevada

ali meni su oni zgodni zbog njihove lokacije, tebi je mozda bolje nesto na east coast.
[ botex @ 15.08.2012. 04:52 ] @
za Kanadu


treba ti adresa i licno prisustvo, da otvoris tekuci racun
njega vezes za PayPal account i tako obavljas online transakcije (direktno sa debit karticom ne mozes kupovati online (bar ne u Kanadi))

Takodje mozes otvoriti Visa Secured Credit Card (polozis depozit) kojom mozes da kupujes online
[ WalterWhite @ 23.12.2015. 15:01 ] @
Dizem temu iz mrtvih.

Procitao sam dosta, sto na ovom forumu sto na drugim stranama, i sad da rezimiram samo.

Kao "newcomer" u Kanadi, dakle bez posla pojavim se na aerodromu, i stigao sam.

Ocekujem posao ali nemam ga jos. Sta raditi, otvarati svakako racun ili sacekati posao...?

Zatim, koliko sam shvatio debitne kartice se ne mogu koristiti za kupovinu online itd, kao sto mogu u Srbiji. Hocu racun, pa karticu vezanu za taj racun kojom cu moci kupovati online, u nekom shopu i bilo gde. Kako to da ostvarim?

Vidim postoji mogucnost depozita i onda da se dobije Visa, a koliki taj depozit mora biti? Oko 2.500$? I negde sam jos procitao ako se toliko uplati na racun, onda nemam neke posebne troskove odrzavanja itd? I sad mozda dosadjujem, ali jednostavno pojavicu se sam bez ikoga i moracu sve da izrovarim, pa gledam da se pripremam ranije.

Tih recimo 2.500$ da li da donesem u banku u kesu ili da mi recimo prebace sa racuna koji imam u Erste banci Srbija?

Koje su mane, koje koristi?

Zatim, kada se i ako zaposlim, pretpostavljam da cu tek tada imati pravo na kreditnu karticu jel? Ali meni to ne treba, ni u Srbiji nemam nju. Samo debitnu hocu i to je to, ili neku ekvivalentnu debitnoj. Necu kreditnu iz razloga sto ne zelim da ulazim u minus i slicno tome, pa da me posle deru kamate.

Da li je moguce uzeti samo debitnu i to je to, recimo tu Visa Secure? I da mi pritom buduca plata leze na taj racun?

Ne znam da li primecujete, ali sve ovo pitam da bi sto manje para davao banci u smislu troskova, fees, taxes itd... Sa tim u vezi koju mi banku preporucujete?

Ekonomista sam po struci i onda uvek dublje udjem u ovo.

U Srbiji imam Erste Omladinsku Master karticu vec par godina, ne znam da li verujete ali ni dinar im nisam dao sto se troskova tice. Jer za nju ne postoji ni odrzavanje niti nista, cak kada sam dobio karticu nisam platio ni nju nista. Jednostavno nula sam im dao sve ove godine, jer jos nemam 27 godina i nisam zaposlen....

Pritom, obavljam sva ziva placanja sa njom i imam free net banking, kupujem sa ebay, amazon, placam racune, koristim pay pal, shopping-ujem sto preko neta sto licno, placam hranu u marketu, i kartica me nikad nije izneverila. MasterCard je. I naravno, u minus nikada nisam mogao uci i da sam hteo.

Znam da je skoro nemoguce ovako nesto da nadjem u Kanadi (Ontario) ali makar da nadjem najjeftiniju opciju.

Milion pitanja sam postavio, izvinjavam se... I sebe sam sludeo :D

Dodato: Da, da jos nesto. Gledao sam spisak banaka, domacih stranih itd. Jedina koja "operise" i tamo i u Srbiji je Societe Generale. Jel ima nekih koristi od toga, lupam ako napravim racun kod njih u Srbiji pa posle se pojavim u toj banci u Ontariu (recimo). Jel ima razlika izmedju domacih i stranih banaka sto se tice troskova, poreza itd? Broja bankomata?

Nije mozda lose otvoriti racun i u nekoj Americkoj banci koja posluje u Kanadi, pa ako idem posle u US da i tamo imam manje troskova i provizija pri placanju, ili dizanju kesa sa bankomata? Da li je pametno recimo otvoriti racun u Citi bank ili se treba drzati domacih Kanadskih? Izvinjavam se opet.