Sumnjam da je to zbog losih kondenzatora. Da su oni losi, ploca ne bi ni radila (najcesce je tako, mada nije pravilo). Sve zavisi da li su kondenzatori za filtraciju predimenziorini, poddimenzionirani ili tacno odmereni. Ako su recimo malo predimenzionirani, a izgube delimicno kapacitet, moza ploca da radi i pod tim uslovima...
Kao prvo treba prvo proveriti da li je taj napon zaista toliki. Ponekad senzori za napone i temperauturu daju lazne rezultate - nekad iz softverskih a nekad iz hardverskih razloga. Napon jezgra mozes proveriti merenjem napona kako je prikazano na slici.

Znaci taj napon ces naci u tacki 1 (veca sansa) ili u tacki 2 (manja sansa). Koji je napon pravi, prepoznaces po tome sto ce on biti bas onoliko koliko ti senzor pokazuje, znaci ona druga tacka ce pokazivati 5 ili 12 V a to sigurno nije napon jezgra vec napon kojim se napaja sklop koji obezbedje struja za procesor. Napon meris unimerom u odnosu na masu. Masa ti je recimo na back panelu gde su u metalnim oklopima konektori za tastaturu i misa, za USB itd. Znaci na taj metalni oklop (bilo koji od ovih sto sam naveo) naslonis minus pin unimera a pozitivan na tacku 1 ili 2. Tako ces dobiti pravi napon. Ako nije jasno sa slike te tacke su oni jezici na MOSFE tranzistorima (crna kockice sa 2 duze i jednom kracom nozicom i jezikom za hladjenje).
Ako je napon zaista takav a u BIOSu se ne moze nista podesiti, onda jedino da pokusas da nadjes neki noviji BIOS za tvoju plocu koji mozda nudi mogucnost da se taj napon podesava, ako takav uopste postoji.
Samo da napomenem da sam ja pre nekih 10 i vise godina kupio u prodavnici potpuno nov, jedan AthlonXP 2400+ koji se toliko grejao da nijedan kuler nije mogao da ga ohladi. Reklamirao sam ga i dobio isti takakav ali ispravan i on je imao normalnu temperaturu sa istim kulerom. Mozda je tvoj procesor isto tako problematican.