[ armin_b @ 13.08.2012. 12:22 ] @
Mislim da nije ovo mjesto gdje ovu temu treba postaviti,pa molim admina da je premjesti-jer nisam znao pod koju kategoriju da je postavim


Interetuje me da li je moguce sa jednog DVB uredaja (na izlazu) poslati signal preko 2 telefonske zice na duzinu od nekih 150metara,ako NE,da li postoji neki transmiter kojim bi to mogao odraditi
[ motorola123 @ 28.08.2012. 11:58 ] @
Da li ti je potrerban prenos samo video ili i zvuka? Mono? Stereo?
Moguce jeste, potrazi na google audio/video modulator
[ zivanicd @ 30.08.2012. 16:02 ] @
Mozes da napravis video server da ti strimuje kanale i preko HPNA modema spojis te dve lokacije i stavis na drugoj strani STB ili komp i gledas sta hoces :)
[ Fac Ut Vivas @ 20.10.2012. 21:28 ] @
Malo sam zakasnio sa odgovorom ali samo da kažem da jeste moguće i da je npr. Telekom radio, a verovatno i još uvek radi, na ovaj način prenose sa izbora, utakmica i sličnih događaja koji se dešavaju tamo gde nema optike blizu.

Oprema se sastoji od enkodera i uređaja koji taj strim deli na dva ili četiri dela, u zavisnosti koji protok se želi postići. Nakon toga, ti strimovi se šalju preko ADSL (HDSL) modema do željene lokacije. Slično nešto postoji i za mobilnu tehnologiji i neke domaće televizije to koriste uveliko. http://www.liveu.tv/