[ marko_man @ 15.08.2012. 12:47 ] @
Dakle ovako.
Resim ja danas da promenim sijalicu u rerni koja ne radi (sijalica) vec jedno 10 godina. Odem na pijacu kupim sijalicu i zamenim je. Sve sam to radio dok je sporet bio pod naponom.
U nestrpljnju da je vratim u njeno kuciste i pricvrstim fasung, ukljucim rernu, da proverim da li radi. I radila je, sve do trenutka dok jedan od kontakata nije dodirnuo lim od kucista sporeta. Malo je zavarnicilo i puklo (buksna se zalepila za lim). Sijalica razume se ne radi, a sad ne radi ni rerna. Uopste.
drzao sam je ukljucenu jedno 10ak minuta da vidim da li ce poceti da greje,ali nista..

Molim za pomoc, na sta da obratim paznju, odosno gde prvo da gledam. sporet je sa trofaznim prikljuckom i sve ringle rade i nakon picvajza koji sam naporavio.
NIsam imao vremena da danas dalje otvaram sporet i pokusavam da skontam o cemu se radi.
Svaka pomoc savetom je dobrodosla.

Hvala unapred!!!

Sad saznam da je sve to moglo biti jednostavnije, bez da skidam ledja od sporeta. Pojma nisam imao da se staklo koje pokriva sijalicu odsrafljuje...
sramota!!!

[Ovu poruku je menjao marko_man dana 15.08.2012. u 14:20 GMT+1]
[ djura63 @ 15.08.2012. 16:29 ] @
1. Izvuci utikac iz uticnice;
2. Proveri ispravnost osiguraca sa kojih se napaja uticnica za sporet;
3. Proveri sij. grlo, sijalicu, mesto gde si napravio kratak spoj (kurcslus);
[ loxy @ 15.08.2012. 18:24 ] @
Najbolje da pozoveš električara i da se ne igraš sa strujom i sada i ubuduće.
[ Darko_zed @ 15.08.2012. 23:27 ] @
Citat:
sve ringle rade i nakon picvajza koji sam naporavio.

Ocigledno da te ringle nisu na fazi na koju radi rerna sto je i logicno i ispravno tako da je najverovatnije problem sa osiguracem , prvo to proveri pa sve dalje ali sam ubedjen da je sitnica (osigurac)

Pozdrav
[ marko_man @ 16.08.2012. 07:20 ] @
dakle, juce kadas sam zeznuo stvar, pretpostavio sam da je to mozda u pitanju, ali bez mnogo volje i vremena nisam proveravao. Sinoc sam instrumentom proverio osigurace i gle cuda, jedan na tabli ne radi.

Idem da pazarim osigurac pa da vidimo...

[ marko_man @ 16.08.2012. 09:25 ] @
Pazario osigurac, zamenio i sve sljaka kao sto treba!
Hvala svima!!!
[ Darko_zed @ 16.08.2012. 14:23 ] @
Citat:
marko_man: Pazario osigurac, zamenio i sve sljaka kao sto treba!
Hvala svima!!!

Nema na cemu i ajd kad zeznes bojler javi se da resimo problem .Pozdrav
[ marko_man @ 16.08.2012. 23:45 ] @
Citat:
Darko_zed:
Citat:
marko_man: Pazario osigurac, zamenio i sve sljaka kao sto treba!
Hvala svima!!!

Nema na cemu i ajd kad zeznes bojler javi se da resimo problem :D .Pozdrav




hahaha! Valjda necu, al dobro, znam da mogu da racunam na vas!!!