[ starkg @ 15.08.2012. 14:37 ] @
Ogranicenje pinga po korisnicima...

Jer postoji opcija ogranicenja pinga po korisnicima? Uradio bih jedan eksperiment, imam servere za igrice gde igram i ping je od 15ms - 45ms varira , dok je na vecini ok 5ms variranja. Ima li sta da mogu ogranici ping od 50 pa navise ako je server daleko? Dakle za svakog korisnika posebno.
[ djricky @ 15.08.2012. 14:55 ] @
ajd ti prijatelju, kad se probudis i/ili otreznis, razmisli sta si hteo da pitas pa se javi ponovo

salim se, ovo ti pitanje je totaljno nerasumljivo...
[ milosbeo @ 15.08.2012. 15:52 ] @
Ako sam ja uspeo da razumem, ti bi da taj ping od 45ms smanjis na 5ms :P
[ cyBerManIA @ 15.08.2012. 17:46 ] @
Uh, ni ja isprva nisam razumeo sta je zeleo da kaze. No, mislim da sam skontao

Pretpostavljam da poseduje servere (software) na nekoj dedi masini i sad:

- Zeli da izbaci igrace ukoliko neko ima veci ping od 50ms.
Ovo moze u vecini igrica. Ukoliko ne u default podesavanjima onda preko pluginova koji se dodaju servisu. Ne ogranicavas posebno igracima, vec svima odjednom. Cim neko predje limit popije kick, ban ili sta vec definises.

- Zeli da igraci vide ping kao stalan koji ne varira mnogo.
Ovo je mnogo glupo, ali verovali il' ne i to ljudi rade. Instaliraju pluginove koji na score tabli prikazu neki idealni fake ping u rangu od 10-15ms. Na taj nacin igrashitci misle da su na nekom opasnom dedi serveru koji nije preopterecen, nalazi se u Srbiji i extra je jak. Gameplay je i dalje nje5ra uz svo seckanje itd..
U realnosti dedicated se nalazi u Nemackoj (~33ms) i ima tonu game servisa na njemu a po potrebi i webserver, teamspeak itd..

- Igra na tudjem/svom serveru i varira mu ping
Zavisi od same masine tamo. Koliko je preopterecen i gde se nalazi, tj koliko je daleka ruta od njega do servera.
Zavisi i od linka koji koristis i njegove rute. Mozda preko drugog provajdera koji je u SOXu izvuces bolji ping, posto je EuNet u SOXu a tamo obicno rade colo za premium game servere.
Zavisi i od tvoj kompa i da li vuces jos nesto ili ne. Uostalom, mozda je na drugim game serverima fakeovan ping na score tabli pa vidis neke idealne brojke

ps, nisam u game hosting vodama
[ BigFoot @ 15.08.2012. 19:54 ] @
Mislim da je hteo da blokira sve što ima ping veći od 50 ms.
[ starkg @ 15.08.2012. 21:10 ] @
Citat:
djricky:
ajd ti prijatelju, kad se probudis i/ili otreznis, razmisli sta si hteo da pitas pa se javi ponovo :D

salim se, ovo ti pitanje je totaljno nerasumljivo...



Ok ja se izvinjavam.


Hocu da podignem ping, dakle da ne bude manji ping od 50ms, hocu nesto da eksperimentisem u igrici. Dakle imam ping na nekom serveru 20-30ms hocu da ga zakucam na 50ms. Jel to moguce? Znam da iz igrice moze ali meni treba to na mikrotiku...
Ne treba mi za server posto ga nemam, vec ja hocu da prema svim serverima na kojima igram nemam manji ping od 50ms eto to.
[ Aleksandar Đokić @ 15.08.2012. 21:31 ] @
na mikrotik jeste, mangle-uj taj saobracaj od igrice i ogranici ga na neku malu vrednost i ping ce porasti

edit:

samo da ti kazem da je u osnovi glupa ideja, sta god da zelis da postignes
[ starkg @ 15.08.2012. 21:38 ] @
Ok videcu da mozda je glupa ali nikako nije glupa kad to provader uradi, mislim na provajdera koji drzi server. Postoji jedna firma u HR koja svima zakuca 50ms ko ima vise zakucava na 100ms i tamo se tako dobro igra da nije normalno. Kao sto je neko pomenuo postoje serveri gde je ping 20ms ali lag je neverovatan, hteo sam da se igram sa pingom, znaci nema opcije prema nekom ip ili prema svima ogranicenje od 50ms?
[ newtesla @ 15.08.2012. 23:00 ] @
Ako se ne varam, HSBC shaping politika na pfSense-u radi baš to - peglanje latencije da ne bi varirala; jel to želja postavljača teme??? Da svi manji od 50 dobiju ping 50, a da svi 51-100 dobiju ping 100???

HSBC beše osmišljen za peglanje latencije najviše za VOIP.
[ Aleksandar Đokić @ 16.08.2012. 04:52 ] @
Citat:
50ms ko ima vise zakucava na 100ms i tamo se tako dobro igra da nije normalno.


pazi sad kad razmislim to je i logicno, interesantna ideja...

@tesla, to se zove dziter (jitter) - razlika u latenciji, ima kod mikrotika onaj njihov proprietary PCQ koji deli "svima" jednako, pa mozda moze da mangluje upload saobraj od igrice i da ga shapuje preko PCQ-a, tako bi dobio bolju raspodelu bandwidtha
[ starkg @ 16.08.2012. 07:36 ] @
Pa to sam hteo da uradim i privremeno dignem server kod mene da vidim kako ide samo mi je bilo potrebno da mi se kaze gde to da uradim pa cu da googlam.
[ newtesla @ 16.08.2012. 09:44 ] @
Pa evo - najjeftinije dođe da na istu mašinu staviš dve virtualizacije - jedna game server, a druga pfsense: ako imaš dovoljno jak komp, ovo je super jer je pfsense dž.

ako imaš već instaliranu mašinu kao game server, i jednu P3 koja stoji u ćošku - na tu staru pfsense - jer je džabe. Ili mikrotik ROS za 45$. Mikrotik zahteva manje RAM-a.

ako imaš nešto keša za ulaganje - mikrotik RB750 ili 951 ;) pa lepo pukneš pptp vpn server, pa se lepo gejmeri konektuju vindovsovim vpn klijentom u mrežu, jer GRE saobraćaj ima prednost kod skoro svih provajdera, pa da vidiš :)