[ _ikac @ 16.08.2012. 12:24 ] @
Zdravo drugari, stvarno mi je potrebna pomoc iskusnijih ljudi u vezi ovoga.
Pokusavam vec danima da podignem server ali konstantno kada zavrsim sve korake dobijam greske, nemogu ga startovati.

Ispratio sam celo uputstvo: http://www.trinitycore.info/How-to:Win

* Klonirao sam ga sa GitExtensions
* Kompajlirao sam sa Visual C++ 2010 Express (Rleased) no (Debug) Kompajliranje je trajalo nekih 5 do 7 h. Sve je uspesno bez greska uradjeno i upozorenja kompajlirano.
* Koristim SQLYog Community Edition za manipulaciju sa MySQL bazom
* Instaliran .NET Framework 3.5
* Nakon Clone pre kompajliranja zahteva da se odradi preko CMake. I to je uspesno odradjeno bez ikakvih upozorenja
* OpenSSL http://slproweb.com/products/Win32OpenSSL.html (Ovo mi nije nimalo jasno koju verziju ja da skinem) pise VC++ 2008 a ja imam 2010. Mozda je ceo problem u tome. Ko je radio sa OpenSSL neka mi malo pojasni ako je moguce.

Citat:

OpenSSL - Download the 32bit version if you have a 32bit compiler and the 64bit bit version if you have a 64bit compiler (which compiler in step #3 did you install?). Or you can get both if you plan to compile both 32 and 64bit, they can coexist side by side.

Find the 32bit version by finding the latest "Win32 OpenSSL" that is NOT the "light" version (the installer will be larger, ~ 8 MB).
Example: Win32 OpenSSL v1.0.0
Find the 64bit version by finding the latest "Win64 OpenSSL" that is NOT the "light" version (the installer will be larger, ~ 8 MB).
Example: Win64 OpenSSL v1.0.0
Note: If you have a "Missing Microsoft Visual C++ 2008 Redistributables" error message while installing OpenSSL, find the "Visual C++ 2008 Redistributables" download (1.7MB Installer) in the same list where OpenSSL is located and install it. Or, install "Visual C++ 2008 Redistributables (x64)" if everything you have installed thus far is 64bit. Also note that there are two "Visual C++ 2008 Redistributables" download links. They are both the same.
Note #2: While installing OpenSSL, choose "The OpenSSL binaries (/bin) directory" (NOT "The Windows system directory") when given the choice on where to copy the OpenSSL DLLs. These DLLs will need to be located easily for Compiling the Source.




Sve korake iz uputsva sam vec 10x uradio i sve bez i jednog Errora, Warninga znaci sve sa SUCCESS, cekam da se kompajlira po 7h i to vise puta.

E sada problem je sledeci. Kada zavrsim sve, treba da startujem server, imam dve ikone.bat

1. authserver.bat
2. worldserver.bat

Da bi pokrenuo server moram oba fajla da otvorim, nakon startovanja otvara se CMD i neuspesno startuje dobijam windows gresku u novom windows prozoru.

Citat:


Trinity Core Authenitication Server Deamon

Trinity Core Authenitication Server Deamon has stopped working

A problem caused to stop working correctly.
Windows will close the program and notify if a solotuin is available.



Nerazumem uradio sam detaljno po uputsvu, i gledao kako drugi rade isto tako, gledao i na YT i isto uradio kao i na video snimku i opet i stalno dobijam tu gresku kada pokrenem taj .bat fajl.


Ako nekome nije problem neka pogleda uputstvo i neka mi kaze ako zna u cemu ja gresim.

Unapred hvala!




[ Burgos @ 16.08.2012. 12:52 ] @
Možda je glup predlog, ali - da li si pokretao te fajlove kao administrator?
[ _ikac @ 16.08.2012. 12:54 ] @
Jesam i opet isto....
[ deerbeer @ 16.08.2012. 13:03 ] @
Citat:
_ikac:
Jesam i opet isto....

Mora da ima neki log fajl. Pronadji i pogledaj sta pise u njemu...

edit :
A Mozda mu firewall zabranjuje da otvori port na tvojoj masini ...ako je to neki tcp server taj trinity core ...

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 16.08.2012. u 14:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 16.08.2012. u 14:13 GMT+1]
[ _ikac @ 16.08.2012. 22:35 ] @
taj server uspostavlja vezu izmedju mysql baze. Localhost je u pitanju.
Iskljucio sam Firewall i opet je isto...

Kada kliknem na close program dobijam sledeci error.

Citat:


The application was unable to start correctly ( 0xc000001d ). Click Ok to close application



Slika errora nasao sam je na netu samo sto je ove PS a ne Trinity ali to je taj error isti..

http://www.techyv.com/sites/de...s/users/rsguhan/Capture_31.JPG


[Ovu poruku je menjao _ikac dana 16.08.2012. u 23:46 GMT+1]