[ NovaProject @ 18.08.2012. 17:47 ] @
Pozdrav svima ,


Ako je tema postavljena na pogresnom mestu molim osoblje da je pomeri gde treba

Imam ideju i vec neko vreme radim na jednom web projektu, naravno za studenta iz Srbije glavni problem je novac pa me zanima koji su nacini za dolazak do finansijera ?
Da napomenem da zbog velicine projekta planiram da sa ortakom otvorim ortacko drustvo za pocetak a cela ta procedura mi nije strana jer se bavim ekonomijom tako da bi svi oblici finansiranja mogli da dodju u obzir , ako tome dodam da recimo pored "dobre" ideje imam i analizu konkurenata i ostale delove plana na koje sve nacine i gde mogu da trazim finansijera ?

Hvala unapred svima !


edit :

Mozda je potrebno da napomenem da ce profit sajta za pocetak biti iskljucivo od reklama i ostalh usluga zakupa prostora na sajtu (dnevna poseta 50k+)....
[ Lavlja_Jazbina @ 18.08.2012. 17:59 ] @
Kolika je neto cifra za mesec dana,neka ocekivanja. I koliki je to pocetni kapital za taj projekat.
[ NovaProject @ 18.08.2012. 18:13 ] @
Projekat je krajnje ozbiljan te s toga ne smatram da je potrebno da takve podatke iznosim javno niti ikome sa strane sem potencijonalnom finansijeru...

Pitanje sam postavio jer me u skoli ne uce kako da zainteresujem nekoga da finansira u nesto sto je web projekat... Pa zato sada zelim da cujem iskustva i misljenja drugih ljudi da bih stekao neku sliku kako to funkcionise i u kom pravcu treba da razmisljam . pozdrav
[ ventura @ 18.08.2012. 18:36 ] @
Budi što tajnovitiji, tako ćeš najlakše naći finansijere!
[ NovaProject @ 19.08.2012. 15:05 ] @
u pitanju je ozbilja drusteva mreza sa originalnim dizajnom i resenjima za sada na 4 jezika .... u fazi je dizajna i kad se on zavrsi potrebno je naci nekoga ko ce da ulozi novac pa me zanima na koji nacin i od koga prvo traziti novac ?

Eto to je sve sto mogu reci
[ ventura @ 20.08.2012. 00:24 ] @
Društvene mreže su odličan poslovni potez! Na tržištu ih nema mnogo, tako da ćeš sigurno uspeti.
[ BitiPrvi @ 20.08.2012. 02:03 ] @
Citat:
ventura:
Budi što tajnovitiji, tako ćeš najlakše naći finansijere!

E, ako si mu rek*o
Izvini molim te tražiš finansijera a ne daješ ni neke najosnovnije informacije?
To meni liči na naslov jedne knjige koju davno pročitah "Prodavanje sna"...
Svi mi imamo ideje manje ili više.
Da bi se neko uopšte zainteresovao moraš da mu daš što više podataka.
A ovako, "daj mi novac pa ću da ti kažem"... nećeš daleko dogurati.
Dobro ti kolega kaže probaj na društvenim mrežama da opipaš puls što se tiče "tvoje ideje".
Ovde, ljudi vole transparentnost...
Ili barem ja...
Veliki pozdrav
[ NovaProject @ 20.08.2012. 16:22 ] @
Znam "flejmovanje" je sastavni deo foruma , svi smo ovde sa razlicitim razlozima tako da mi ne smeta ako su neki od vas iskoristili moju temu da nahrane svoj ego , drago mi je ako se osecate lepo a sada bih vas zamolio da mi uzvratite tako sto cete PROCITATI ono sto sam napisao a evo vam i ono najbitnije :

"pa me zanima koji su nacini za dolazak do finansijera ? "

"gde mogu da trazim finansijera ?"

" Pa zato sada zelim da cujem iskustva i misljenja drugih ljudi da bih stekao neku sliku kako to funkcionise i u kom pravcu treba da razmisljam"

Nisam otvorio ovu temu da bih trazio da me neko od vas finansira vec da bi cuo iskustva drugih ljudi u vezi pronalaska novca za web projekat .


ventura : "Društvene mreže su odličan poslovni potez! Na tržištu ih nema mnogo, tako da ćeš sigurno uspeti." citajuci ovo sticem utisak da smatras da su sve drustvene mreze iste i da ne znas da drustvene mreze mogu biti globalne ili fokusirane ka odredjenoj grupi (Razmisli o tome da li ti npr fejzbuk pruza sve sto ti treba...)


Hajde sad ozbiljno ako neko ima neko iskustvo ili savet nek kaze .


ne trazim finansijera u ovoj temi


[ dj011 @ 20.08.2012. 17:32 ] @
Dobra ideja je vredna jedno veliko nula. Dobra realizacija dobre ideje je vec bolje. Dobar biznis oko dobre realizacije dobre ideje vec nesto vredi. Ako hoces ozbiljne investitore treba da im pokazes bar neke rezultate. Idealno ti rezulati bi bili u $$$ ili u necemo sto ima potencijal da napravi $$$
[ BitiPrvi @ 23.08.2012. 17:27 ] @
Kako da ti se odgovori kad ti zapravo i nisi postavio konkretno pitanje.
Pa finansijer će ti biti onaj koji ima novca tj finansija.
Kolega ti je rekao da su društvene mreže dobro mesto za nalaženje gore navedenih i u pravu je.
Ako na jednoj od njih ima 3 miliona registrovanih Srba, verovatno će neko od njih biti zainteresovan da finansira tu tvoju genijalnu ideju.
Privućeš finansijera ako on vidi da će imati koristi.
Prvo što se svako zapita ko se razume u ekonomiju i marketing je "šta ja imam od toga"?
Dakle, kad bilo kome nudiš bilo šta, seti se da će taj neko u sebi reći gore navedenu rečenicu "šta ja imam od toga".
Ako će imati koristi, ako će ti poverovati, ako ćeš mu nekako garantovati --- finansiraće te...
A ovako.......
"No milk today"....
[ Deni web dizajn @ 20.05.2013. 19:26 ] @
Meni jako cesto nude ajde uradi sajt dobices deo profita. Ja u to ne ulazim ne zasto sto mislim da nece uspeti nego i da uspe taj bi se lako resio mene i nasa jeftiniju varijantu.

Do sad sam uradio preko 30 sajtova gde je neko ima ideju a druga osoba pare.


Jedan decko je ima iza sebe sajt koji je imao preko 20 000 poseta na dan i nasao je coveka koji je ulozio u novi 20 000eura i danas oni rade imaju 4 zaposlenih imaju mesecno po 1000e od sajta.

Dok ostali su obicno imali finansijere rodbinu koja bi ulagala 500 pa cak do 30 000e i na kraju propali.

Lepo je imati ideju ali jedno je zamisao drugo stvarnost, da bi sajt uspeo moras imati prvo dobru reklamu placeno ili gerila.

Ako se zivi od banera za uspeh je kljucna osoba koja prodaje banere ako zna dobro da ih proda bice oglasivaca ako ne obicno sajt propada.

Danas je teze nego ikad naci oglsivaca na sajtu, svi nude nesto, dosta je prevara, vecini ljudi se vise isplati reklama preko adwordsa ili facebooka...