[ Buum @ 04.03.2004. 05:54 ] @
Konačno su se setili/uspeli da ugrade podršku za Unicode. Zanima me da li su to izveli dovoljno kvalitetno.

Kakva su vaša iskustva?
[ Paramecijum @ 13.03.2004. 03:14 ] @
Mrzim nove Corele.
Instaliram ih zbog toga sto mi ljudi donose fajlove u tim najnovijim verzijama pa moram da ih imam.
Ali mrzim.
Pre enki dan, posle mnogo godina mi je bila potrebna jedna opcija iz Corela, izoblicavanje teksta posredini i nisam bio u stanju da nadjem gde se to radi u 12-ici.
Nekada je zivot bio mnogo laksi.
[ Buum @ 13.03.2004. 06:39 ] @
Ne reče mi kako radi Unicode podrška - da li mogu da koristim sistemske fontove sa istom onom lakoćom, kao npr. u Wordu? Znači prebacim tastaturu na SR [Cyr] i Arial font mi se bez problema ispisuje ćirilicom?

Kod CorelDraw 10 nije bilo podrške za Unicode i unošenje teksta je bilo užasno trapavo izvedeno (stalno mi je prebacivao tastaturu sa SR [Lat] i SR [Cyr] na EN).
[ Paramecijum @ 17.03.2004. 01:34 ] @
Ja zaista ne razumem zasto bilo ko pokusava da koristi Corel za unos teksta.

Tvorci Corela su skup najnesposobnijih i najneinventivnijih likova na planeti Zemlji.
Strasno je da oni pobedjuju u trzisnoj konkurenciji sa jednim kljakavim poluproizvodom.
[ Buum @ 26.03.2004. 23:51 ] @
Znači mrka kapa? :(
[ zelvel @ 04.04.2005. 22:43 ] @
Korel nije unicode aplikacija kao i Quark. Samim tim ne radi sa sistemskim fontovima kako treba
[ StORM48 @ 26.04.2005. 22:40 ] @
Izvini, a šta to neradi u 12-ici kako treba?

Mislim, bez uvrede, ali ako ste nefleksibilni i ne želite da se prilagođavate novijoj verziji, onda nemojte ni da sudite o njoj. Unicode funkcioniše odlično i ništa lošije nego u, na primer, Wordu.

Drugo, niko se ne bavi "tekst procesingom" u Corelu, već dizajniranjem/pripremom, a ti mi nabroj samo jednu namenu koja u potpunosti isključuje tekst? A šta treba da radi? Da kuca tekst u notepadu, pa da ga lepi u Corelu? Ili neka druga "tehnologija"?

Ili da možda odradi pripremu iz Worda?

Pozdrav
[ Buum @ 27.04.2005. 02:26 ] @
Nabavio sam Corel Draw 12 i mogu da kažem da je super u poređenju sa prethodnim verzijama! Odlično su odradili podršku Unikod.
[ StORM48 @ 28.04.2005. 15:17 ] @
Like I said :)

Pozdrav