[ GMC @ 22.08.2012. 11:34 ] @
Pozdrav,
Imam OpenOffice (Writer) u kojem radim (ugovori, itd...)
Sada sam nabavio napokon skener i zelio bih da skeniram licnu kartu / pasos ili drugi dokument kako bih iz njih izvukao podatke o osobama tj. strankama. Zatim bih te podatke trebao ubaciti u vec postojeci urnek ugovora (na mjestima gdje su Ime i prezime, broj dokumenta, datum izdavanja itd...).

Ja sam malo probao sa FineReaderom 11 i uspijem napraviti da mi on izvlaci samo podatke koje hocu (definiram "area" koji zelim da mi se procita), tako da u konacnici dobijem nesto kao ovo dole:

Ime
Prezime
broj_dokumenta
Datum_izdavanja
Organ_koji_je_izdao
JMBG


Kako sada ove podatke ubaciti (metodom finde / replace) u urnek ugovora, ali da se to odradi automatski. Znaci mogao bih ja rucno ubacivati sve to, ali onda na kraju nista nisam postigao tako.

Ja sam mislio nesto ovako:

Ove podatke snimiti u TXT file, u formatu u kakvom je prikazano gore (znaci svaki podatak u novoj liniji). Onda nekako u OpenOffice pomocu macroa ili kako se vec to zove probati ucitati taj file i izmjeniti podatke u ugovoru (Tako da npr. <IME> bude zamjenjeno sa imenom iz TXT file, <PREZIME> sa prezimenom.. itd)

Ali da li postoji neko jednostavnije rjesenje? Ako ne moze li mala pomoc oko samog provodjenja u djelo ove gore moje zamisli (neki kod, primjer itd).

Hvala unaprijed.

[ Jericho @ 22.08.2012. 21:40 ] @
Nisam puno radio u FineReader-u, ali ako ima opciju eksporta u Excel, to bi ti daleko vise koristilo nego taj txt file. Ugovor takodje napravis u excel-u, da se ne bi maltetirao importovanjem, linkovanjem i ostalim. Zaboravio sam kako se zove OpenOffice-ov excel, ali bitna je poenta.
[ mld @ 23.08.2012. 07:02 ] @
Evo par ideja:

1.Iz Office writer-a imaš export u xhtml odnosno html, a onda to importuj u Office base, pa onda poveži te podatke sa dokumentom gde hoćeš da ih dodaš.

2.Ja nešto nemam pri ruci Fine reader, ali pogledaj da li on ima mogućnost da čuva podatke u nekom formatiranom obliku (html ili xml) pa da sa tim onda probaš da ubaciš u bazu i da onda odatle to vučeš u dokumenta koja ti trebaju.

3.Ima i jedno rešenje za tekstualne baze podataka CDS/Isis u kome se može formatirati tekst za preuzimanje, ali to je nešto kompleksnije i nije za upotrebu baš jednostavno.
[ mld @ 23.08.2012. 07:38 ] @
4. A možda da preko programa za čitanje novih LK to rešavaš.