[ Nikola Misic @ 23.08.2012. 15:02 ] @
Imam mixetu, zvucnike, slusalice. Interesuje me kako sad sve to da povezem (na racunar, ne lap top).

Mixeta - behringer vmx100 usb (2 kanala)
Zvucnici - Kinyo SA-909

Zvucna kartica je u kucistu, standardna (ima 3 rupe, zelena, plava, roze).
E sad nisam siguran kako se proverava koja je marka, negde sam nasao ovo 'intel(r) 82801ba/bam ac'97 audio controller' da li je to oznaka za zvucnu ?

Ja hocu da preko vdj ubacim pesme (kanal 1 - kanal 2) i da se zvuk preko mixete prenosi na zvucnike.

-E sada, mene interesuje da li ovo moze da se poveze uz ovo sto sam ja nabrojao ?
-Da li treba pojacalo ili ne ?

Ja sam pokusavao prvo sa obicnom usb zvucnok karticom al' uvek se cuje samo na kanalu 1 kanal 2 ne mogu da stavim u funkciju nikako.
Sada sam kupio aux kabal ali isto mi se cuje samo kanal 1 kanal 2 nikako.

Da li je to zato sto nemam pojacalo izmedju zvucnika i mixete ili je problem u tome da ja nisam dobro povezao 1. put usb zvucnu karticu, ili sad da nisam dobro povezao (a sigurno nisam jer ne znam kako) aux kabal ?

---
Interesuje me kakva su ovo 2 kabla na 1:40 ? Da li i oni trebaju, jer ja njih nemam?

Code:
http://www.youtube.com/watch?v=LHkEbZGpDsc]



Ako treba nesto jos od informacija pitajte :)

Ja vec par meseci pokusavam da nadjem odgovor ali nema niko ko bi objasnio kako valja.
Hvala unapred



[Ovu poruku je menjao Nikola Misic dana 23.08.2012. u 16:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nikola Misic dana 23.08.2012. u 16:24 GMT+1]
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2012. 16:26 ] @
Malo strpljenja, pa pročitaj neke od napisanih Tema:
http://www.google.com/cse?cx=p...mixer%20sa%20PC&gsc.page=1

Stvar je u jednom jednostavnom kabelu, koji na jednom kraju ima dva signala iz OUT Mixera, a na drugom kraju jedan Stereo Jack od 3.5 mm, koji se "ubode" u Line IN (plava rupa) zvučne kartice.

Za ozvučenje ne treba pojačalo, pošto ga imaš u prvoj kutiji Kinyo SA-909 razglasa.

Pročitaj, probaj...pa se javi.

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 23.08.2012. 16:37 ] @
Main out ? To ima kod mene, sa po dve rupe (4 ukupno) 2 AMP, 2 RECORD, e sad u koje tu treba da ubodem, a gde zvucnike treba da ubacim ?

2. Gledao sam ovaj klip http://www.youtube.com/watch?v=c7lYix5LWP8
Mutna mi je slika ali mislim da i ja imam ovaj mixer, i sve povezem kao i on, izuzev ovoga na 4:36, ged ova 2 kabla iz mxiete idu na pojacalo (koje ja nemam) ?
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2012. 17:39 ] @
Na YT klipu pogledaj na 5:44.

Ćini mi se da nisi pročitao važne stvari, a ne znaš ni kako funkcioniše 2.1 Sound system, koji poseduješ
http://www.sk.rs/2004/11/sktd06.html

Nerazumno je: šta nemaš? Kabel?
Jer pojačalo imaš u S. Systemu...

Pozdrav

[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 18:02 ] @
EDIT: Prvo procitaj sve sto ti je Vladimir napisao u prethodnim porukama iznad ^, pa detaljno pogledaj linkove koje ti je ostavio:
Citat:
Kovacevic Vladimir:
Ćini mi se da nisi pročitao važne stvari, a ne znaš ni kako funkcioniše 2.1 Sound system, koji poseduješ
http://www.sk.rs/2004/11/sktd06.html

Nerazumno je: šta nemaš? Kabel?
Jer pojačalo imaš u S. Systemu...


Citat:
Kovacevic Vladimir:
Malo strpljenja, pa pročitaj neke od napisanih Tema:
http://www.google.com/cse?cx=p...mixer%20sa%20PC&gsc.page=1
Pozdrav


pa onda ide moja poruka

Ne razumem ljude koji veze nemaju o necemu a zele tim da se bave. Kao kad bih ja sad popravljao motore Porchea. Ili kupim Jugica a ne znam da okrenem kljuc, cak ni sta je kljuc.

Evo ti sema za povezivanje za Behringer VMX100USB. Sve je lepo i detaljno nacrtano.



Mixer poseduje USB zvucnu karticu sa 2 kanala, jedan je levi a drugi desni i to je jedan stereo kanal. Na mixeti imas 2x stereo kanala.
Dzek za slusalice ti je na prednjem panelu, dok ti je pozadi USB link za 1. kanal.
Na zadnjem panelu bodes RCA u zavisnosti da li ti je potreban line ili phono ulaz, odnosno da li imas feed sa line ili phono izlazom.

S obzirom da si pocetnik, mozes da se igras s tim kanalom bez mixanja.
Da bi koristio oba kanala treba ti jos jedan stereo audio feed. Da bi ga uzeo sa kompa od integruse treba ti 3.5mm stereo banana -> RCA 2x gde su levi i desni kanal odvojeni. U zavisnosti da li koristis line ili phono ulaz, na gornjem panelu imas prekidac na kom biras vrstu ulaza. Na integrusi bodes u zeleni izlaz ovaj 3.5mm dzek.

Pojacalo ti ne treba jer ga imas u zvucnicima. Da bi ga povezao treba ti RCA > 3.5mm i njega vezes logicno na output AMP. Record sluzi kao dodatan line izlaz za snimanje mixa. To ti ne treba.
[ Nikola Misic @ 23.08.2012. 20:43 ] @
Ja tebe tu malo sta razumem, je l' bi ti to mogao malo prostije da objasnis npr. taj kabal ide sa tog mesta na ono i slicno,a ne ovako samo mi nabrajas i to sve pobrkalo mi se.

Gledaj kako je kod mene prikaceno sve to iza.



E da, ovi zvucnini njihov prikljucak koji ja ubacujem u mixetu pre je bio za racunar (dole u zvucnu se ubacivao) , ja sam to izgulio i stavio prikljucak ovaj za mixetu kao ova dva kraja na kablu ovom. Sad ne znam da li to ima kakve veze.

Veruj mi probao sam sve i svasta, i svako je pricao ali nikako da uspem pokusavao sam i prek ozvucne kartice ali nece.
1. kanal 2 nikako nece da radi, sada preko ovg kabla cujem na jednom 'krugu' slusalice 1. pesmu a na 2. 'krugu' drugu pesmu ( u isto vreme) ako me razumete ?
2. ovako kada spojim zvucnike i to sve, u vdj pustim pesmu na kanalu 1 i kanalu 2 u isto vreme i kada zvucnik ubacim u AMP (L) cuje se pesma ne jednom kanalu ako onda izvadim taj kabal i ubacim u (R) cuje se ova pesma u vdj sa drugog kanala.

Nemam pojma vise, kad je sve zbrkano!
[ Kovacevic Vladimir @ 23.08.2012. 22:01 ] @
I pored Youtube klipa (kojih ima na desetine) i jasnih tutorijala (uputstava), jasno vizuelno prikazanih, Ti i dalje ne registruješ gde se uključuje kabel (crveni i beli) i gde treba da ide drugi kraj kabla sa Stereo jack-om 3.5 mm?!

OUT (Output=izlaz)
IN (Input) = ulaz


'Ajde lepo od početka, ali sporo i pažljivo...jer na kraju može nešto i da spališ!

I pre nego kreneš da radiš, odgovori nam: odakle kreće zvuk, preko čega treba da prođe, gde se završava da bi ga čuo?

Pozdrav

[ Nikola Misic @ 24.08.2012. 07:19 ] @
@Kovacevic Vladimir
Ti kazes 'a na drugom kraju jedan Stereo Jack od 3.5 mm, koji se "ubode" u Line IN (plava rupa) zvučne kartice.' !

@cyBerManIA
A ti kazes 'Na integrusi bodes u zeleni izlaz ovaj 3.5mm dzek.'

Jao bre ljudi :D

Ja sam okacio evo sliku kako je ovo trenutno, ajde reci u koju od ovih rupa ide koji jabal (crveni-crni) ?
A zvucnik da ubodem u AMP (L) ili (R) ?

Je l' treba jos koji kabal sem ovog sa RCA 2x ?

Da gore mi je i levi i desni kanal na line .
[ Kovacevic Vladimir @ 24.08.2012. 10:24 ] @
Citat:

I pre nego kreneš da radiš, odgovori nam: odakle kreće zvuk, preko čega treba da prođe, gde se završava da bi ga čuo?


Prvo odgovori na postavljeno pitanje, pa će sve biti jasno: i koji kablovi i u koje rupe.

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 24.08.2012. 11:25 ] @
A ok, zaboravio sam.
Evo ovako:
Zelim da u VDJ (VirtualDJ) pustam muziku (kanal 1, kanal2), a preko mixete da na zvucnike ide zvuk.
Cuo sam da kod USB zvucne mixete da prilikom pomeranja sa kanala 1 na 2, ili pojacavanja bass-a i slicno da se tako okrecu i dugmici na programu.

Znaci uskratko, muziku pustam na vdj, ide preko mixete na zvucnike i meni na slusalice.

Eto tako sam ja to zaislio, a Vi recite da li moze nesto od toga da se uradi (od gore pomenutog) . :)
[ Kovacevic Vladimir @ 24.08.2012. 19:52 ] @
Citat:


Treba Ti jedan ovakav kabel:


Stereo Jack od 3.5mm "ubodeš u zvučnu kartu Line OUT (zelena rupa).
Drugi kraj, sa 2 chinch-a "ubodeš" u LINE INPUT 1 (sa desne strane slike Mixera).

Treba Ti još jedan kabel:


da bi povezao Mixer i Sound system.
Ubodeš jedan kraj (sa dva chincha L i R) kabla u MAIN OUT (leva strana slike), a drugi kraj kabla (sa dva chinch L i R) ubodeš u Sound System AUX IN.

I ne zaboravi da uključiš Power na S. Systemu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 24.08.2012. u 21:07 GMT+1]
[ Nikola Misic @ 24.08.2012. 20:02 ] @
Ja imam ovaj kabal

Njega sam ubo dole u zelenu rupu na zvucnoj, i ovde u mixetu kako sam oznacio 'kabal 1' i 'kabal 2' to su ovi krajevi )2 razdvojena), a pored ovog kabla treba mi jos jedan?
[ Kovacevic Vladimir @ 24.08.2012. 20:11 ] @
Tvoja poruka je stigla dok sam ja "kačio" slike, pa se našla ispod mog posta.
Pogledaj prethodni post i sve će biti jasno.

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 24.08.2012. 20:30 ] @
Da ok, je l' mozes da mi kazes kako se ovaj kabal zove, kako da trazim u prodavnici da kupim?
I da, razumem jedan kraj ubacujem u mixetu, e a ovaj durgi kraj ? u zvucnike ili gde? Sad gledam al' nema vise rupa na vuferu a ni na ovim manjim zvucnicima ?

'Sound System AUX IN' ? To je sta? :D
[ Kovacevic Vladimir @ 24.08.2012. 20:50 ] @
Jednostavno: činčevi. Kabel ima dva činč konektora na svakom kraju.

Ne vidim zadnju stranu tog Tvog zvučnika, ali mora da postoji neki IN (ulaz) u prvoj, aktivnoj kutiji-zvučniku.
http://www.sk.rs/2004/11/sktd06.html
Sledeći model istog proizvođača, SA-909, nešto je ozbiljniji, mada u deklaraciji stoji da je subwoofer realne snage 10 W, a sateliti ukupno 6 W. Na subwooferu se nalaze dva činč priključka na koje se povezuju sateliti, kao i priključak za AC adapter. Na sredini kabla koji vodi od priključka na muzičku kartu ili drugi izvor zvuka do subwoofera nalazi se ergonomski dizajniran regulator na kojem se nalazi kontrola za volume i bass...

****Ili Ti i ne treba taj drugi kabel, ako iz prve (aktivne) kutije imaš neki kabel, koji ustvari služi da poveže S. System sa mixerom.
U tom slučaju, opet (taj kabel) "ubodeš" u MAIN OUT Mixera.
Ako nisu činčevi iz te aktivne kutije, onda moraš nekakav adapter upotrebiti, ili lemiti činč konektore (ako je žica potpuno gola - bez činčeva).

Pozdrav

[ Nikola Misic @ 24.08.2012. 21:14 ] @
evo sad cu ti objasnim..
Znaci ova 2 mala zvucnika prikacena su na subwoofer preko ovog ulaza kao za mixetu (zanci prikljucak je isti kao prikljucak sto ide na mixetu, tj. kao ova 2 kabla sa ove slike ako razumes), onda iz subwoofera ide jedan kabal koji se deli na 2 i to na ovaj prekidac za paljenje, za pojacavanje bass-a i volume-a i drugi kraj koji je isao na kuciste a ja sam isekao vrh i stavio prikljucak koji ide u mixetu i jos jedan kabal ide iz subwoofera koji ide dole na napajanje na prekidac.. i to je to, nikakvih rupa vise nema... to je to
[ Kovacevic Vladimir @ 25.08.2012. 06:12 ] @
'Ajde i ja da ponovim lekciju.

Znači, taj Tvoj SA - 909 je pravljen tako da ima jedan kabel (sa onim regulatorom na sredini) za vezu sa zvučnom karticom - direktno. Na kraju tog kabla, treba da imaš Stereo Jack 3.5mm, koji ćeš "ubosti" u ovaj kabel:
http://shop.wiltec.info/produc...ker-vergoldete-Verbindung.html

i dva činča u Mixer OUT da bi imao STEREO, odnosno da funkcionišu oba kanala (L i R).

Pozdrav

[ Nikola Misic @ 25.08.2012. 07:43 ] @
Ja sam se onda zeznuo, ovde ide obican prikljucak sto se npr. ubada u komp ?

Kod mene je to izguljeno i sad je kraj siti kao ova 2 sto idu u mixetu...

Znaci treba da kupim jos ovaj kabal i to bi bilo to ?

Izvini sto smaram ovoliko, ali et' sta cu kad se ne razumem :)
Hvala za sve do sad.
[ newtesla @ 25.08.2012. 08:33 ] @
Ma vidim ja gde je problem: ti bi da praviš setup sa jdenom zvučnom karticom, koja ima samo jedan OUT.

Teško.

Neće da može, a i veoma je glupo.
=====

Potrebne su ti DVE zvučne kartice - odvojene dve (sad neću da računam skupa rešenja), gde ćeš u tom programu za puštanje da kažeš "ovo levo ide na karticu A, a ovo desno na karticu B", pa da na mikseru podešavaš nivo leve, tojest nivo desne pesme u finalnom miksu.

=====

A ne da uzmeš levi izlaz utakneš u kanal 1 miksete, desni izlaz u kanal 2 miksete, i zvučnike/pojačalo utakneš samo u desni (crveni) izlaz: i još se čudiš što ne radi? Em što je glupo da koristiš samo jedan kanal izvora, em što teško da ćeš naterati i program i zvučnu karticu da radi tako.
=====

Sve konektore na zvučnoj kartici zaboravi, osim zelenog: zeleni ide ka mikseti. Jedna kartica u jedan ulaz miksete. Jedan ulaz = dva konektora na mikseti, beli (levi zvučnik) i crveni (desni zvučnik).
[ Nikola Misic @ 25.08.2012. 12:33 ] @
Ima nu programu da se namesti na Mono separated, preko ovog aux kabla koji ide iz zvucne deli se na dva dela i u mixetu za 2 kanala.
A ima i jos da se namesti preko 2 zvucne kartice, standardna u kucistu + usb (imam je) ali i to sam pokusavao, i ne znam nisam uspeo da namestim kako treba... (ako na to mislis).

Reci, sta da radim ?
[ newtesla @ 25.08.2012. 13:00 ] @
Pa dobro, ako si se baš stisao za deset evra, koliko košta neki polovan Creative: onda samo na mikseti zaboravi da postoje beli konektori, recimo. I da, to znači da će iz kompa crveni ići u crveni line1, a beli ići u crveni line2. Pa onda crveni amp out na zvučnike: sad, kako ćeš da se objasniš sa zvučnicima da sviraju obatri :) ne znam.

MNožda imaš neki mono switch na mikseti?
[ Nikola Misic @ 25.08.2012. 17:23 ] @
Imam obicnu usb, 500 din :D
Ali ne pomaze, veruj mi, kada npr. ubacim ovu ponovo kanal 2 nece da radi, znaci nikako da ga osposobim.
Kad ubacim zvucnu usb, je l' treba koji dodatni kabal iz nje u mixetu ili tako nesto ?

Evo npr. pogledajte ovaj klip http://www.youtube.com/watch?v=DGFgcrXcuMI
Znaci ja imam istu ovakvu mixetu, probajte pogledati sta on sve ima od kablova pozadi, i ako mozete objasniti kak oje on to povezao, npr. da li bi i ja tako mogao, jer je i on izgleda koristio aux kabal?
[ newtesla @ 25.08.2012. 18:33 ] @
ČIJI kanal 2 neće da radi: od zvučne 1, od zvučne2, od miksete, od zvučnika?
[ Nikola Misic @ 25.08.2012. 19:05 ] @
Od mixete.
Znaci problem je u kanalu 2, njega nikako ne mogu da osposobim da kada prebacim na njega da se cuje pesma na zvucnicima (pesma koju pustim u vdj na kanal2).
[ newtesla @ 26.08.2012. 06:57 ] @
Da li si siguran da zvuk izlazi iz kompa na tom kanalu?
[ Nikola Misic @ 26.08.2012. 07:43 ] @
Mislim da ne izlazi.
Mislim da nesto nije povezano kako treba, nesto nedostaje, jer imam osecaj kao da ne postoji kanal 2, na zvucnicima nikako ne moze da se cuje pesma sa 2. kanala, i kad pokusavam preko usb zvucne a i sad (doduse treba da kupim ovaj kabal u koji se ubacuje kraj zvucnika deli na 2 dela i u mixetu) pa onda da probam da vidim dal i ce raditi.
[ Kovacevic Vladimir @ 26.08.2012. 08:26 ] @
Citat:
Nikola Misic:  (doduse treba da kupim ovaj kabal u koji se ubacuje kraj zvucnika deli na 2 dela i u mixetu) pa onda da probam da vidim dal i ce raditi.


Znači, nisi završio pravilno povezivanje, pa faktički imaš uvek sam MONO signal.
Završi to, pa onda proveri na nekom Youtube prilogu, kako se pravilno koristi Mixer iz VDJ-a (jer i tamo se ponešto mora uključivati, usmeravati, pojačavati itd.)

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 26.08.2012. 08:51 ] @
Sutra cu kupiti taj kabal pa cu videti da l' ce hteti :D

Razmisljao sam da uzmem zvucnike, neke do 4000-4500 din.
Mislio sam neke slicne ovim kinyo sto imam 2.1 sistem, da imaju pojacalo u sebi da mi niej potrebno naknadno da uzimam i pojacalo.
Pa da li mozete nesto da mi preporucite ?

Ja sam gledao npr. ove BLUEBERRY SW-M30 WOODPECKER 2.1 zvucnike, pa sta mislite o njima, je l' svi 2.1 sistem imaju pojacalo u sebi ?

Evo npr. i od pozadi kako izgledaju http://i48.tinypic.com/xnywcz.jpg
[ Kovacevic Vladimir @ 26.08.2012. 09:55 ] @
Ne mogu preporučiti ni jednu varijantu PC ozvučenja, kada nisam probao, niti ih poznajem.
Sve je to ista klasa...može da posluži.
U zavisnosti, koju prostoriju želiš ozvučiti, kakvom jačinom slušaš muziku - biraš i snagu (W).

Ako se odlučiš za http://i48.tinypic.com/xnywcz.jpg ili neki drugi set, onda moraš kupiti onaj kabel (u prethodnim postovima je i slika) sa 2 činča na oba kraja, da bi povezao Mixer OUT sa INPUT-om u kutiji.

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 26.08.2012. 10:20 ] @
Ok, gledao sam komenare kazu da nije los, solidan zbvuk daje, jaci su od ovih sto sad imam tako da bice mi ok.
Vazno mi je samo to da imaju pojacalo u sebi da ne moram posebno da kupujem sad i to.

Znaci treba mi kabal koji na obadva kraja ima 2 cinca ?
A je l' mi treba sad onaj kabal sto je na jednom kraju 2 cinca a u drugi kraj se ubacuje kabal od zvucnika (onaj sto za PC ide u zvucnu) ?
[ Kovacevic Vladimir @ 26.08.2012. 11:39 ] @
Kada odlučiš šta imaš od PC ozvučenja, onda kupuješ i odgovarajući kabel.

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 07.09.2012. 08:09 ] @
Drug mi nudi ove zvucnike
MS Industrial ML-6016K
E sad koliko sam video ovi zvucnici nemaju pozadi za aux kabal, pa me interesuje ako bi uzeo ove zvucnike je l' bi mogao njih nekako da prikacim na mixetu ?
tj. je l' mi ovde treba samo ovaj kabal https://static.elitesecurity.org/uploads/3/1/3158035/Kabel.jpg
Ili kako vec bi mogao da spojim ove zvucnike ?
[ Lavlja_Jazbina @ 07.09.2012. 08:25 ] @
Sve jedno,zvucnici primaju signal sa kabla,dal iz kompa ili miksete nije bitno.Ti sa out iz miksete
ubaci u zvucnik,a IN u miksetu sa cega vec mislis.
[ Nikola Misic @ 03.11.2012. 19:33 ] @
Evo mene opet.
Hteo bih da pitam da li i kako moze da se zvucnici povezu sa mixetom sa 2 zvucne kartice:
1. standardna u kucistu
2. USB zvucna (obicna)
Code:
http://www.hermann-uwe.de/files/images/3d_sound_usb.preview.jpg


Zvucnici 2.1 sistem.

Interesuje me sta je potrebno od dodatnih kablova i kako oni da se povezu, sta sa cim i sl.? :)
[ cyBerManIA @ 03.11.2012. 19:48 ] @
3,5mm lineout sa integrisane, preko 2xRCA na jedan kanal na mixeti, i isto to za drugu zvucnu karticu, na drugi kanal na mixeti.
To je ovaj (dole) kabal, i trebaju ti dva takva.



Zbog razlike izmedju zvucnih kartica imaces i razlike na izlazu, i to:
• Razlika u kvalitetu zbog razlicitih DA konvertera
• Nivo suma
• Jacina zvuka
• Razlika izmedju kanala
• Crosstalk
...
[ Nikola Misic @ 03.11.2012. 19:55 ] @
Dobro to, znaci treba mi 2x ovaj kabal?
A gde treba da ide onda kabal iz zvucnika?
[ cyBerManIA @ 03.11.2012. 20:59 ] @
Da, treba ti takav kabal, i to dva komada, samo za ulaze.
Jedan za jednu zvucnu karticu koji ce da se veze na jedan kanal, i drugi kabal za drugu zvucnu karticu koja ce da se veze na drugi kanal na mixeti.
Nacin vezivanja je u potpunosti isti.
Na kablu ova bananica precnika 3.5mm ide na lineout zvucne kartice. Videces, pise lineout i obojen je zelenom bojom. Drugu stranu sa ova dva konektora (RCA) bodes u Line Input na mixeti. Jedan kraj ide u L(eft) a drugi u R(ight).

Za izlaz imas na mixeti OUT, koji se sastoji takodje od dva konektora L(eft) i R(ight).
Da bi povezao sa zvucnicima koje si prethodno ovde postavljao, treba ti RCA - RCA kabal:


EDIT:
Evo ti slika, sastavljena od svih slicica sa ove teme. Tvoja mixeta, tvoje zvucne kartice, kablici, itd,.. sve kako treba da se poveze. Ako se i sad ne snadjes, idi na pijac i kupi FM prijemnik



Poz

[Ovu poruku je menjao cyBerManIA dana 03.11.2012. u 22:25 GMT+1]
[ Nikola Misic @ 04.11.2012. 18:22 ] @
Hvala puno za ovu sliku i objasnjenje, ali imam jedan problemcic :D
Kod ovih mojih zuvcnika nema input/output, imaju samo 2 rupe za 2 satelita :/

Ja sam zeznuo te zvucnike, kabal koji je isao iz woofera u zvucnu akrticu na kucistu ja sam izgulio u ubacio ovaj nastavak RCA (kao kabal npr. sto ide u mixetu i sl.) .
E ajd sad ako imas jos sta tako pametno da me prosvetlis :)
Hvala za ovo do sad sto si objasnio.
[ cyBerManIA @ 04.11.2012. 23:00 ] @
Plati nekom da ti poveze.
[ Nikola Misic @ 01.12.2012. 15:07 ] @
Na drugom racunaru imam zvucnu karticu sa onim 6 rupa.
E npr. kad bi na taj racunar hteo da povezem mixetu, zvucnike 2.1 sistem, sta bi sve trebalo od kablova, tj. kako kablove da povezem, gde da ubacim i to? :)
[ Backy @ 01.12.2012. 16:07 ] @
najbolje da odstaneš od te priče i radiš samo po klubovima gde su već povezani sistemi ili gde roadie sve poveže pre nego što ti dođeš
[ Nikola Misic @ 01.12.2012. 17:00 ] @
Hah, ne...
Ko ima zivaca neka mi objasni i ovo :)
[ cyBerManIA @ 01.12.2012. 18:56 ] @
A kako bi ti povezao? Ti pisi, a mi ce ti kazemo dal valja ili ne valja.. :)

--

Citat:
Backy:
najbolje da odstaneš od te priče i radiš samo po klubovima gde su već povezani sistemi ili gde roadie sve poveže pre nego što ti dođeš

+1
[ Nikola Misic @ 02.12.2012. 08:00 ] @
Pa na ovu zvucnu sa 6 rupa, verovatno slicno kao i ovo sto si objasnjavao za 2 zvucne kartice... kablovi idu u iste rupe samo ovaj iz eksterne ide valjda u neku drugu rupu dole... Ne znam :/

Ili iz jedne rupe, preko necega da idu ova 2 kabla :S

[Ovu poruku je menjao Nikola Misic dana 02.12.2012. u 09:14 GMT+1]
[ Sceka @ 02.12.2012. 12:06 ] @
Citat:
Nikola Misic: Pa na ovu zvucnu sa 6 rupa, verovatno slicno kao i ovo sto si objasnjavao za 2 zvucne kartice... kablovi idu u iste rupe samo ovaj iz eksterne ide valjda u neku drugu rupu dole... Ne znam :/

Ili iz jedne rupe, preko necega da idu ova 2 kabla :S

Vise od tri meseca je proslo kako samo pitas a mrzi te da se potrudis bar da naucis osnovne pojmove?! Sve ti je objasnjeno ali tebe jednostavno mrzi da da naucis sta je sta! Procitaj samo ovo citirano i odgovori da li imas vise od 9 (devet) godina zivota? Ne mogu da verujem da neko posle tri i vise meseca i dalje napise da kartica ima sest rupa pa kablovi idu u iste rupe a ovaj iz externe valjda u neku drugu rupu dole?!?!?!

A poslednja recenica je biser koji treba naglasiti! .:: "iz jedne rupe, preko necega" ::. Prosto neverovatno!

Ljudi se svojski potrudili, okacili slike, pisali polako i razgovetno a ti, parafraziram, "imam neke rupe i neke kablove i ne znam nista pa ako mozete..."! Uzas.



Pozdrav!
[ Nikola Misic @ 02.12.2012. 18:01 ] @
Pa et' sta cu.
Pitam previse, a malo znam.
Ako ovaj forum nije za pitanja, ok.
Pitacu ngde drugde.
[ Kovacevic Vladimir @ 02.12.2012. 18:28 ] @
Da bi se dobio odgovor u cilju pomoći, pitanja moraju biti precizna.
Inače, uzalud se kače slike, sheme, daju uputstva...

Svaka od tih rupa (na mixeti, eksternoj karti, zvučnoj karti na PC-u) imaju svoje ime ili oznaku, koju nije teško pročitati, a ni razumeti, čemu služe.

Em, "u hodu" se uči;
em pomogne u razumevanju pitanja (nama);
em pomogne u rešavanju problema (Tebi).

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 02.12.2012. 18:38 ] @
Pa postavio sam pitanje gore 'Kako se povezuje mixeta na zvucnu akrticu koja ima 6 ulaza/izlaza' ne znam kak ose zove.
Sta cu, normalno da pokusavam da sto bolje objasnim, al' et' ne razumem se, jos ovde 100 pitanja i odgovora i naziva je bilo u ovboj temi sve m ise pomesalo.
[ Kovacevic Vladimir @ 02.12.2012. 19:04 ] @
Nije u Naslovu problem, nego u tome što se ne trudiš da saznaš ni ime/marku zvučne karte
Citat:
Nikola Misic:'Kako se povezuje mixeta na zvucnu akrticu koja ima 6 ulaza/izlaza' ne znam kak ose zove.

... al' et' ne razumem se, jos ovde 100 pitanja i odgovora i naziva je bilo u ovboj temi sve m ise pomesalo.


Pa, kako da se razumeMO onda?
Moraćeš od početka: OUT=izlaz; IN=ulaz; Line OUT; Line IN...itd. ect.

Pozdrav
[ Nikola Misic @ 02.12.2012. 19:33 ] @
Evo zvucna kartica slicna ovoj
Code:
http://images.canadianlisted.com/nlarge/asus-supremefx-x-fi-hd-sound-card-pci-e-x1_5031976.jpg
, ima ove izlaze.
Da li moze na nju da se prikljuci mixeta da rade kanal 1/2 ?
Ili mi je npr. i u ovom slucaju potrebna eskterna zvucna kartica ?

I koja je razlika izmedju mono i stereo podesavanja za zvuk npr. u vdj ?
[ Sceka @ 02.12.2012. 22:21 ] @
Ti ili se pravis lud ili si, izvinjavam se na izrazu, bezobrazan ali skroz. Nema "slicna ovoj", to ne postoji. Ima slicnih kartica mali milion trenutno na trzistu. Za tri meseca ja obicno obucim ljude da rade u studiju i to da barataju opremom i pojmovima u bilo kom trenutku danju i nocu, pa i vise od toga. Naravno, one zainteresovane, koji zele da nauce. One sto kao ti traze resenje a ne trude se ni milimetar obicno savetujem da otvore neku pljeskarnicu ili nesto rade u okviru zavrsene skole - sto i tebi savetujem. Prestaje da bude zanimljivo ovo tvoje pisanije. Pocinje da smara zestoko.


Pozdrav!
[ Nikola Misic @ 03.12.2012. 09:54 ] @
Aha, ok. Pravim se lud, zanimljivo mi je to.
Ajd nema pomoci ovde. Cao.
Lock stavi.