[ dr.dexy @ 23.08.2012. 22:24 ] @
Dakle imao sam host kod neke lokalne firme, nebitno sve je bilo ok, presao sam na host kod loopia, a domen mi je registrovan kod godaddy-ja. Pre skoro 24 sata pormenuo sam ns servere lokalne hosting firme sa loopia ns> (ns1.loopia.se, ns2.loopia.se), na whois se pojavljuju loopi-ini serveri ali sajt jos uvek cita sa starog servera, koliko je vremena potrebno da se sajt prikazuje sa loopia hosta?
[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 22:31 ] @
Pa trebala je vec da prodje propagacija. Na koje vreme si podesio TTL pre nego sto si menjao, i na koliko ti je sada?
Osvezi svoj cache, mozda je prosla a ti vadis iz starog cachea.
[ dr.dexy @ 23.08.2012. 22:49 ] @
nisam profi u ovome, pojasni mi molim te sta je TTL,

i da li treba da se unesu sva 4 ns servera (jer su i ranije bila sa prva dva tj ns1 i ns2, pa sam i ja tako uneo a ns3 i ns4 su mi prazna polja i za sta lsuzi ns3 i ns4)?

ne cita mi iz starog kesa, uvek otvaram sajt sa predhodni izbrisanim kesom!
[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 22:59 ] @
TTL je Time To Live, odnosno koliko dugo vremena da se zadrzi u cache-u informacija o zonama dok ne istekne. Ukoliko je vreme duze, propagacija traje duze.
DNS cache kod tebe na racunaru brises tako sto otvoris cmd.exe i ukucas
Code:
ipconfig /flushdns


Ukoliko si od novog hosta dobio vise od 2 name servera, onda ih unesi. Obicno daju 2 name servera. Ukoliko jedan padne, drugi da nastavi. Neke hosting firme daju i vise, kako bi povecali dostupnost u slucaju otkaza.
[ dr.dexy @ 23.08.2012. 23:00 ] @
sacekacu do sutra, pa zovem loopia ili da saljem mail godaddy-ju!
[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 23:09 ] @
Ili nam ostavi domen da proverimo.
[ ficavl @ 24.08.2012. 08:25 ] @
Koristi Google DNS-ove i biće ti sajt dostupan odmah nakon zamene nameservera.
[ Lighttwen @ 30.08.2012. 00:13 ] @
Ja sam preferirao OpenDNS ali sam prešao na Google DNS, ne znam kako, ali ping do Google DNS servera je samo 11ms kao da je u našoj zemlji, a za OpenDNS server čak 40ms, kao da je u Nemačkoj...

Takođe brže se može osvežiti dns kucanjem

ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
[ ficavl @ 30.08.2012. 00:33 ] @
Lighttwen nemoj da ti neko pročita post, shvatit će te krajnje neozbiljnog...
[ Lighttwen @ 30.08.2012. 00:39 ] @
Šta sam pogrešno rekao?
Ping zavisi od udaljenosti klijenta od servera, kvaliteta internet veze ili od opterećenosti servera itd...
Ima puno faktora...