[ Filipenko666 @ 26.08.2012. 10:26 ] @
Da li iko ima neka iskustva ili je nacuo kakvu stabilnost, zastitu, funkcionalnost, brzinu...nudi kineski Kingsoft Antivirus 2012 free?

http://www.kingsoftsecurity.com/

Da li ih je moguce koristiti i na 2003 i 2008 sistemima?

Hvala
[ Aleksandar Maletic @ 26.08.2012. 10:53 ] @
Koristim ga već deset dana, sviđa mi se, no videćemo kako će se dalje pokazati. Podržava sve sisteme, sistemska zahtevnost je smešna jer je u pitanju cloud antivirus, ne oseti se na sistemu. Solidno je naoružan opcijama, može se očekivati mnogo toga od ovog antivirusa koji je u usponu.
[ Filipenko666 @ 28.08.2012. 19:27 ] @
Citat:
Aleksandar Maletic:
Koristim ga već deset dana, sviđa mi se, no videćemo kako će se dalje pokazati. Podržava sve sisteme, sistemska zahtevnost je smešna jer je u pitanju cloud antivirus, ne oseti se na sistemu. Solidno je naoružan opcijama, može se očekivati mnogo toga od ovog antivirusa koji je u usponu. ;)



A kako ti se cini Rising 11? Oba ova su kineska i rade na 2003/2008

http://www.freerav.com/
[ Aleksandar Maletic @ 29.08.2012. 11:05 ] @
Rising Antivirus nisam koristio, trenutno testiram Kingsoft.
[ zoran.markovic @ 30.08.2012. 22:34 ] @
Da li uz Kingsoft Antivirus koristiš još neki zaštitni program i koji? Koristiš li paralelno i još jedan antivirus? Video sam u opisu na Kingsoftovom sajtu da bez smetnje može sarađivati sa drugim bezbednosnim aplikacijama, pa čak i sa još jednim antivirusnim rešenjem. Kakva su iskustva? Hvala unapred na odgovoru.
[ Aleksandar Maletic @ 31.08.2012. 08:12 ] @
Može da funkcioniše u kombinaciji sa drugim antivirusima, mada je po meni totalno suvišno. Ukoliko si home korisnik biće ti dovoljan Kingsoft Antivirus ili neka takođe besplatna alternativa: Avast, Avira, Panda Cloud, Microsoft Security Essentials i sl.
Lično uz Kingsoft Antivirus koristim samo MCShield od real-time skenera, što ih manje imaš, performanse računara su bolje u smislu da je potrošnja resursa manja.
[ pribon @ 25.09.2012. 14:40 ] @
Instalirao sam Kingsoft Antivirus 2012.SP5.1. Pokrenuo sam Utilities i vrši update skoro 45 minuta i prikazuje da je iznosi 0%. Šta je razlog ovako sporog updatea?
[ Aleksandar Maletic @ 22.12.2012. 19:07 ] @
Kingsoft Antivirus 2012 SP5.6

What's New:

· Boundary Defense supports SeaMonkey, Pale Moon, and IceDragon browsers;
· Improve interaction of Schedule Scan;
· Other minor bugfixes.