[ karpuzi @ 28.08.2012. 15:11 ] @
e ovako,jel zna neko sta moze da bude kvar? racunar nece da se upali,sija lampica na kucistu gde je dugme za paljenje ali komp je mrtav napajanje sam stavio ispravno ali nista mrtav komp.pogledao sam plocu,kod procesora su dzamperi malo naduveni jedno 4 komada,verovatno je ploca u pitanju zar ne ? zanima me da li je i procesor crko posto nemam kako da ga isprobam procesor je am2.hvala
[ KrkaCiC @ 28.08.2012. 15:42 ] @
I da je crkao procesor morao bi da "krene" to jest da zavrti sve i na monitoru da bude crno. Ista stvar sa memorijom i grafikom. Ako si menjao napajanje ispravnim i isto se ponasa,onda znas sta je u pitanju
Ili je Mb ili zeza prekidac za paljenje
Probaj da sastavis pinove na Mb recimo srafcigerom da vidis da ne zeza dugme
[ plague @ 28.08.2012. 16:07 ] @
Takodje, sansa da crkne procesor je veoma mala. Nikada nisam cuo da je ikom crkao procesor, a imao sam druga koji je uspeo da ga uglavi rotiranog!
[ KrkaCiC @ 28.08.2012. 16:28 ] @
Kad smo vec pomenuli,Devojci je crkao bas Athlon AM2,na nekoj Gygabite ploci,onako sam od sebe
[ karpuzi @ 28.08.2012. 23:14 ] @
probao sam i to nece :(
[ karpuzi @ 28.08.2012. 23:18 ] @
verovatno je riknula ploca,samo mi nije jasno kako onda svetli kod dugmeta za paljenje :D
[ KrkaCiC @ 28.08.2012. 23:22 ] @
Ako si pogodio pinove i nece da zavrti ni sa ispravnim napajanjem onda plocu treba proslediti Dulicu
Nisi napisao odakle si,jer da si iz Nisa mogao bih da te uputim kod "doktora" za maticne ploce da mozda pokusas da je sredis.
Posto ces verovatno pazariti drugu polovnu,savetujem da pre odluke o modelu iskopas po netu koja se dobro pokazala-ne secam se tacno koja AM2 ploca je bila krs koji crkava cesto pa da ne naletis bas na takvu
Pozdrav
[ KrkaCiC @ 28.08.2012. 23:23 ] @
Citat:
karpuzi:
verovatno je riknula ploca,samo mi nije jasno kako onda svetli kod dugmeta za paljenje


Pa dobija napon od napajanja
Pozz
[ karpuzi @ 29.08.2012. 12:53 ] @
hvala vam svima puno,ipak cu promeniti plocu.nasao sam am2 plocu za 20e nije strasno,hvala vam pozdrav ;)
[ EmmaR @ 29.08.2012. 21:20 ] @
Citat:
karpuzi: e ovako,jel zna neko sta moze da bude kvar? racunar nece da se upali,sija lampica na kucistu gde je dugme za paljenje ali komp je mrtav napajanje sam stavio ispravno ali nista mrtav komp.pogledao sam plocu,kod procesora su dzamperi malo naduveni jedno 4 komada,verovatno je ploca u pitanju zar ne ? zanima me da li je i procesor crko posto nemam kako da ga isprobam procesor je am2.hvala


Meni se tako nešto povremeno dešava (prošlo leto, na primer, je to bilo jednom sedmično). Ono što pomaže jeste da otvorim kućište i sve kablove za napajanje ponovo povežem. ovog leta sam imala problem sa pregrejavanjem procesora - radi i odjednom se sve ugasi uz glasno "lupkanje" - uzrok je bio smešan: jedan od kablova je nekako dospeo gotovo do procesora ispod ventilatora i smetao - odglavila sam ga i računar je proradio.

(kondezatori nisu naduveni)

[ KrkaCiC @ 29.08.2012. 23:28 ] @
Citat:
karpuzi:
kod procesora su dzamperi malo naduveni jedno 4 komada


Ovo je i vise nego dovoljan razlog za menjanje ploce
Cini mi se da se lose pokazala i zbog pregrevanja crkavala msi k9n neo v2,ali nisam siguran,Binary Mind je clan koji je upucen pa ne bi bilo lose pre kupovine pitati za savet
[ calexx @ 29.08.2012. 23:37 ] @
Kakvi su to naduveni džamperi? Prvi put čujem za tako nešto. ;)
[ Binary Mind @ 30.08.2012. 18:10 ] @
Verovatno lapsus... Bice da je mislio na elkose