[ mikaprofi @ 29.08.2012. 13:49 ] @
Pozdrav svima

potreban mi je odgovor ili savet na sledece pitanje:
Zelim da pretocim energiju iz kondenzatora u drugi kondenzator ili neku bateriju ili akumulator. Koji mi sklop treba izmedju njih?
Dali mogu da upotrebim DC regulator? Hocu u sustinu da kontrolisem energiju praznjenja iz kondenzatora.
Jos nesto: energija iz kondenzatora se mora uzimati u tacno odredjeno vreme, jer se kondenzator puni u jednom delu vremena i za to vreme dok se puni onaj ured mora biti iskljucen a potom se ukljuci.

hvala vam unapred!
[ test1234 @ 05.09.2012. 13:51 ] @
Jeli u pitanju jednosmerna ili naizmenicna struja. Kolike su struje u pitanju? Koliko je vreme pumjenja/praznjenja.
[ mikaprofi @ 07.09.2012. 07:00 ] @
u pitanju je naizmenicna struja, kondenzatori su povezani na generator preko greca
pune se na oko 250V za 0.5sekundi, a potom prestaje punenje i u sledecih 0.5s treba da se isprazne.
Kondenzatori su od 20mikroF sa nazivnim naponom od 2000V, a struje kojima se pune su veoma male..
Mislim da su ovo dovoljni podaci, prakticno meni treba samo to kolo koje ce da uzme od njih energiju u datom momentu
i prenese je u drugi uredu datom momentu. Vec i znam kako to kolo treba da izgleda, DC regulator-coper-buck-boost regulator, tako nesto,
samo ne znam da napravim i povezem ono mini kolo kod swicha, da mu daje one signale kad da provodi a kad ne.

hvala unapred..!