[ perica_100 @ 29.08.2012. 14:48 ] @
Vec vise od 2 mesec dana na pomenutom satelitu nema ARD kanala tj prvog kanala nemacke tv.Otrpilike nesto pre Euro u fudbalu 2012.Jedno vreme je bio slab signal pa je preko dana i bilo slike medjutim u zadnje vreme nema uopste slike i signal pokazuje na resiveru za ovaj kanal 2-3% kvaliteta slike.Inace antena je dobro podesena,kvalitet slike na odgovarajucem transponderu za nase podrucje J. SRbija(Nis) je podeseno na max i iznosi nekih 70% kvaliteta tako da su ostali kanali dobrog kvaliteta.Inace ovaj ARD kanal zajedno sa jos par nemackih regionalnih kanal se nalazi na frekvenciji 11836 H.Probao sam na HOTBIRD i tamo ima i ARD i ZDF ali meni vise odgovara na ASTRI zbog ostalih nemackih kanala koje gledam.Inace koliko znam negde u junu su Nemci pustili svoj HD ARD tako da je moja predpostavka da su mozda smanjili jacinu signala emitovanja u SD digital sistemu za nase podrucje.Inace Imam Strong resiver star 2 god bez slota za kartice ako je to bitno,Trazio sam po spiskovima na netu eventulano nove frekvencije za ARD ali ih nema,stoji ova frekvencija koju sam naveo.Inace da jos dodam da pre 2 meseca kad je krenuo ovaj problem sa ARD, i ZDF je imao malih problema ali evo trenutno taj kanal radi ok.Hvala unapred na pomoci.
[ zilenk @ 29.08.2012. 15:25 ] @
Radi na frekvenciji 11836 H 27500 3/4 brz problema sa još pet regionalnih programa.
[ perica_100 @ 29.08.2012. 16:11 ] @
Verujem da radi,ali kod menene nece.Kao sto rekoh kvalitet signala na resiveru ide izmedju 60-70% kvaliteta na satelitu Astra,vecina drugih kanala radi ok pre svega RTL,Sat1 paket ali neki nemacki regionalni.Cak sam ranije recimo navece imao jaku losu sliku na Sport1 kanalu(bivsi DSF) i jako losu na SkyNews i recimo nemacki tele5.Medjutim sada su ti kanali jako kvalitetni i sam kvalitet kanala ide i do 60% dok je nekako u isto vreme ARD i paket reg.nemc. kanala koji ide uz njega na istoj frekvenciji izgubljen.Cak sta vise i ZDF i paket kanala koji ide uz njega ZDFneo itd su takodje navece losiji mada se potpuno ne gube ali nemogu se gledati.Ja sam inace iz Nisa pa sma pomislio da je mozda od kada su Nemci poceli emitovanje Hd kanala pre svega mislim na ARD HD i ZDF HD mozda smanjili jacinu SD signala.AKo nekog ima juzno od Bg ili jos bolje na jugu SRbije bilo bi dobro da mi kaze kakav kvalitet signala ima.Kao sto rekoh kod podesavanja samog satelita AStra signal ide i do 60%,i pitam se jeli to dovoljno za kvalitet koji je potreban za prijem kanal,ocigledno za neke jeste ali za ove drzavne nemacke kanale trenutno nije.
Takodje da napomenem da nemam motor i da antenu okrecem rucno nekda na Astri nekad na Hot Bird ali ovaj prvi uglavnom najvise gledam.Kolega koji se javio je iz Vojvodine i moguce da je signal tamo malo jaci jer je severnije.Dakle ako neko ima neki savet sta da uradim i kako da ispitam drugacije kvalitet signala neka napise,jer zaista vise od 2 meseca nemam taj kabnal a on je bio prepun sporta tokom leta pd EP u fudbalu do OI.
[ commando @ 29.08.2012. 20:15 ] @
Van snopa si. Ili je nedovoljno velika antena. To se desava u delovima istocne i juzne srbije.
[ perica_100 @ 29.08.2012. 21:01 ] @
Kako sam van snopa kad asam do samo pre par meseci imao odlicnu sliku na tim kanalima i negde u junu se to promenilo? Dakle zanima me da li je jacina signala na Astri od nekih 60% dovoljna da bi prijem signala bio dobar,ja sam kao sto rekoh podesio transponder na jabokji moguci kvalitet prijema za moje podrucje i on je oko 60%.E sad kao sto sma rekao nisu svi kanali istog kvaliteta,dakle kako to da neki kanali poput RTL i celog tog paketa,ili Sat1,Pro7 itd imaju odlicnu sliku a ARD i Zdf od Juna vise nemaju? Logican odgovor je da slabiji emitovani signal?! Jos jednom pitam da li neko zna,jeli jacina signala na AStri od nekih 60% koliko pokayuje resiver dovoljna da kvalitet svih kanala bude ok? Da li takodje psotoji mogucnost da se sama antena nesto pomerila,i to ne u horizontalnom vec u vertikanom pravci koji mi je inace fiksiran i koji ne diram kada menjam satelite tj Astra na Hot Bird i obrnuto? Kod HOt birda nemam problema i svi kanalai su dobrog kvaliteta prijema.Takodje me zanima da li je mozda sem frekvencije i polarizacije potrebno podesiti jos neke parametre na resiveru za odredjeni kanal? EVo komplet podataka o kanalu koje je postavio jedna od kolega forumasa na ovoj temi

ARD 11836 H 27500 3/4
[ commando @ 30.08.2012. 06:26 ] @
Hvatao si ti ok dok nisu te kanale sa analog presli u digital i prebacili ih na = Astra 2C
Pisano je o tom problemu na ovim sajtu sa linka dole da ne bih ponavljao procitaj zbog cega je.
Code:
http://www.novisf.com/wbb/board2-digitalna-satelitska-televizija/board3-op%C4%87enito-o-digitalnoj-televiziji/93571-sky-deutschland-11876h-11914h-slab-signal/



[ perica_100 @ 30.08.2012. 13:12 ] @
@commando

Ja sam do pre 2-3 meseca na digitalnom resiveru mao ok pomenute kanale,doduse do pre koju god sam koristio i analogni risiver i imlo je ponekad neki kanal slabiji ali vecina je radila ok.Sada govorim o digitalnom signalu kod koga nema malo snega pa da moze da se gleda kanal ili ne,ili ima ili nema kanala a u najboljem slucaju se javljaju onde pikselizacije zbog koji ne moze da se gleda.
Dalje,procitao sam link koji si postavio sa drugog foruma,koji se odnosi na druge kanale mahom skremblovane koje ja i ne gledam jer ne znam i kako bih skidao sifre itd.Dakle ako sam dobro razumeo signal pojedinih kanala na AStri je pre par meseci oslabljen tako da ljudi u severnom delu SRbije mogu da ih gledaju dok juzna polovina Srbije nije u toj mogucnosti.Dakle ja po tom pitanju nemogu nista da preduzmeme ako sma dobro razumeo? Jedino da cekam da pojacaju signal ili d ase vratim na Hotbird i gledam ARD i ZDF?
Inace da napomenem da imam Hd tv tako da kvalitet slike recimo kod Ard i Zdf kanal na Hotbirdu pre svega nije na zavidnom nivou jer se cesto vide kockice kod brzih sekvenci tj ocigledno da je moj tv sa velikom rezolucijim a SD signal ovih kanala je sa dosta manjom rezolucijom,ako gresim nek me neko ispravi.
Takodje sam hteo da postavim pitanje ovde a ako neko ima drugu temu nek mi postavi link,a u vezi prijema skrenmblovanih kanala pre svega na AStri i Hot Bird.Naime moj resiver STrong ima port za USB tj flash memoriju tako da mogu da snimam sadrzaj sa satelita,medjutim mene zanima kako mogu da eventulano to iskoristim za otvaranje sifrovanih kanala sa ovda dva pomenuta satelita? Hvala unapred!
[ commando @ 30.08.2012. 16:06 ] @
za sifrovane treba da ti risiver podrzava net i cccam protokol.
[ mikica_100 @ 27.12.2012. 10:37 ] @
KOlege,

imali neko ikakvih podataka na ovu temu?
Ja i dalje na AStri nemogu gledati vecinu nemackih drzavnih i regionalnog kanala.KOnkretno ARD i nekoliko kanala regiona HR,BR,SWR,RRB nikako tj uopste ih nema u pretrazi.
Kanali koji idu na istoj frek, sa ZDF takodje vrlo lose,preko dana se nekako i moze gledati jer kvalitet ide do 20%,uvece niakko ima smetnji.
Da ponovim da sam u J.Srbiji-Nis.Znam da je bilo reci i problemu sa slabijim signalom ovih kanala.Inae ostali kanali recimo RTL i svi njihovi kanali,kao i SAT1,Pro& i njohov paket rade odlicno.Inace kad pogledam na kojoj je jacini podesen satelit ASTRA,pise da je to oko 60%,naravno ja sam podesio najbolji moguci transponder za moje podrucje.
Dakle molim vas za bilo kakvu info i pomoc ako ej moguce.Inace resiver je STRONG i LNB takodje STrong.
Da li trebam nesto da promenim u podesavanju parametara samoh resivera ili LNB.Ako nije problem nek mi neko napise i te paremtre pa da ih tako podesim.
Hvala unapred!
[ Ubleha @ 27.12.2012. 14:29 ] @
Zovi majstora da ti to napravi, to je jedino rjesenje a ako ti je resiver Strong 6011 ili neki od te serije 60xx onda je do resivera 100% a i za to ima rjesenje
[ mikica_100 @ 27.12.2012. 19:31 ] @
Resiver je Strong 6200.
Hm,ne znam kako moze biti do resivera imajuci u vidu da kao sto rekoh neke od kanala odlicno hvata tj dobra je slika.Inace da ponovim kad sam gledao kolika je jacina signala za AStru ide i do 69% za transponder koji sma podesio i koji je najbolji za moje podrucje,
Znam da su ljudi ovde pisali o tome da je nesto promenjeno kod Astre sto se tice jacine signala,pa tako juzniji delovi Srbije imaju slabu pokrivenost.
Mene zanima d ali ima jos nekog iz Juznog ili istocnog dela SRbije ili recimo iz Makedonije koji imaju slican problem sa ovim kanalima na Astra satelitu.
Hvala unapred na pomoci!
[ Boris Maksic @ 27.12.2012. 20:09 ] @
Ja sam iz istocne Srbije, postoji problem sa nekim frekvencijama Astre 2C, bas sa navedenom gde je ARD. Meni sada signal prolazi sa 140cm antenom i konvertorom Inverto Black Ultra.
Ali ja sam problem resio na drugi nacin, nabavio sam DVB S2 risiver, tako da sada ARD i ZDF gledam u HD-u tu je signal O.K.
[ mikica_100 @ 27.12.2012. 23:16 ] @
Hvala za savet.Imam i ja HD Tv uredjaj ali sa ovaj resiver kupio realtivno skoro,tako da mi nije bas po volji da sada kupujem i hd resiver.I ovaj SD resiver je koliko toliko ok,zadovljava moje potrebe samo da ovi kanali rade ok.Inace imam i IPTV tako da sam povremneo tu koristio HD usluge dok je bila Olimpijada i tome slicno.Mada iskreno sem toga ne vidim neku veliku potrebu za HD kanalima,narocito sportskim jer su Arene samo mala razlika u kvalitetu SD i HD,bar kod mog 80 cm ekrana LCD samsung full HD.Jedino ono sto je verovatno da na vecim ekranima dolazi do izrazaja kvalitet HD-a.
Ostaje mi da se nadam da ce pojacati ovaj signal na SD u skorije vreme
[ zilenk @ 28.12.2012. 07:33 ] @
Taj signal se neće pojačavati, a samo da ti dodam da je razlika između pravih i kvalitetnih HD kanala i SD kanala, kao nebo i zemlja.