[ A-l-m-i-r @ 29.08.2012. 22:30 ] @
Postavio bi omni antenu na objekat, cilj je pokriti područije oko objekta cca 200m ali veći cilj je i ispod objetka da signal bude što bolji.
Kačali bi se laptopi i telfoni, ostalo je vezano žicom.
Koju antenu da tražim sa kojom specifikacijom. polarizacija? vertikalno zračenje i sl...

[ Predrag Supurovic @ 30.08.2012. 08:37 ] @
Kakva ti antena treba, to zavisi od konfiguracije prostora koji pokrivaš. a sudeći po ovlaš opisu koji si dao, treba ti više antena (i uređaja).
[ A-l-m-i-r @ 30.08.2012. 14:32 ] @
Kuća na 2 sprata i na krovu je pc sa mikrotiko, jedna kartica obična sa antenom koja dođe uz karticu radi kao ap i baca signal i to fino radi, za osoblje unutar objekta naročito na 2 spratu na prvom je malo problem sa signalom ali očekivano. probao bi samo sa zamjenom antene, a čitao sam da neke omnice više pokrivaju ispod same antene što meni u biti i treba....pa obzirom da bi kupovao a ima više vrsta omnica koja bi meni više odgovarala?

Svi klijetni koji se kače na tu postojeću antenicu su laptopi i telefoni koji nemaju externu antenu.



[ Nasa_do_tokija @ 30.08.2012. 20:28 ] @
Ja ti omni nebi preporucio jer hoce dosta da zeza sad kako hoces.
[ A-l-m-i-r @ 31.08.2012. 19:21 ] @
Malo sam istraživao i naleti na unifi ap od ubiq, to mi otvori nove ideje i bolju pokrivenost signala al to je rešenje od ubiq jel se to može odraditi a da os bude mikrotik.

Ono što me prvo interesuje jel moguće odaditi, prilikom kretanja iz zona u zonu pokirivenosti ap-a tako se u 'pozadini' prebacuju sa ap na ap, da bude jedan ssid kao što to može ovaj unifi, a da to nebude 'glomazna' solucija sa ruterbordima i više kartica?


[ Nasa_do_tokija @ 01.09.2012. 22:38 ] @
Ja mislim da moze mada Predrag Supurovic ti to moze bolje objasniti posto je po meni jedan od pijonira poznavaoca Mkrotika koji hoce da objasni sta je problem.Mada se samo ljute kada je krekovana verzija Mikrotika :) ja ih razumem jer ispada da su oni ludi sto kupuju legalne verzije mada opet Predraze ti si taj koji je postavio tutorial za podesavanje Mikrotika 2.9.27! Hvala ti na tome ali nemoj onda da trazis verzije 5x ako i sam napravio tutorial za najpoznatiju verziju Mikrotika.Ne vredjam te ali ako si zapoceo nesto sto ljudi vole (besplatno) onda nemoj da glumis dobricu koji trazi legalno jer u Srbiji a i realno u svetu ljudi vole kad je nesto besplatno.
[ Predrag Supurovic @ 02.09.2012. 07:48 ] @
A koji je to tutorijal za Mikrotik 2.9.27 koji sam ja napisao?
[ A-l-m-i-r @ 02.09.2012. 08:20 ] @


Malo smo otišli sa teme, nisu u pitanju računari već routerboardi uz njih bi došao aktuelni softwer, jer pc su mi glomazni i nisu mi adekvatni iz više razloga od potrošnje struje preko održavanja...tako da idem sa routerbordima..a što se tiče cracka ima više verzija novih koje su otključane i rade...ali kao što reko ne planiram da redam računare po objektu kako bi glumili pristupne tačke...i da koristim crack softwer...


[ Nasa_do_tokija @ 02.09.2012. 10:19 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
A koji je to tutorijal za Mikrotik 2.9.27 koji sam ja napisao?

Dobro nisi naveo da je iskljucivo za verziju 2.9.27 mada jedna komanda koju si naveo u tekstu ne radi na 3.30 samo na 2.9.27.

Citat:
A-l-m-i-r: Malo smo otišli sa teme, nisu u pitanju računari već routerboardi uz njih bi došao aktuelni softwer, jer pc su mi glomazni i nisu mi adekvatni iz više razloga od potrošnje struje preko održavanja...tako da idem sa routerbordima..a što se tiče cracka ima više verzija novih koje su otključane i rade...ali kao što reko ne planiram da redam računare po objektu kako bi glumili pristupne tačke...i da koristim crack softwer...

Dobro ne moras se pravdati totalno je nebitno :) To moze da se odradi kako si zamislio samo sto stavljanje unifi ap preko Mikrotika po meni suvisno mislim da je bolje staviti antenu.