[ Sky Walker @ 30.08.2012. 15:37 ] @
Kada neko od prijatelja objavi Public post/status, ukoliko lajkujem taj isti status ili ga prokomentarisem, vecina mojih prijatelja ce ubrzo videti isti. Na mojoj stranici sam izbrisao sve skorasnje aktivnosti. I moja aktivnost nije vidljiva na mojoj stranici ali i dalje je moji prijateji vide, ne bih ni znao da mi nisu rekli...

Kada odem u "Activity Log" i kliknem na onaj kruzic skroz desno, za Public statuse koje sam komentarisao, stoji samo "Allowed on Timeline" i "Delete" opcija, a za statuse koje sam lajkovao imam izbor "Allowed on Timeline" i "Unlike".
Nijedna ova opcija zapravo ne skriva moju aktivnost od ostalih prijatelja.

Nadam se da me razumete?
Imam par prijatelja, koji uvek postavljaju Public postove, ne zelim da ostali moji prijatelji saznaju da lajkujem te doticne osobe a zeleo bih nekad da prokomentarisem njihove (Public) statuse...
[ cyBerManIA @ 30.08.2012. 20:13 ] @
Pre su podesavanja privatnosti bila bolja, pa si mogao tacno da podesis sta zelis. Zatim su menjali nekoliko puta pravila privatnosti, kao i nacine podesavanja istih kako bi vecini korisnika bilo lakse (u jedan klik), pa su podesavanja opustosena. Mislim da trenutno ne postoji mogucnost da se do te mere sakrije aktivnost.
[ Sky Walker @ 31.08.2012. 09:02 ] @
Pre nego sto sam postavio ovo pitanje, pretrazio i raspitivao sam se vec neko vreme.

Da, vecina se slaze da su ranija podesavanja bila bolja, jednostavnija i da si mogao da menjas sta zelis.

Meni se licno ne dopada Timeline, i ucitavanje stranice je sada postalo nesto tromije i to mi smeta. Dopadala mi se ranija jednostavnost i izgled kao i trenutno ucitavanje fb stranica.
Recimo ako prihvatis nekog za prijatelja a isti ima mali broj(ili recimo nema ih), moci ce da vidi vecinu tvojih prijatelja
kao predlog(a ti ces moci da vidis broj njegovih prijatelja), cak i ako si ti "sakrio" listu prijatelja!
Smeta mi i sto cover slika mora da bude javna.
Ima tu jos dosta toga, da ne kukam ja ovde sada.
Smatram da kada si na FB bukvalno je "sve" javno cak i uz podesavanja.


Ok, cyBerManIA. Hvala na odgovoru. I ja tako mislim...