[ mileking @ 30.08.2012. 20:07 ] @
Pozdrav svima,

posedujem 64-bitni Win7, a moj klijent Mac-ov notebook (ne znam tačno koji model, mislim da je PowerBook G3, možda grešim), elem, mi bismo da se povežemo preko TP-LINK rutera i da razmenjujemo fajlove. Koliko sam ja upućen, postoji program za PC koji omogućava takvo povezivanje ali mu ne znam ime, znam samo da sam u bivšoj firmi koristio nekakav program koji je to omogućavao, ali je to bila verzija za Win98 i za starije Apple kompjutere.

Hvala,
mileking
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.08.2012. 20:44 ] @
Pored rutera vam ne treba nikakav softver. Obe mašine se moraju videti preko rutera u mreži.
Ono što je bitno je da je na obe uključen sharing. Ranije je i Windows mašina morala imati šifru na korisniku koji se konektuje na sharing, ali ne znam da li je to i dalje bitan faktor.

Ne bi bilo zgorega da proveriš i koja je to mašina kod klijenta, odnosno, koji OS X ima na sebi.
(Klik na jabuku u gornjem levom uglu, pa na About This Mac)
[ madamov @ 30.08.2012. 23:42 ] @
Ako jena Macu bilo koji Mac OS X onda ti ne treba ništa, samo da uključiš sharing ako mu treba pristupiti.

Inače, verovatno msliš na DAVE ili Personal MacLAN, ovaj drugi je instalirao AppleTalk podršku na Windows.
[ mileking @ 31.08.2012. 10:55 ] @
Tako je, program je bio MacLAN. Inače, ovaj Mek je PowerBook G4, MacOSX v. 10.5.8

Probaću sa tim šerovanjima pa ću javiti.

Hvala na savetim,

pozz, mileking