[ SBSL @ 04.03.2004. 16:08 ] @
Naime resio sam da kupim jos jedan CD rom ali samo citc, sada imam DVD rezac ASUS-ov pa ne bih da ga "habam" vec da mi samo koristi za narezivanje diskova...

E sad, jer komplikovano da ga sam stavim ???

Sta trebam da urdim ??? U BIOS-u i kako da podesim konektore...

Ima jedan od harda i jedan od napajanja ??? jer tako ili...

pozdrav... p.s Kupujem ga za pola sata, ustvari sad sam krenuo...

[ matija-s @ 04.03.2004. 16:15 ] @
Jumpaj jedan cdrom na mastera...drugog na slejva...prikopcaj na secondary IDE na maticnoj....i sve radi.
I ne, nije komplicirano...samo ne zaboravi prikopcat napajanje...sto se meni stalno dogadja
[ kUdtiHaEX @ 05.03.2004. 09:51 ] @
Phe koja glupost..stavljati 2 opticka uredjaja na istu granu....

Uvek ide - Disk-CD-ROM na prvoj grani i Pisac-Disk na drugoj grani, prvi master drugi slave. To je pravilna raspodela, jer kod ostalih poput hdd-hdd mogu da prave samo probleme...
[ matija-s @ 05.03.2004. 11:40 ] @
Moze,ali i nemora.Nema najboljeg nacina alociranja drive-ova IDE kanalima.Optimalna konfiguracija puno ovisi u prirodi samih diskova, i načinu na koji su korišteni.Može se dogoditi da se ozbiljno degradiraju performanse hard diska ako se podesi hard disk na "master" a CD-ROM na "slave" poziciju.AFAIK IDE kanal ce uvjek komunicirati na brzini sporijeg uredjaja.Znaci ako ja imam 2 nova-jako brza hard diska i 2 spora cdroma da ih spojim na tvoj način pa da izgubim ???% performansi HD transfer rate-a?I dont think so.
I ne, nije glupost.....i ne, nemoraju uvijek radit probleme.Meni sve radi spojeno na navedeni nacin bez problema upravo iz gore navedenog razloga.
[ SBSL @ 05.03.2004. 18:28 ] @
Kupio sam malo pre IDE CABLE.

Jedan kraj sam satvio u maticnu plocu a drugi u CD-rom... prikljucio napajanje i...

Radi ko' zmaj...

pozdrav